Casio Exilim PRO P700 - hodně nadupaných 7MPix - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Casio Exilim PRO P700 - hodně nadupaných 7MPix

Casio Exilim P700

30. srpna 2004, 00.00 | Casio je dalším z významných producentů digitálních fotoaparátů, který představil 7MPix kompakt. P700 nabízí kromě opravdu luxusního ovládání i 4x optický zoom objektiv od Canonu a řadu dalších zajímavostí.

Když jsme recenzovali Casio Exilim PRO EX-P600, získalo velmi dobré hodnocení. Tento sofistikovaný kompakt dokázal v příjemně malém balení nabídnout takovou obrazovou kvalitu a uživatelský komfort, že byl velmi zdatnou náhradou DLSR fotoaparátů pro ty, kteří preferují menší rozměry. Casio získalo s tímto modelem řadu světových ocenění a tak není nic překvapivého, že jakmile byl k dispozici nový atraktivnější snímač, připravilo nástupce. Na veletrhu photokina 2004 tak budeme mít možnost poprvé naživo vidět model P700.

Konstrukce a design
Konstrukčně jsou P600 a P700 zřejmě identické, rozdíl je pouze v použité elektronice uvnitř a pochopitelně firmwaru. To znamená, že P700 má celokovové tělo s rozměry 98 x 68 x 45 mm a hmotnost 225 gramů bez baterií. Opticky jej snadno odlišíte od předchůdce podle nové černé povrchové úpravy, která P700ce opravdu sluší. Kombinace matně černé s lesklými stříbrně kovovými doplňky a ovládacími prvky vypadá velmi elegantně. Navíc opticky černá ještě zmenšuje i tak poměrně malý kompakt, takže na první pohled byste do P700ky rozhodně neřekli, že jde o jeden z nejlépe vybavených kompaktů dneška.

Technická specifikace
Srdcem fotoaparátu je nyní již poměrně dobře známý 7,2MPix CCD snímač z produkce Sony. Koneckonců jsme jej již měli možnost v Sony P150 testovat a jeho výsledky jsou překvapivě dobré pokud si uvědomíme, že má úhlopříčku 1/1,8", na které je umístěno 7,2 mil. snímacích buněk. V případě Casia nabízí rozsah citlivostí 80 - 640ISO a uložení do JPEGu nebo TIFFu. Fotografie lze skladovat buď v 9MB interní paměti či na MMC/SD kartě.
Objektiv zůstal shodný s tím, který Casio kupovalo od Canonu pro model P600. Jde o 4x optický zoom s rozsahem 33 - 132 mm při světelnosti F2,8 - 4,0. Osm čoček poskládal do sedmi skupin opět Canon a tuto značku si přečtete i přímo na objektivu. Casio prostě sáhlo po kvalitě a tak kromě velmi dobré kresby nabízí objektiv i makro od 10 cm, sedmibodový AF systém zaostřování s možností průběžného doostřování. Nově je přímo v balení i nástavec pro předsádky. Jednou z novinek, které přináší P700 je i systému Auto Makro, který dokáže vyhodnocovat scénu a automaticky aktivovat Makro režim. Další novinkou je takzvaný Flash Assist, což by dle všeho měla být obdoba digitálního blesku od HP, který u P700 doplňuje vestavěný blesk.
Po expoziční stránce je P700 ještě o trochu luxusnějším nástrojem, než byl předchůdce. Od automatiky, přes poloautomat až po plný manuál se shoduje s P600. Nicméně P700 se může pochlubit bracketingem nejen expozice, ale i balance bílé barvy a zaostření, business shot režimem, který koriguje automaticky perspektivní zkreslení při bočním záběru, kompenzací expozice a pochopitelně i možností nastavení saturace, kontrastu a doosřování. Závěrka pracuje s rozsahem časů 60 sekund až 1/2000s a nabízí i nekonečný režim. Clona má maximální rozsah 2,8 - 8,0 s deseti kroky.
Podobně jako u ostatních modelů si Casio dalo záležet i na rychlosti fotoaparátu. Sekvenční snímání nabízí 3 snímky za sekundu v plném rozlišení při 5 do série. Start výrobce slibuje do 2 sekund a prodlevu spouště do 0,01s.
Fotoaparát je opět kromě interního blesku vybaven i konektorem pro synchro externí záblesk, opět využívá 2" LCD se 115.000 body a speciální grafické zobrazení všech fotograficky důležitých informací. O napájení se stará Li-Ion akumulátor.

Hodnocení
Casio P700 bude zřejmě velice zajímavým fotoaparátem a mohl by poměrně úspěšně konkurovat i fotoaparátům jako je Canon G6. P700 je ve srovnání s G6kou výrazně menší a lehčí, nabízí širší ohnisko při trochu horší světelnosti, vyšší maximální citlivost, více scénických režimů. Na druhou stranu pokulhává v záznamu videa, chybí mu systémová patice pro externí blesk a některé další drobnosti. Přesto pro řadu náročných fotoamatérů by se mohl stát EXILIM P700 moc pěkným vánočním dárkem.
O dost těžší bude rozhodování mezi 6MPix P600 a 7MPix P700 v době překryvu nabídky. Zde bude hodně záležet na ceně, protože technické rozdíly nejsou až zas tak propastné.

:: Technická specifikace P700
:: Srovnání P600 vs. P700

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: