Chcete znát deset nejlepších fotoaparátů? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Chcete znát deset nejlepších fotoaparátů?

30. srpna 2010, 00.00 | V našem článku se můžete podívat, jaké digitální fotoaparáty testovací server Dxomark.com zařadil do elitní desítky nejlepších fotoaparátů.

Objektivně určit deset nejlepších fotoaparátů je prakticky nemožné. Každý fotoaparát má něco do sebe a z hlediska uživatele nabízí své klady i zápory. Jinými slovy vzájemné poměřování kvality jednotlivých fotoaparátů je extrémně složitá záležitost, neboť ve hře je velký počet nejrůznějších proměnných a úhlů pohledů ze strany hodnotících subjektů.

Pokud ovšem budeme tolerovat při hodnocení kvality fotoaparátů zúžení těchto proměnných na analyzování kvalitativních parametrů senzorů testovaných aparátů, tak by jako určité vodítko v daném smyslu mohl posloužit server Dxomark.com. O tomto serveru jsme ji v minulosti psali, takže bližší informace o něm můžete naleznout v našem starším článku.

Testovací server Dxomark.com již delší dobu analyzuje kvalitu výstupu ze snímačů fotoaparátů, které dovolují záznam fotografií v surovém RAW formátu. Na uvedených stránkách tak jsou uvedeny nejrůznější žebříčky hodnocených fotoaparátů, které dovolují, samozřejmě z určitým odstupem (Dxomark totiž výstup ze senzorů fotoaparátů analyzuje speciálním softwarem, což ovšem nezaručuje, že v praxi bude běžný uživatel skutečně disponovat uváděnými výstupy), například si představit pomyslnou desítku nejlepších fotoaparátů. A právě tento TOP TEN fotoaparátů (jenž je uspořádaný dle souhrnného součtu bodů, které dané aparáty nasbíraly v různých kategoriích hodnocení, jako je například dynamický rozsah, ISO/šum, barevná hloubka, tonální rozsah apod.) si můžeme pro zajímavost uvést níže:

Dodejme, že vedle souhrnného bodování fotoaparátů je možné si na stránkách Dxomark.com, také zobrazit dílčí kategorie hodnocení (například Portrét, Sport či Krajina), které zohledňují různé způsoby používání fotoaparátů. Pokud vás tato problematika porovnávání fotoaparátů zaujala, tak vám doporučujeme navštívit stránky Dxomark.com, kde je možné naleznout bohatou nabídku různých srovnávacích žebříčků (obsahujících až 105 vyhodnocených fotoaparátů) plus interaktivní zobrazení vyhodnocených výsledků měření. Přejeme vám příjemné porovnávání...

Zdroj: Dxomark.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: