Photokina 2004: Konica Minolta s uceleným portfoliem produktů - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Konica Minolta s uceleným portfoliem produktů

KM photokina

28. září 2004, 00.00 | Tisková konference společnosti Konica Minolta na veletrhu Photokina představila nejen novou digitální zrcadlovku. Kromě již známých novinek z oblasti digitálních fotoaparátů byla prezentována řada dalších novinek.

Konica Minolta jako jedna z prvních společností představila v rámci novinářského dne své připravené novinky pro veletrh Photokina 2004. Přímo na své expozici uvítala cca 200 novinářů, ke kterým promluvil nejen ředitel evropské pobočky, ale dokonce i osobně CEO holdingu pan Tsuyoshi Miyachi. Co všechno jsme se dozvěděli přímo v Kolíně nad Rýnem?

Dynax 7D
Minolta v historii již DSLR fotoaparáty nabízela a svého času i poměrně úspěšně prodávala. Nicméně několik posledních let v tomto segmentu trhu nebyla aktivní. Nicméně trh s DSLR dramaticky roste, do roku 2007 by se měl minimálně zdvojnásobit, takže nově vzniklá Konica Minolta se na něj rozhodla co nejrychleji vrátit. Již v únoru 2004 oznámila na veletrhu PMA, že pracuje na konceptu digitální zrcadlovky s optickou stabilizací obrazu Anti-Shake založené na těle Dynaxu 7. Před několika týdny jsme o tomto fotoaparátu přinesli základní informace a před nedávnem jsme měli možnost vyzkoušet i jeden z ranných předprodukčních vzorků. Photokina 2004 nabízí již plně funkční kusy, které potěší zejména stávající uživatele zrcadlovek Minolta, mezi které se dostalo již přes 16 mil. objektivů, které bude možné použít s Dynaxem 7D.DiMAGE A200
Druhou nedávno ohlášenou a na Photokině poprvé fyzicky představovanou novinkou je model A200, který by se měl stát dostupnější variantou modelu A2. Navíc přestože používá stejný snímač, měla by přinést lepší obrazový výsledek díky nové technologii CxProcess III a použití nových LSI obvodů. Bližší informace o tomto produktu najdete v samostatném článku.R2 Super série minilabů
Další novinkou je vylepšená nová řada digitálních minilabů R2 Super. Ty vycházejí z modelů R2 představených počátkem letošního roku a nabízejí vyšší rozlišení 400x800dpi. Konica Minolta se tak může v tomto okamžiku pochlubit nejvyšším dosaženým rozlišením u strojů pracujících s osvitem klasického fotomateriálu. Zvýšení rozlišení je dosaženo použitím nové expoziční technologie S.E.A.D. Kromě nových minilabů Konica Minolta představila speciální digitalizační stanici DS-3000, novou verzi síťového softwaru R-EZ a v neposlední řadě i verzi A9 fotopapírů Centuria a Impresa. Ty se mohou pochlubit vyšší bělostí a ostrostí díky novému složení povrchové vrstvy.

Kromě chemické cesty zpracování digitálních fotografií Konica Minolta pracuje i s inkjetovou a termosublimační technologií. Pro inkjet představila celou novou řadu papírů a v termosublimaci, která se zřejmě stává stále populárnější, představila tiskárnu s formátem až A4.

PASS standard
Dalším zajímavým oznámením bylo vytvoření aliance s názvem P.A.S.S., která by se měla zaměřit na vytvoření otevřených standardů pro ukládání a užívání všech typů obrazových a zvukových dat. Přestože vznik této aliance oznámila první společnost Konica Minolta, přihlásily se k ní již i společnosti Fujifilm a Kodak Eastman. Aliance se snaží reagovat na fakt, že do roku 2008 by se měl cca ztrojnásobit počet pořízených fotografií pořízených uživateli a radikálně se zvětší podíl digitálních snímků. Kromě archivačních technik by měli standardy řeší i problémy s podpisem fotografií, přehráváním a tiskem fotografií. Kromě fotografií by se mělo vše týkat i zvukových záznamů a videa.

Závěr
Konica Minolta se od svého spojení velice aktivně snaží nejen integrovat aktivity původních dvou společností, ale zároveň i expandovat své produktové portfolio. Navíc Evropská pobočka v tomto okamžiku prodává 56% produkce všech digitálních fotoaparátů Konica Minolta, čemuž odpovídá i její postavení uvnitř holdingu. Doufejme, že to bude znamenat i to, že v ČR se prvních produkčních kusů Dynaxu 7D i ostatních novinek dočkáme velmi brzy.

Další informace o veletrhu photokina 2004 můžete najít na stránce s online zpravodajstvím IDIFu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: