Photokina 2004: Samsung Digimax V70 se 7 MPix - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Photokina

Photokina 2004: Samsung Digimax V70 se 7 MPix

30. září 2004, 00.00 | Společnost Samsung na veletrhu Photokina 2004 představuje nový produkt z oblasti digitální fotografie - Digimax V70. Přináší větší rozlišení, širší nabídku kreativních scén a další nová vylepšení. Pojďme se na ně podívat.

I společnost Samsung si připravila žhavou novinku pro veletrh photokina 2004. Jedná se o model DIGIMAX V70, který jak již název sám napovídá je osazen novým 7MPix snímačem. Kromě výměny snímače a drobných úprav firmwaru je V70ka prakticky shodná se svým předchůdcem. Jak se s ní pracuje?


Konstrukce a design
Nový model Digimax V70 si ponechává osvědčený design a konstrukci svého předchůdce V50. Na první pohled je poměrně těžké oba dva fotoaparáty od sebe rozeznat, protože rozdílů je opravdu minimum. Na druhou stranu V70ka vsází na osvědčený podlouhlý tvar těla s objektivem na boku v kombinaci s výklopným, otočným displejem. Rozměry těla zůstali zachovány.


.

Technické parametry
Fotoaparát Digimax V70 je osazen čipem, jenž umožňuje pořizovat snímky s rozlišením až 7 milionů bodů. Čistotu obrazu a jeho přesné zachycení umožňují čočky objektivu od společnosti Scheider-Kreuznach, která má dlouhodobou zkušenost s výrobou objektivů. Objektiv má 3násobný optický zoom s ohniskovým rozsahem 38-114 mm (ekvivalent 35 mm formátu) a 5násobný digitální zoom, který umožňuje až 15násobné přiblížení objektu. Minimální ostřící vzdálenost je 4 cm, ale pomocí širokoúhlé předsádky lze dosáhnout až minimální ostřící vzdálenosti 1 cm. Otočný 2.00“ LCD displej s rozlišením 117.000 bodů usnadňuje fotografování v náročnějších podmínkách. Otočný kloub displeje umožňuje měnit polohu až o 270 stupňů, takže není těžké fotografovat s přístrojem umístěným vysoko nad hlavou nebo přímo u země. Jedinou nevýhodou je malé rozlišení displeje.

Oproti V50ce je k dispozici širší výběr kreativních režimů, které usnadňují fotografovi zachycení dané scény (Portrét, Děti, Krajina, makro, Západ a východ slunce, Protisvětlo, Ohňostroj, Pláž & Sníh, text). Textový mód umožňuje pozdější překlopení nasnímaného textu, např. knihy, stránku novin apod., pomocí optického rozpoznání textu v počítači převést tuto informaci do textové podoby a dále s ní pracovat. Kromě výběru kreativních scén je možno využít i plně automatického režim nebo režimu s prioritou času a clony nebo plně manuálního režimu. Pro jednoduché měření expozice lze využít i funkce zamknutí expozice AE. Fotoaparát disponuje i funkcí změny vlastností snímku pomocí efektů sepie, černobílého snímku nebo změny ostrosti a barev RGB.
Ozvučené videosekvence zaznamenává přístroj v obrazovém formátu MPEG4 v rozlišení až 640 x 480 bodů s frekvencí 30 sním./s, kterou je možno pomocí dodávaného softwaru Videoimpression dále upravovat. Digimax V70 podporuje protokol PictBridge a pro přenos do počítače využívá rychlého rozhraní USB 2,0. Fotoaparát je napájen 1400 mAh Li-ion baterií, která podle údajů výrobce má být schopna pořídit až 440 snímků na jedno nabití.


Praktické zkušenosti
V70ka je poměrně příjemný kompakt střední třídy, který kombinuje 3násobný zoom se 7MPix rozlišením a nabízí tak něco, co je dnes již poměrně běžné. Příjemný je výklopný, otočný displej, kterému však viditelně chybí rozlišení, takže obraz na něm je citelně „rozkostičkovaný“. Na druhou stranu ovládání ve stylu mobilních telefonů Samsung je intuitivní a barevné ikonky dobře čitelné.


Hodnocení
Digimax V70 dle dostupných informací přináší oproti V50ce více bodů v rozlišení pořízených snímků, širší výběr kreativních scén a hlavně obohacení programů pro úpravu snímků a videa. Nejde o nijak dramatický design, ale Samsung se tak ani netváří. Prostě byla k dispozici lepší technologie (snímač), tak ji použil a nabídl ji uživatelům. Uvidíme jak na to bude reagovat trh.


:: Technické parametry Samsung Digimax V70
:: Porovnání Samsung Digimax V70a V50

Další informace o veletrhu photokina 2004 můžete najít na stránce s online zpravodajstvím IDIFu.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Photokina  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: