Ohlédnutí za Photokinou: Nikon - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Ohlédnutí za Photokinou: Nikon

Nikon Photokina 2004

6. října 2004, 00.00 | Dnes nabízíme souhrn novinek od společnosti Nikon. Stánek jednoho z největších výrobců fotoaparátů byl naladěn do žluté barvy ve znamení nového loga a image firmy. Co všechno tedy na Photokině Nikon představil?

Jako většina výrobců oznámil Nikon své horké novinky těsně před Photokinou, takže na jeho stánku nebyla žádná překvapení. Lidé měli možnost si vyzkoušet nové digitální kompaktní fotoaparáty řady COOLPIX, konkrétně modely 8800, 8400 a 4800, o kterých jsme již psali.

K vyzkoušení byla také nová profesionální digitální zrcadlovka D2X, která lákala mnoho zájemců. Na stánku bylo více těl, takže si každý mohl vyzkoušet D2X s různými objektivy. Nechyběl ani ukázkový řez tělem DSLR zrcadlovky D2H, nebo průhledné tělo DSLR zrcadlovky D70. Kromě nového teleobjektivu AF-S VR Nikkor 300mm f/2.8G IF-ED, ve kterém je použita nová antireflexní vrstva Nano-Crystal, byla ještě vystavena nová kinofilmová zrcadlovka F6.

 

Závěr
Společnost Nikon nezahálí a zařadila mezi své kompaktní digitální fotoaparáty model 8800, který disponuje stabilizací obrazu. Upozornila na sebe i ve třídě profesionálních zrcadlovek a to jak v kategorii digitálních, tak překvapivě i kinofilmových. Sám Nikon přiznal, že se mu oproti roku 2000 několikanásobně propadl prodej kinofilmových zrcadlovek ve prospěch DSLR.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: