Kodak EasyShare LS755 - low-end s 5MPix a 2,5" LCD na obzoru - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Kodak EasyShare LS755 - low-end s 5MPix a 2,5" LCD na obzoru

kodakLS755

27. září 2004, 00.00 | Společnost Kodak nabízí nový jednoduchý digitální kompakt, který slibuje snadné ovládání a jednoduchý design s 2,5"LCD. Co nového LS755 nabízí?

Veletrh Photokina 2004 již skoro začíná a společnost Eastman Kodak Company představuje svoji novinku z řad digitálních fotoaparátů. Nový model má označení EasyShare LS755, jenž nabízí funkci pro sdílení snímků, vysokou obrazovou kvalitu a snadné ovládání. Tento fotoaparát je vhodný pro všechny, kteří hledají jednoduchý fotoaparát jednoduchého designu, jenž neoplývá nejmenšími rozměry, ale díky velkému displeji umožňuje nejen snadné fotografování, ale i příjemné prohlížení zachycených scenérií.

Konstrukce a design
Digitální kompakt o rozměrech 95 x 62 x 25 mm v elegantním hladkém hliníkovém provedení nabízí jednoduché řešení bez průhledového hledáčku. Hliníkový plášť přístroje a váha 170 g dávají uživateli pocit, že nejde jen o plastickou hračku, ale o odolný digitální kompakt, který slibuje i vysokou obrazovou kvalitu.Technická specifikace
Vzhled, který má v sobě rysy moderního designu, nabízí i technické vybavení srovnatelné s řadou fotoaparátů střední třídy. Snímač typu CCD o velikosti 1/2,5“ a efektivním rozlišení 5,1 milionů bodů nabízí netradiční rozsah citlivosti 64-200 ISO. Snímky mají maximální rozlišení 2592 x 1944 bodů a je možno je ukládat v komprimovaném formátu JPEG na paměťové karty typu xD a do počítače se přenášejí pomocí rozhraní USB 1.1. Použití paměťových médií bylo dosud vyhrazeno společnostem Fuji a Olympus.
Fotoaparát EasyShare LS755 obsahuje kompaktní objektiv značky Schneider-Kreuznach C-Variogon s 3 násobným zoomem, který nabízí ohniskový rozsah 36-108 mm se světelností F2,8-4,7. Objektiv ostří v normálním režimu od 70 cm při nejkratší ohniskové vzdálenosti nebo od 110 cm při nejdelší ohniskové vzdálenosti a v makro režimu je ostřící vzdálenost od 5cm do 15cm. Ani možnost ostření vícebodové nebo s prioritou středu společně s možností kontinuálního AF ostření nesvědčí o nějakém kompromisu.
Přestože je Kodak LS755 automat i po expoziční stránce nabízí dostatek nástrojů pro ovlivnění výsledného snímku. Kromě klasického automatu nabízí fotoaparát i 15 scénických režimů, možnosti úprav vlastností snímku, 10 s samospouště a 16 MB vnitřní paměti. Kompenzace vyvážení bílé barvy nabízí kromě klasického automatického režimu i možnost 5 předvoleb a manuálního nastavení. Vnitřní expoziční automatika využívá časů 2s-1/2000s a je možno jí ovlivnit v rozsahu +-2EV po 1/3EV krocích. Ozvučené videosekvence využívají obrazový formát QuickTime MOV a je možno je pořizovat s maximálním rozlišení 640 x 480 s frekvencí 12,5sním./s.
Hlavní předností tohoto modelu je 2,5“ TFT LCD displej s rozlišením 207.000 bodů, který plně nahrazuje optický hledáček.Hodnocení
Kodak EasyShare755 v sobě kombinuje zajímavý design s možností pořízení kvalitních fotografií. Hlavní rozdíl mezi LS753 a LS755 je v designu, ve větším LCD displeji a menšími technickými vylepšeními kromě snížení citlivosti, která byla z neznámého důvodu snížena na 200ISO. V LS755 společnost Eastman Kodak Company použila paměťovou kartu typu xD, která svými rozměry dovoluje zmenšení rozměrů fotoaparátů. Nový model řady EasyShare by se měl objevit na trhu v posledním kvartálu 2004.


:: Technické parametry Kodak EasyShare LS755
:: Porovnání Kodak EasyShare LS753 a LS755

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: