Konica Minolta Dynax 7D - první vzorek exkluzivně v ČR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Konica Minolta Dynax 7D - první vzorek exkluzivně v ČR

Konica Minolta Dynax 7D

21. září 2004, 00.00 | Do redakce nám dorazila předprodukční verze nové DSLR se stabilizací od společnosti Konica Minolta. Přinášíme vám první dojmy z tohoto vzorku a zejména velké množství původních fotografií a detailů těla. Co na nás Minolta chystá?

Usmálo se na nás štěstí a den po napsání první informace o nové zrcadlovce Konica Minolta Dynax 7D se nám tento přístroj objevil na pár hodin v redakci. Jednalo se samozřejmě pouze o ne zcela funkční předprodukční vzorek, ale vnější konstrukci měl již finální. S fotoaparátem jsme měli možnost si vyzkoušet i nové objektivy 17-35/2,8-4,0 a 28-75/2,8 a bateriový grip.

Při pohledu do hledáčku čekají uživatele dvě příjemné drobnosti. Po pravé straně uvnitř hledáčku je vertikální řada zelených diod, která ukazuje míru "třesu fotoaparátu", což může být velmi praktická věc. Přesně víte, co takový AntiShake zrovna dělá a nakolik je potřeba. Druhou je detektor, který pozná přiblížení obličeje k hledáčku a automaticky vypne LCD displej, aby neoslňoval. Nejde o úplnou novinku, ale jde o velice příjemný detail.
Samotný LCD displej funguje v režimu fotografování jako stavový displej zobrazující zvolený expoziční režim, míru kompenzace automatické expozice, zvolenou citlivost, zbývající počet snímků, vyvážení bílé, nastavené rozlišení a kompresi, nastavený čas, clonu apod. Po otočení přístroje na výšku se zobrazení stavového displeje automaticky přizpůsobí díky senzoru natočení. Opět velmi příjemný detail.
Kvalitu a profesionalitu konstrukce těla dokazují masivní tlačítka. Otočné voliče na horní straně mají uprostřed tlačítkovou pojistku proti otáčení. Pro zvolení jiného režimu, nebo nastavení jiné kompenzace expozice je třeba ji stisknout a zároveň otočit voličem. Pro jedny výhoda, pro druhé možná trochu komplikace. Je jasné, že Dynax 7D si brousí zuby minimálně na Canon 20D a jsme zvědavi, jak tento souboj dopadne.

Zde vám nabízíme řadu dalších detailních fotografií:


objektiv 17-35/2,8-4,0


objektiv 28-75/2,8


otočný volič kompenzace expozice a pod ním nastavení intenzity blesku


otočný volič expozičních režimů a pod ním volba sériového snímání

 

 

 

Další informace o tomto zajímavém fotoaparátu Vám přineseme živě z veletrhu photokina 2004, kde se očekávají již plně funkční vzorky. Pokud to bude jen trochu možné, přivezeme i ukázkové fotografie a snad i oficiální cenu.

:: Bližší informace o Dynaxu 7D
:: Technická specifikace

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: