Chladič CPU Zalman FX100 - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Chladič CPU Zalman FX100

13. května 2013, 08.37 | Tichý pasivní chladič CPU ve tvaru kostky má velkou plochu pro odvod tepla a je vhodný i pro výkonné procesory. Je jedním z nově navržených chladičů s originálním designem a potenciálem nahradit tradiční systémy chlazení.

 

 

Cooler Zalman FX100 nevyžaduje žádnou údržbu a jeho velká plocha pro odvod tepla znamená vysokou účinnost chlazení. Je vhodný tam, kde je nezbytný tiše pracující a zároveň výkonný počítač. Na trhu je mnoho chladicích systémů pro CPU, ale většina vytváří alespoň minimální šum. Chlazení Zalman FX100 lze bez obav využit v počítačích, které se nachází třeba v laboratořích, nahrávacích studiích, při zpracování videonahrávek nebo prostě tam, kde si nepřejeme ani nejmenší šum ventilátoru. Pasivní chlazení má další výhodu – ve srovnání zejména s méně kvalitními ventilátory nevytváří vibrace, což může přispět k delší životnosti procesoru.

 

chladič CPU Zalman FX100

 

Základem chladiče Zalman FX100 je síť deseti „heat pipes“ – tepelně vodivých trubiček, které spojují hliníkové články poniklovaného radiátoru o celkové ploše přes 240 cm2. Krychlová konstrukce s bloky o maximální délce 15,7 cm umožňuje bezproblémovou instalaci ve většině skříní typu Midi Tower a zároveň nebrání instalovat vysoké paměťové moduly RAM ve slotech. Zalman se také postaral o precizní vyleštění základny chladiče, což výrazně zvyšuje účinnost převodu tepla z procesoru do jednotlivých dílů chladicí soustavy.

 

chladič CPU Zalman FX100 s ventilátorem

 

Pokud by pasivní chlazení později nedostačovalo, je u chladiče Zalman FX100 možné dodatečné zvětšení účinnosti, a to doplněním o kvalitní ventilátor o průměru 9,2 cm. Uživatel si může dokoupit například model Zalman ZM-F2Q(BL) s LED. Chladič je kompatibilní se všemi běžně používanými CPU sockety: AMD Socket FM1, FM2, AM3+, AM3, AM2+ i AM2; Intel Socket LGA 2011, 1366, 1156, 1155 a 775.

 

chladič CPU Zalman FX100 - detail a teplovodivá pasta ZM-STG

 

Chladič Zalman FX100 má rozměry 156 × 156 × 157 mm a váží 770 g. Jeho doporučená maloobchodní cena činí 2100 Kč s DPH. Sada je dodávána včetně vysoce účinné a uživateli ceněné teplovodivé pasty ZM-STG2. Na zařízení se vztahuje dvouletá záruka výrobce. Více informací najdete na webu Zalman.com.

 

chladič CPU Zalman FX100 na základní desce

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Krátké články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: