PMA08: Nikon - nová DSLR, objektivy i kompakty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:PMA

PMA08: Nikon - nová DSLR, objektivy i kompakty

4. února 2008, 00.00 | Nikon, stejně jako Canon, odvedl v prezentaci svých produktů profesionální práci. I když nenabízí tak široké portfolio produktů, tak předvádění fotoaparátů zvládnul velmi dobře. Kromě sériových fotoaparátů ukázal také vnitřnosti modelu D3, včetně řezu fotoaparátem.

{Nikon na PMA08}

Nikon, stejně jako Canon, odvedl v prezentaci svých produktů profesionální práci. I když nenabízí tak široké portfolio produktů, tak předvádění fotoaparátů zvládnul velmi dobře. Kromě sériových fotoaparátů ukázal také vnitřnosti modelu D3, včetně řezu fotoaparátem.

Bohatá ukázka DSLR fotoaparátů (vše k vyzkoušení ve více kusech) a objektivů byla doplněna zajímavou vitrínou s některými nejdůležitějšími vnitřnostmi vlajkové lodi D3. Nechyběl ani na podobných výstavách oblíbený řez fotoaparátem. Lépe se tak zjišťuje odpověď na otázku: "kam to sakra nacpali"?

Nechyběla samozřejmě ani aranžovaná scéna pro zkoušení fotoaparátů, galerie a praktické workshopy a přednášky (práce s Capture NX). Prezentace kompaktů byla velmi jednoduchá, hlavní důraz Nikon kladl na zrcadlovky.

Velkou novinkou u Nikonu je kromě nové low-end DSLR také nová řada Tilt/Shift objektivů. Canon již podobnou nabídku má a Nikon nyní dorovnává. První přichází PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED a brzy jej doplní i PC-E Micro NIKKOR 45mm f/2.8D ED a PC-E Micro NIKKOR 85mm f/2.8D. Zkratka PC značí "Perspective Control", tedy kontrolu perspektivy. Tyto objektivy se hodí například na fotografování architektury, interiérů, ale i jiných situací, kde potřebujeme náklon objektivu kompenzovat.

::Informace o nové DSLR Nikon D60

 


řez Nikonem D3


kovová kostra Nikonu D3


závěrka Nikonu D3
snímač a elektronika Nikonu D3
[-more-]{Nové kompakty Coolpix - tisková zpráva}

Tisková zpráva

Kompakty, které si samy najdou váš úsměv

Sedm nových fotoaparátů Nikon řady COOLPIX, série Performance, Life a Styl: Nové funkce, skvělý design, precizní snímky i nadčasový výkon

Společnost Nikon Europe dnes uvádí ve světové premiéře sedm nových modelů oblíbené řady kompaktních fotoaparátů COOLPIX. Nové fotoaparáty jsou maximálně uživatelsky přívětivé, stylové a zábavné. Mezi představovanými fotoaparáty naleznete i úplně nový model S600 s nejrychlejším spuštěním na světě (0,7)2. Nikon si uvědomuje, s jakými obtížemi se dají zachytit hrající si děti, proto fotoaparát obsahuje nový motivový program Děti v pohybu. Ale i v ostatních modelech kompaktů COOLPIX najdete zbrusu nové funkce. S550 dokáže automaticky zaměřit smějící se osobu novým programem Detekce úsměvu.

Oblíbená řada fotoaparátů Nikon COOLPIX se rozroste o sedm nových modelů. V sérii Life (život) se objeví modely L16 a L18, v sérii Style (styl) se uživatelé mohou těšit na modely S600, S550, S520 a S210, v nejvýkonnější řadě Performance (výkon) se fanoušci dočkají modelu P60. Všechny modely budou k dispozici v několika módních barevných variantách různých stylů a zároveň v dostatečně malém a lehkém balení, aby je bylo možné mít vždy při sobě. "S novými fotoaparáty COOLPIX nabízí Nikon spotřebitelům štíhlé a krásně vypadající přístroje, které jsou snadno přenosné a přitom dostatečně výkonné", říká Martina Beckmann, Manager Communication & Marketing for Nikon Europe BV. "Ať již si vyberete dostupný model série L, stylový model série S nebo vysoce výkonný model P60, vždy se můžete spolehnout na fotoaparát COOLPIX, který vyhoví všem požadavkům."

Nikon COOLPIX P60 (série Performance)
Nikon COOLPIX P60 představuje kompaktní digitální fotoaparát konstruovaný pro maximální výkon. Je vhodný pro nadšené fotografy, které potěší svým komfortním a jistým úchopem i tradičním černým provedením. Přístroj nabízí snímač s rozlišením 8,1 milionu pixelů, objektiv s pětinásobným optickým zoomem, 2,5" LCD displej a elektronický hledáček v lehkém a kompaktním těle. Pohodlný úchop, výkonný zoom a pokročilé funkce činí z fotoaparátu P60 ideální volbu pro uživatele, kteří chtějí dosáhnout vynikajících fotografických výsledků s kompaktním fotoaparátem. Přehledný volič expozičních režimů usnadňuje přepínání mezi manuálním a automatickými režimy. Objektiv NIKKOR modelu P60 má ohniskové vzdálenosti v rozsahu 6,4 - 32 mm (ekvivalent 36 -180 mm u kinofilmu) a nabízí zajímavé možnosti pro fotografování v režimu makro. Pokročilá technologie Nikon VR potlačuje rozmazání snímků v důsledku chvění fotoaparátu

Fotoaparát P60 je vybaven režimem Face-Priority AF, který umožňuje rychle detekovat a zaostřit lidské tváře, nebo praktickou funkcí Redukce červených očí, která pomocí digitálního zpracování snímku dokáže automaticky detekovat a opravit efekt červených očí. Fotoaparát P60 měří 95,5 (Š) x 63,5 (V) x 36 (H) mm se zasunutým objektivem a váží 160 g bez baterie a paměťové karty SD.

Cena modelu Nikon COOLPIX P60 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

::web modelové řady Coolpix P

Nikon COOLPIX S600, S550, S520 a S210 (série Style)
Do série Style patří několik fotoaparátů, které jsou nejmenšími a nejlehčími dostupnými přístroji ve své třídě. Mezi ně patří také nový model Nikon COOLPIX S600, který nabízí v nejmenším těle své třídy1 snímač s rozlišením rovných 10 milionů pixelů. Model S600 je dostupný ve dvou elegantních variantách, a to v kovových odstínech Titan Silver a Urban Black. Miniaturní model S600 je vybaven širokoúhlým čtyřnásobným optickým zoomem (ekvivalent 28-112 mm) s technologií redukce vibrací VR pro potlačení účinků chvění fotoaparátu. Model S600 je vybaven 2,7" LCD displejem s 230 000 pixely a vyznačuje se nejrychlejším spuštěním na světě (0,7)2. Přístroj je nejen stylový, ale rovněž snadno použitelný a vybavený. Fotoaparát obsahuje nový motivový program Děti v pohybu, pomocí kterého mohou uživatelé pořizovat snímky rychle se pohybujících dětí. Fotoaparát zaznamenává snímky na výměnné paměťové karty SD nebo do interní paměti s kapacitou 45 MB. Parametry modelu S600 jsou následující: 88,5 (Š) x 53 (V) x 22,5 (H) mm a hmotnost 130 gramů. Cena modelu Nikon COOLPIX S600 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Mezi nové fotoaparáty série S patří rovněž přístroj Nikon COOLPIX S550, nejmenší kompaktní digitální fotoaparát s pětinásobným optickým zoomem (36-180 mm). Kompaktní hliníkové tělo modelu S550 je vybaveno snímačem s rozlišením 10 milionů pixelů a 2,5" LCD displejem s 230 000 pixely se širokým pozorovacím úhlem. Mezi inovativní funkce fotoaparátu patří uživatelsky přívětivé režimy, jako je Detekce úsměvu sloužící k automatickému pořízení snímku při zjištění usmívající se lidské tváře. Fotoaparát S550 je dostupný ve třech barevných provedeních - Titan Silver, Urban Black a Blue. Cena modelu Nikon COOLPIX S550 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Třetím představeným modelem série S je Nikon COOLPIX S520 se snímačem s rozlišením 8 milionů pixelů a 2,5" LCD displejem s antireflexní vrstvou. Ve stylovém a lehkém těle z hliníkové slitiny nabízí trojnásobný optický zoom (35-105 mm) s redukcí vibrací. Rovněž je zde nový program Jídlo, sloužící k dokonalému zachycení bohatých textur elegantně upravených pokrmů. Fotoaparát S520 je dostupný v barevném provedení Light Bronze, Urban Black a Purple. Cena modelu Nikon COOLPIX S520 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Čtvrtým představeným modelem série Style je dostupný fotoaparát Nikon COOLPIX S210. Stylový miniaturní přístroj s tloušťkou pouhých 18 mm a s tělem z hliníkové slitiny je vyveden ve čtyřech barevných variantách - Bright Silver, Urban Black, Blue, Sakura (pink) a Red. Model S210 nabízí snímač s rozlišením 8 miliónů pixelů a objektiv (38-114 mm) s trojnásobným optickým zoomem s potlačením vibrací nebo přehledný 2,5" LCD displej s 230 000 pixely. Vysoká citlivost fotoaparátu (až ISO 2000) pomáhá při fotografování ve špatných světelných podmínkách. Díky koncepci digitálního zpracování obrazu EXPEED nabízí model S210 zvýšenou rychlost při zpracování snímků i vyšší kvalitu obrazu.

::web modelové řady Coolpix S

Nikon COOLPIX L16 a L18 (série Life)
Fotoaparáty ze Série L (Life) nabízí vynikající poměr ceny a výkonu při současném zachování bohaté nabídky vynikajících funkcí a kvality značky Nikon. Fotoaparáty L16 a L18 jsou dostupné, kompaktní a snadno ovladatelné. Umožňují pořídit vynikající snímky v režimu Makro, vyznačují se snadným zaostřováním a automatickou korekcí červených očí při fotografování s bleskem. Překrásné a povedené snímky tak může pořídit úplně každý.

Nikon COOLPIX L18 nabízí snímač s rozlišením 8 milionů pixelů, objektiv s trojnásobným optickým zoomem a rozměrným, snadno čitelný 3" LCD displejem s širokým pozorovacím úhlem. Vestavěný objektiv NIKKOR nabízí ohniskové vzdálenosti v rozsahu ekvivalentním 35-105 mm u kinofilmu, s clonovým rozsahem f/2,8 - 4,7. K napájení fotoaparátu slouží dvě snadno dostupné tužkové baterie AA. Model L18 je rovněž schopen zaznamenávat ozvučené videosekvence s frekvencí až 30 snímků/s. Fotoaparát L18 je dostupný v barevných provedeních silver a matt black, má 32 MB interní paměti a slot pro paměťové karty SD. Cena modelu Nikon COOLPIX L18 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Na fotografické začátečníky je zaměřen model Nikon COOLPIX L16. Přístroj nabízí snímač s rozlišením 7,1 milionu pixelů a velký 2,8" LCD displej s širokým pozorovacím úhlem. Stejně jako model COOLPIX L18 je vybaven objektivem NIKKOR s trojnásobným optickým zoomem a vyznačuje se jednoduchým designem s odděleními tlačítky režimu fotografování a přehrávání. Ve auto režimu Easy je použití fotoaparátu věcí pouhého zapnutí a stisknutí tlačítka spouště. Fotoaparát je dostupný v barevných variantách silver nebo matt black. Cena modelu Nikon COOLPIX L16 bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

::web modelové řady Coolpix L

  • 1) Mezi kompaktními digitálními fotoaparáty s objektivem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm (ekvivalent u kinofilmu) a optickou redukcí vibrací k 29. lednu 2008 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION).
  • 2) Mezi kompaktními digitálními fotoaparáty s objektivem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm (ekvivalent u kinofilmu) a optickou redukcí vibrací k 29. lednu 2008 (podle průzkumu prováděného společností NIKON CORPORATION).
  • 3) Mezi konkurenčními modely s min. 10 miliony efektivních pixelů vybavenými zasouvacím objektivem s 5x zoomem k 29. lednu 2008 (podle průzkumu provedeného společností NIKON CORPORATION).
[-more-]{AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR - tisková zpráva}

Tisková zpráva

AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR

Špičkový širokoúhlý objektiv s 5,3x zoomem a redukcí vibrací pro fotoaparáty formátu Nikon DX

Společnost Nikon Europe dnes uvedla ve světové premiéře nový objektiv AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR vybavený širokoúhlým 5,3násobným zoomem. Objektiv je prvním širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 16 mm, který je vybaven exkluzivní technologií redukce vibrací Nikon VR II, která umožňuje fotografovat při použití až o čtyři stupně delšího času závěrky než obvykle.

Objektiv AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR je určen pro uživatele populárních digitálních jednookých zrcadlovek Nikon D80, D200 a D300, kterým nabízí ohniskovou vzdálenost 16 mm pro širokoúhlé snímky krajiny a interiérů a ohniskovou vzdálenost 85 mm pro portréty. Objektiv je určen profesionálním a pokročilým fotografům a je vhodný pro cestování a fotografování přírody, kde nabízí nejkratší zaostřitelnou vzdálenost pouhých 0,38 m v celém rozsahu zoomu. Objektiv AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR má velmi kompaktní rozměry 72 x 85 mm a neotáčející se filtrový závit o průměru 67 mm.

"S nabídkou širokého úhlu záběru a možností fotografování na blízké vzdálenosti je objektiv 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR vynikající volbou pro snímky v interiérech, fotografování svateb, portrétů a dalších motivů," říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS, Nikon Europe B.V. "Při hmotnosti pouhých 485 gramů je tento pokročilý objektiv dostatečně kompaktní, aby mohl být stálým společníkem každého fotografa."

Objektiv se díky vestavěnému ultrazvukovému zaostřovacímu motoru (SWM) vyznačuje také rychlým a tichým automatickým zaostřováním. Technologie redukce vibrací VR II, vestavěná v objektivu AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR, nabízí režimy Normal a Active, které umožňují pořídit perfektně ostré snímky i za nízké hladiny osvětlení.

Objektiv AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR pokračuje v úspěšné koncepci populárního objektivu NIKKOR 24-120 mm VR, ale váží o cca 90 g méně. Dva optické členy z ED skla a technologie redukcí vibrací VR II přispívají k vysoce kontrastnímu obrazu s vysokou ostrostí a minimálním výskytem reflexů a závoje. Objektiv bude na některých evropských trzích nabízen v sadě s fotoaparátem Nikon D300.

Cena objektivu AF-S DX NIKKOR 16-85 mm f/3,5-5,6G ED VR bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

[-more-]{AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED - tisková zpráva}

Tisková zpráva

AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED

Kompaktní, vysoce kvalitní objektiv Micro NIKKOR s měřítkem zobrazení 1:1 a nejkratší zaostřitelnou vzdáleností pouhých 0,185 m

Společnost Nikon Europe dnes uvedla ve světové premiéře nový makroobjektiv AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED s nejkratší zaostřitelnou vzdáleností 185 mm. Konstrukce objektivu obsahuje exkluzivní antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a optické členy z ED skel, které stojí za vynikající kvalitou obrazu s minimálním výskytem reflexů, závoje a barevné vady. Kompaktní a snadno ovladatelný objektiv AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED je vybaven vnitřním zaostřováním (IF) a pevným předním členem umožňujícím montáž příslušenství, jako je například sada makroblesků SB-R1C1.

Objektiv podporuje manuální i automatické zaostřování, ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) je zárukou tichého provozu, který nebude rušit zvířata a hmyz při zaostřování na krátkou vzdálenost. Objektiv AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED byl navržen pro použití v kombinaci s pokročilými digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a je ideální alternativou k základnímu objektivu s ohniskovou vzdáleností 50 mm.

"Vynikající optická kvalita objektivu a jeho tichý provoz vytvářejí ideální podmínky pro makrosnímky i portrétní fotografii," říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS, Nikon Europe B.V.

Kruhový otvor devítilamelové clony produkuje měkké, nerušivé, přirozeně působící neostré pozadí snímků a unikátní optická konstrukce využívá dva asférické optické členy pro minimalizaci komy a dalších vad zobrazení.

Fotografové rovněž ocení lehkou konstrukci a kompaktní rozměry objektivu s rozšířeným rozsahem clonových hodnot f/2,8 až f/32. Objektiv AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED měří pouhých 73 x 89 mm a váží 425 gramů. Součástí dodávky objektivu je měkké pouzdro.

Cena objektivu AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2,8G ED bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

[-more-]{PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED Tilt/Shift - tisková zpráva}

Tisková zpráva 

PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED Tilt/Shift

Širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 24 mm a korekcí perspektiv: ideální vybavení pro studiovou fotografii, fotografii architektury a krajiny

Společnost Nikon Europe dnes uvedla ve světové premiéře objektiv PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED, širokoúhlý objektiv tilt/shift s ohniskovou vzdáleností 24 mm, vhodný pro studiovou fotografii, fotografii architektury a krajiny. Objektiv je vybaven vyklápěním v rozsahu +/- 8,5° a vysouváním v rozsahu +/- 11,5 mm, což představuje nejlepší hodnoty v této kategorii. Objektiv lze otočit o plných 90° směrem doleva a doprava a je vybaven praktickými záskoky odstupňovanými po 30°.

Objektiv je kompatibilní s elektronickými dálkoměry všech jednookých zrcadlovek Nikon, čímž je zaručeno přesné manuální ostření. V kombinaci s přístroji Nikon D3/D300 nabízí objektiv automatické ovládání clony.

Pro dosažení efektu, který se nazývá korekce perspektivy (PC), jsou objektivy typu tilt/shift vybaveny pohyblivým uložením interních optických členů. Korekce perspektivy (PC) redukuje zkreslení, ke kterému dochází v situaci, kdy je fotoaparát v určitém úhlu k fotografovanému objektu, a je užitečná také při fotografování architektury, kde umožňuje vyhnout se efektu sbíhavých linií. Korekce perspektivy, kterou nabízí nový objektiv PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED, oceníte rovněž při studiové fotografii, kde umožňuje dosáhnout extrémní hloubky ostrosti.

"První objektiv typu tilt/shift s ohniskovou vzdáleností 35 mm byl společností Nikon vytvořen již v roce 1961. Špičková kvalita obrazu a bezkonkurenční rozsahy nastavení objektivu PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED tilt/shift opět demonstrují pověst společnosti Nikon jako inovátora a výrobce optických zařízení nejvyšší kvality," říká Robert Cristina, Manager Professional Products and NPS, Nikon Europe B.V. "

Fotografové mohou všechny funkce komplexně ovládat pomocí snadno použitelných ovládacích prvků. Objektiv je vybaven clonovým kroužkem, tlačítkem pro zaclonění na pracovní clonu, zaostřovacím kroužkem a otočnými knoflíky pro nastavení vysunutí a vyklopení. Použití antireflexních vrstev Nikon Nano Crystal Coat, tříčočkového optického členu z ED skel a asférických optických členů společně vytváří objektiv s výjimečnou optickou kvalitou, minimální tvorbou závoje a minimem projevů barevné vady.

Objektiv PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED má světelnost f/3,5 a nejvyšší clonové číslo f/32, a jeho nejkratší zaostřitelná vzdálenost je pouhých 0,21 m. Objektiv je perfektně utěsněn proti vnikání prachu a vlhkosti a váží 730 gramů. Průměr filtrového závitu je 77 mm. Zahájení prodeje objektivu je plánováno v průběhu jara. Součástí dodávky objektivu je bajonetová sluneční clona a měkké pouzdro. Cena objektivu PC-E NIKKOR 24 mm f/3,5D ED bude ohlášena v okamžiku zahájení prodeje.

Nikon současně uvádí dva další objektivy PC-NIKKOR, které jsou ve finálním stadiu vývoje, a to objektivy PC-E MICRO NIKKOR 45 mm f/2,8D ED a PC-E MICRO NIKKOR 85 mm f/2,8D ED, které dotvářejí ucelenou řadu optiky typu tilt/shift.

Dostupnost těchto nových objektivů je plánována na léto 2008.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » PMA  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: