Videokamery Panasonic HX-WA30/HX-WA3 a HX-A100 - Krátké články - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Krátké články

Videokamery Panasonic HX-WA30/HX-WA3 a HX-A100

27. února 2013, 08.29 | Panasonic představil tři nové kompaktní videokamery. Dvě “pistolové“ či „dlaňové“, s pohodlným úchopovým madlem HX-WA30 a HX-WA3 pro použití v náročných podmínkách a outdoorovou HX-A100. Jsou to kamery pro aktivní sportovce a cestovatele a umožňují záznam ve Full-HD kvalitě (1920 × 1080 px).

 

Nové evropské „pistolové“ modely Full-HD/1920 × 1080 px kamer Panasonic HX-WA30 a HX-WA3 jsou koncipovány pro použití v náročných podmínkách. Řada WA je oblíbená pro voděodolný design a pohodlné ovládání jednou rukou v nejrůznějších typech prostředí včetně potápění v moři a extrémních lyžařských aktivit.

 

HX-WA30 je určena pro použití v extrémních podmínkách. Při potápění umožňuje ponor do hloubky až 10 m po dobu jedné hodiny, v zimě a horských podmínkách je použitelná do teploty -10 °C a je nárazuvzdorná při pádu z výšky až 1,5 m. Díky zabudované Wi-Fi jednotce ji lze bezdrátově spojit se smartphonem nebo tabletem, které lze použít jako dálkové ovladače s velkými „hledáčky“ – displeji při pořizování záznamu, k procházení a přehrávání pořízených videoklipů a jejich sdílení na sociálních sítích. HX-WA3 je vodotěsná do hloubky 5 m po dobu jedné hodiny a lze ji použít i za nízkých teplot.

 

Panasonic HX-WA30 a HX-WA3

 

Videokamerami řady WA je možno pořizovat i fotografie s rozlišením navýšeným až na 16 Mpx při použití technologie inteligentního rozlišení. Oba modely jsou vybaveny sadou kreativních filtrů, které umožňují ozvláštnit záznam efekty jako je miniatury, starý film nebo rybí oko, anebo změnit barevné podání záznamu na sépiově hnědé odstíny nebo použít černobílý záznam. Filtry lze použít při natáčení videa i pořizování fotografií a také uplatnit zpětně na už pořízené záznamy. Obě nové kamery řady WA mají pětinásobný optický zoom a digitální zoom s 18násobným přiblížením, který výrobce popisuje jako šetrný ke kvalitě záznamu. Nechybí stabilizátor obrazu.

 

Obě nové videokamery řady WA budou na českém trhu dostupné letos v dubnu, odolnější WA30 za maloobchodní cenu okolo 9000 Kč, nižší verze WA3 za 7000 Kč.

 

Panasonic HX-A100

 

Kompaktní a lehká videokamera Panasonic HX-A100 umožňuje uživateli mít volné ruce: lze ji připnout na helmu, bundu nebo batoh a natáčet nejrůznější akce, které člověka plně zaměstnají. Sportovcům a vyznavačům dobrodružství a aktivního životního stylu zaručuje volnost pohybu. K dispozici je i náhlavní souprava s upevněním za uši, která ještě víc rozšiřuje bohatou variabilitu umístění. Kamera má voděodolné a prachotěsné zpracování.

 

Také tento speciální ultrakompaktní model umožňuje pořizovat video ve Full-HD kvalitě a také fotografie. Má objektiv se světelností f/2,5, obrazový senzor typu BSI CMOS a pokročilý systém zpracování obrazu LSI. Výrobce uvádí, že videozáznam vykazuje nízkou hladinou šumu, i když je pořízen za špatných světelných podmínek. Nechybí systém stabilizace obrazu a funkce Level Shot, díky níž kamera automaticky vyrovnává náklon pořízených snímků.

 

Videa a fotografie lze s využitím integrované Wi-Fi jednotky ihned po pořízení přehrávat na obrazovce smartphonu nebo tabletu a také sdílet na sociálních sítích. Také videokamera HX-A100 bude na českém trhu v prodeji od dubna 2013, na výběr bude v černém a oranžovém barevném provedení a její maloobchodní cena se má pohybovat okolo 7000 Kč.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Ostatní  » Krátké články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: