Chcete vidět spoustu zajímavých fotografií? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Chcete vidět spoustu zajímavých fotografií?

13. dubna 2010, 00.00 | U fotografa je hlad po inspiraci nikdy neutuchajícím dějem, a proto vám přinášíme další vydatnou porci špičkových snímků, které pořídili profesionálové z celého světa. Proto neváhejte a prohlédněte si náš článek.

Pohled na špičkové práce profesionálních fotožurnalistů je velmi účinnou školou vizuálního učení, pomocí kterého si může každý fotograf udržovat své fotografické oko v kondici. Proto se pojďte spolu s námi podívat na vybrané fotografické galerie, které skýtají hutnou porci podmanivě inspirativních snímků.

Reuters
Světoznámou agenturu Reuters není snad ani třeba představovat. Práce jejích fotoreportérů, kteří pokrývají celý svět, jsou bezednou zásobárnou pozoruhodných fotografii. Důkazem toho je výběr nejlepších snímků za měsíc březen 2010, na který vás odkazujeme níže. Za pozornost jistě stojí i galerie fotografa Tobiho Melvilla, kterého zvolila agentura Reuters jako nejlepšího fotografa roku 2009.

Foto via Reuters.com

Světový den vody očima fotoreportérů
Asi málokdo z nás si v pondělí 22. března uvědomil, že tento den byl ze strany OSN vyhlášen jako Světový den vody. Není divou, že voda byla ústředním motivem výběru snímků, který sestavili fotoeditoři z amerických novin The Sacramento Bee a The Boston Globe . K těmto výběrům fotografií naleznete cestu skrze odkazy, které vám přinášíme níže.

The Wall Street Journal
Určitě nebudete litovat, když si prohlídnete čtveřici týdenních výběrů těch nejlepších snímků, které postupně uveřejnily prestižní noviny The Wall Street Journal prostřednictvím své přílohy Photo journal. Jedná se o pestrou směsici reportážních i ryze výtvarných fotografií napříč celým světem. Pokochat se můžete prokliknutím odkazů lokalizovaných níže.

Foto via Wsj.com

Foto via Wsj.com

Ve znamení fotbalu
Tématika fotbalu přitahuje již dlouhá desetiletí pozornost nejen sportovních fanoušků, ale i fotografů, kteří zde vidí příležitost zajímavým způsobem zachytit akční momenty této legendární hry. Fotbal jako globální záležitost současného světa předkládá kolekce fotografií zachycující uvedený sport, jenž před časem uveřejnily internetové stránky novin The Christian Science Monitor. Zmiňovaný výběr sice nabízí pouze 15 fotografií, které ovšem stojí za to vidět. Více viz odkaz níže.


Další kupa sportovních snímků
Když už jsme v předešlém příspěvku nakousli žánr fotografování sportu, tak by bylo hříchem nezmínit další kolekce fotografií, které v poslední době uveřejnila například televize MSNBC či německé noviny Stern . Nechte si rozlahodit svá fotografická „kukadla“ na níže uvedených odkazech.

Krásy přicházejícího jara
Všude okolo nás bují probouzející se jaro, a tak nastává ideální čas vyrazit ven s fotoaparátem něco hezkého zachytit. Na závěr našeho článku se tedy nasměrujme na stránky již zmiňovaných novin The Boston Globe , kde je možné naleznout několik desítek fotografií (skvělý je například snímek hrajících si medvíďat; č.20), jež jsou zasvěceny krásám jarnímu období. Přejeme vám příjemnou podívanou.


Foto: via Boston.com

Zdroje:
Reuters.com
Sacbee.com
Wsj.com
Csmonitor.com
Msnbc.com
Stern.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Ostatní  » Odkazy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: