Fujitsu Technology Solutions, GmbH, Augsburk - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Fujitsu Technology Solutions, GmbH, Augsburk

9. prosince 2012, 10.57 | Fujitsu Technology Solutions je přední evropský výrobce počítačů, patří mezi největší japonské společnosti z oblasti informačních a komunikačních technologií. Využívá koncepci dynamických infrastruktur a nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb – od jednotlivých počítačů a klientů až po řešení datových center.

 

Nabízí také infrastrukturu spravovanou i poskytovanou jako službu. Služby zahrnují poradenství, návrhy, projekty a dodávky systémů a jejich implementace až také následný provoz, údržbu a servis. Jak jsme uvedli už v prvním článku, německý vývojový a výrobní podnik je největší a nejvyspělejší svého druhu v Evropě a vyniká i mimořádně krátkými reakčními časy na požadavky trhu.

 

Fujitsu Technology Solutions, GmbH, Augsburk

 

O novinkách v nabídce Fujitsu jsme vás poslední dobou informovali ve větší míře než obvykle, což přímo souvisí s tím, že jsme navštívili letošní Fujitsu Forum, největší akci jednoho dodavatele v oboru ICT v Evropě, na níž společnost Fujitsu jako každý rok představila své strategické produkty. O těch jsme vás postupně informovali. Hned v prvním článku jsme ale také uvedli, že jsme měli možnost navštívit výrobní závod Fujitsu v Augsburku. Nabízíme vám možnost prostřednictvím alespoň několika snímků do tohoto podniku také nahlédnout.

 

Fujitsu Technology Solutions, GmbH, Augsburk

 

Založen byl v roce 1949 a vyráběl počítač Konráda Zuseho. Zuse patřil v tomto oboru k průkopníkům – model Z3, první pracovní počítač na světě, vyvinul v roce 1941. V roce 1964 tuto společnost získal Siemens. Relativně dlouhou dobu zde působila společnost Fujitsu Siemens Computers, joint venture podnik mezi společnostmi Siemens a Fujitsu Siemens. Jako Fujitsu Technology Solutions, GmbH, na trhu působí od října 2008, kdy Siemens prodal svou polovinu společnosti Fujitsu. 

 

Fujitsu Augsburk - testovací centrum

 

Na český trh společnost vstoupila v roce 1999, kdy vytvořila společný podnik se Siemens AG pod názvem Fujitsu Siemens Computers. V dubnu 2009 po odkoupení 50% podílu od Siemens vznikla společnost Fujitsu Technology Solutions Česká republika a nyní je zodpovědná za rozvíjení obchodních aktivit nejen v ČR, ale i na Slovensku a v Maďarsku.  

 

Fujitsu Augsburk - testovací centrum

 

Moderní a efektivně fungující továrna Fujitsu v Augsburku, kterou jsme navštívili, vytvořila několik standardů, díky kterým dosahuje velice dobrých výsledků nejen ve výrobě, ale i v úsilí o dosažení úspor, snížení množství odpadu nebo optimalizaci spotřeby vody, a tím snížit celkový negativní dopad na životní prostředí. Podnik v Augsburku zahrnuje nejen výrobu základních desek a celých produktů, serverů a jiných systémů, ale i výzkum a vývoj a disponuje také renomovanými a certifikovanými testovacími centry.

 

Fujitsu Augsburk - testovací centrum

 

Exkurzi jsme zahájili právě ve zkušebním středisku, které je chloubou firmy. Alespoň na několika snímcích můžete vidět halu sloužící pro vývoj, optimalizaci a kontrolu kvality zvukových zařízení. Fujitsu provádí řadu testů kvality pro zajištění plné kvality a stability kupříkladu svých serverů PRIMERGY, tenkých klientů FUTRO, počítačů ESPRIMO nebo pracovních stanic CELSIUS. Mezi základní testy patří rázové zkoušky, mechanické zkoušky, testy životnosti, interferenční testy, ale také testy obalů, klimatické zkoušky a testy systémové integrace.

 

Fujitsu Augsburk - výrobní haly

 

Následují tři pohledy do výrobních hal, které mají návštěvníci během exkurze jako na dlani, přitom však nikterak neruší pracovníky, a to díky systému propojených ochozů.

 

Fujitsu Augsburk - výrobní haly

 

Výroba Fujitsu není specializovaná jen na velkoobjemové zakázky, uspokojuje poptávku po řadě výrobků také od menších a malých zákaznůků a dokonce i od jednotlivých osob.

 

Fujitsu Augsburk - výrobní haly

 

A tovární hala Fujitsu v Augsburku do třetice... 

 

Fujitsu Augsburk - výstavka pro návštěvníky: systém výstupní kontroly a ukázky produktů, které zde byly vyráběny

 

Na trase exkurze nechybí výstavka, která návštěvníky seznamuje třeba se systémem výstupní kontroly, s produkty, které zde byly nebo ještě jsou vyráběny, a také jak jsou baleny a expedovány.  

 

Fujitsu Augsburk - výstavka pro návštěvníky

 

A ještě jednou výstavka na "visuté exkurzní trase" nad výrobními a expedičními halami. Tentokrát koutek zaměřený na elektronické obvody.

 

Fujitsu Augsburk: velká výstava na konci exkurze

 

Na konec exkurze byla naplánována návštěva velké stálé výstavy s výběrem nejzajímavějších produktů. Některé snímky jsme už použili v předešlých článcích, zde alespoň dva pohledy na světově první modulárně řešený mobilní projektor Fujitsu Bay Projector, který lze integrovat s vybranými notebooky LIFEBOOK P771 a S761 a s výhodou využít třeba na služebních cestách. Vlevo je Fujitsu 3D Display P23T-6P FPR a nabídka 3D brýlí pro zobrazování s prostorovým efektem.  

 

Fujitsu má v Německu samozřejmě několik dceřinných společností. Jsou to jednak Fujitsu Services a Fujitsu TDS, ale také Fujitsu Microelectronics Europe, GmbH a Fujitsu Semiconductor Europe, což je jeden z předních dodavatelů v oblasti polovodičového průmyslu, anebo softwarová firma Fujitsu Technology, GmbH.

 

Podrobné informace naleznete na FujitsuInEurope.ts.Fujitsu.com s o společnosti Fujitsu jako takové na Fujitsu.com.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Krátké články  

 » Novinky  » Reportáže  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: