Toshiba Camileo X450 – Full HD videokamera - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Toshiba Camileo X450 – Full HD videokamera

25. března 2013, 18.29 | Nový model kompaktní Full HD videokamery nabízí Toshiba Europe GmbH „přátelům kvalitních osobních videonahrávek“. Model Camileo X450 má 23násobný optický a 30násobný pokročilý digitální zoom. Nový osmimegový snímač BSI CMOS a elektronický stabilizátor obrazu (EIS) umožňují natáčet i za špatných světelných podmínek bez použití tripodu či monopodu.

 

Výrobce uvádí, že nejnovější v řadě kompaktních Full HD videokamer Camileo X, model X450, má odstranit rozdíly mezi praktickou videokamerou pro okamžité zachycení momentek a pokročilejšími filmovými zařízeními, která jsou vyžadována kreativními profesionály. Novinka má několik vylepšení, všechna zaměřená na to, aby kamera poskytla více možností a lepší kvalitu pro vytvoření domácího videa. S 23násobným optickým a 30násobným pokročilým zoomem lze zachytit i ty nejjemnější detaily. Díky 8Mpx senzoru BSI CMOS a elektronickému stabilizátor obrazu (EIS) lze natáčet i za špatných světelných podmínek.

 

Toshiba Camileo X450 – Full HD videokamera

 

Se vzestupem sociálních médií a s rostoucím zájmem o sdílení obrazových informací s přáteli a rodinou během několika let velmi vzrostlo množství vytvářených a prezentovaných domácích videí. Výsledkem je, že stále větší počet amatérských filmařů chce zapůsobit na své publikum ještě více tvůrčími a kvalitnějšími videoklipy. Matt McDowell, marketingový ředitel divize digitálních produktů a služeb společnosti Toshiba Europe, GmbH, k tomu uvedl: „To je přesně ta skupina zákazníků, pro kterou bude nové Camileo X450 přínosem. Za velmi příznivou cenu získají snadno ovladatelnou Full HD videokameru nabitou pokročilými funkcemi pro tvorbu filmových záběrů, které jsou nápadité, ostré, neroztřesené."

 

Toshiba Camileo X450 – Full HD videokamera

 

Kromě technických funkcí pro celkové zvýšení kvality videa i fotografií přináší Camileo X450 funkce pro filmařské nadšence, se kterými budou moci velmi snadno natočit kreativní video. Například s nástrojem face-tracking si mohou být jisti, že lidé, které natáčejí, budou vždy perfektně zaostřeni. Zabudovaný software navíc umožňuje pořizování statických snímků scény i během natáčení. Lze také nastavit časosběrné video jako u profesionálních kamer. Velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,62 cm (3 palce) je vhodný i pro přehrávání právě pořízených záběrů z cest. Intuitivní menu na displeji je optimalizováno pro rychlé nastavení kamery a díky integrovanému nástroji Cut’n’Save je možno video také okamžitě upravovat. Pro přehrávání na velké obrazovce, kopírování a úpravy klipů lze Camileo X450 přes konektory mini-USB nebo mini-HDMI snadno připojit k počítači nebo k televizoru. Potřebné kabely jsou stejně jako pouzdro na kameru součástí balení.

 

Toshiba Camileo X450 – Full HD videokamera

 

Toshiba Camileo X450 – základní údaje:

 

• Obrazový senzor BSI CMOS formátu 1/3,2 palce má rozlišení 8 Mpx

• Objektiv je 23× optický zoom 4–92 mm 1:3,5 a má závit pro filtry průměru 37 mm

• Optický zoom lze prodloužit pomocí funkcí 30× pokročilý zoom a 60× digitální zoom

• Displej na výklopném a otočném panelu je typu LCD, má rozměr 7,62 cm (3 palce), poměr stran 16:9 a rozlišení 960 × 240 obrazových bodů

• Formáty souborů:  video H.264 (HD) a MP4, fotografie JPEG (po převzorkování až 16 MPx); rozlišení videa: Full HD (1080p/30 obr./s), HD (720p/60 obr./s), VGA (640 × 480 px se snímkovou frekvencí 30 obr./s)

• Podpora paměťových karet SD, SDHC i SDXC (až do kapacity 128 GB)

• Další vybrané funkce: „elektronický“ stabilizátor obrazu, detekce pohybu, sledování tváře (u videa), detekce úsměvu (u fotografií), zpomalené záběry, časosběrná videa, přednahrávání, pořizování snímků během nahrávání videa, editace videa přímo v kameře (Cut’n’Save)

• Výdrž na baterii: přibližně 100 minut Full HD nahrání

• Rozhraní: mini-HDMI a mini-USB (kabely v balení)

• Rozměry a hmotnost: 52 × 127 × 52 mm a přibližně 252 g (i s baterií)

 

V Evropě se nová videokamera Toshiba Camileo X450 začne prodávat ve druhém čtvrtletí roku 2013.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Krátké články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: