Vysokorychlostní paměťové karty Sony XQD - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoTechnika

Vysokorychlostní paměťové karty Sony XQD

sony_xqd_new_100px

31. ledna 2012, 00.00 | Nová řada paměťových karet Sony XQD podporuje nový standard pro vysokorychlostní ukládání digitálního obrazu XQD. Uživatelé high-endových modelů digitálních zrcadlovek kompatibilních s paměťovými kartami XQD budou moci uložit přibližně 100 souborů RAW v režimu sériového snímání.

Tento údaj vychází z výzkumu firmy Nikon, při kterém byla použita zrcadlovka Nikon D4 a ukládány byly komprimované 12bitové soubory NEF (RAW). Jak ukázaly testy provedené společností Sony, rychlost zápisu i čtení dat je 1 Gb/s, tedy 125 MB/s přes sériové rozhraní PCIe (PCI Express). Rychlejší zápis dat, kterého není možné dosáhnout s konvenčními kartami CompactFlash, umožňuje unikátní ovladač společně s optimalizovanou flash pamětí. Samozřejmě platí, že rychlost se může měnit v závislosti na podmínkách měření. Předností nových karet ale není jen vysoká přenosová rychlost, vykazují také vysokou spolehlivost, která chrání uložená data a obrazové či multimediální soubory.Společnost Sony na trh uvedla také novou čtečku paměťových karet kompatibilní s formátem XQD a s rozhraním USB 2.0 High Speed/3.0 Super Speed – model MRW-E80. Uživatelům umožňuje snadno a rychle přenášet do počítače velké množství rozsáhlých datových souborů. K dispozici bude také rozšiřující XQD adaptér QDA-EX1 pro použití s počítači vybavenými slotem ExpressCard 34. A samozřejmě bude pokračovat v rozvíjení řady paměťových karet XQD, aby splňovaly i budoucí požadavky high-end segmentu digitální fotografie.Nové paměťové karty Sony XQD budou ve Velké Británii k dispozici s kapacitami paměti 16 a 32 GB od konce ledna. U nás mají být k dostání ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

cenová politika

Autor: Jan Záliš Muž

Založeno: 11.02.2012, 22:06
Odpovědí: 0

tak nevím ale za 32 GB kartu chtějí jako za SD128 GB Lexar a to na to že chtějí prorazit s novým typem nezní moc dobře. Myslel jsem že bych do ni šel až budu kupovat D4 ale asi ne nevidím rozumný důvod (nová čtečka, předražená karty)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: