Photokina 2004: Karty SanDisk s vyšší rychlostí a kapacitou - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Karty SanDisk s vyšší rychlostí a kapacitou

SanDisk Photokina 2004

1. října 2004, 00.00 | Společnost SanDisk oznámila zahájení prodeje nových vysokorychlostních karet Extreme III a čtyřnásobné zvýšení kapacity karet Ultra II a několik dalších novinek. SanDisk představil nové karty ve formátech CompactFlash, SD a MemoryStick PRO.

Společnost SanDisk oznámila na Photokině své novinky. Zečtyřnásobila maximální kapacitu svých paměťových karet Ultra II a oznámila nové karty Extreme III, které mají převzít úlohu nejrychlejších karet z jejich nabídky. Kromě jiného také oznámila stavbu nové tovární haly v Japonsku a potvrdila trend velmi rychle stoupající spotřeby paměťových karet do multifunkčních mobilních telefonů.

Extreme III
Pro nové karty Extreme III typu CF a SD SanDisk uvádí minimální čtecí/zapisovací rychlost 20 MB/s, pro typ MS PRO 18 MB/s. Compact Flash karty zůstávají stále typu I. Nabízeny budou velikosti od 1 GB do 4 GB. Název Extreme nebyl zvolen jen tak pro nic za nic, karty mají pracovat při teplotách mezi -25 °C a +85 °C, což je mnohem větší rozsah, než nabízí fotoaparáty. Karty podporují technologii RescuePRO, která slouží k obnově smazaných dat. V Evropě, Středním Východě a Africe bude poskytována 10 let záruka, na ostatních trzích až doživotní. Každý zákazník také získá telefonní číslo, na které bude moci zdarma volat při technických problémech.

CF Extreme III 1, 2 a 4 GB budou stát cca od 135 Euro do 540 Euro bez daně
SD Extreme III 1 GB bude stát cca 139 Euro bez daně
MS Pro Extreme III 1 a 2 GB budou stát cca 289 Euro, resp. 576 Euro bez daně

Ultra II
I když byly sesazeny z trůnu nejrychlejších z karet SanDisk, tak rozhodně nezůstaly pozadu. Maximální kapacita karet Ultra II je nyní 4x větší, tzn 8 GB Compact Flash type I, Memory Stick PRO 4 GB a Secure Digital 2 GB. Rychlost zůstává stejná, 9 MB/s pro zápis a 10 MB/s pro čtení.


Ultra II CF 256MB - 2GB 44 - 245 Euro nyní
4GB 465 Euro říjen
8GB 930 Euro listopad
     
Ultra II MS PRO 256MB - 1GB 73 - 259 Euro nyní
2GB - 4GB 495 - 990 Euro listopad
     
Ultra II SD 256MB - 512MB 45 - 72 Euro nyní
1GB / 2GB 119 / 239 Euro listopad


Eli Harari, zakladatel společnosti SanDisk

Shoot & Store
Na Photokině si také odbyla evropskou premiéru nová řada nejlevnějších karet od SanDisku pojmenovaná Shoot & Store. Myšlenka jejich použití je taková, že uživatel na kartu nafotí své snímky a dá ji do minilabu stejně jako byl zvyklý tam dávat film. Cílem jsou uživatelé, kteří neumí s počítačem, nebo ho nemají, případně nemají čas na úpravu fotografií, nebo je nechtějí vypalovat na CD. SanDisk netají své přání, aby si lidé snímky na kartách nechávali a archivovali je stejně jako dříve fotografie, ale zatím se to jeví jako příliš optimistický nápad. Karty budou prozatím nabízeny ve velikostech 32 MB (10 Euro) a 64 MB (15 Euro).

The SanDisk Photo Album
Dalším novým produktem je čtečka karet připojitelná k TV, pomocí které si můžete prohlížet snímky, videa a dokonce pouštět MP3 soubory. Zajímavostí je možnost zálohování fotografií z paměťových karet na CF kartu, pro kterou je určen speciální druhý slot na zadní straně zařízení, ve velikosti dostačující pro prohlížení na televizi. Znamená to, že na 256 MB CF kartu se tak může vejít až 4000 snímků s průměrnou velikostí 60 kB. Cena je stanovena na 46 Euro bez daně.

Závěr
SanDisk patří mezi nejvýznamnější producenty flash pamětí na světě a například na domácím americkém trhu jsou jasnou jedničkou. Photokina 2004 ukázala, že SanDisk nepřestává být aktivním ani v oblasti vývoje a výzkumu, kde se může pochlubit celou řadou standardů. Na druhou stranu jsou představené novinky zajímavé i tím, že už ani SanDisk si nemůže dovolit prodávat karty za výrazně vyšší ceny než konkurence. Takže zejména řada Ultra II je cenově velmi příznivá.

Další informace o veletrhu Photokina 2004 můžete najít na stránce s online zpravodajstvím IDIFu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: