Chtěli byste vidět, jak vypadá ohořelé tělo DSLR Canon EOS 7D? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Chtěli byste vidět, jak vypadá ohořelé tělo DSLR Canon EOS 7D?

8. listopadu 2010, 00.00 | Může přežít paměťová karta uvnitř zrcadlovky Canon EOS 7D fatální požár? Více viz náš článek.

Žijeme ve světě, kde neštěstí „nechodí po horách a po lidech“. Pravdivost tohoto lidové rčení může smutně potvrdit švédská fotografka Petra Hall. Když tato fotografka nakládala do kufru svého „sporťáku“ MG Convertible svojí fotovýbavu, zahrnující (polo)profesionální zrcadlovku Canon EOS 7D a „Lkový“ objektiv Canon 24 – 105 mm, tak jistě netušila, jaké nepříjemné „překvápko“ ji na cestě zastihne. Během jízdy totiž fotografce samo od sebe vzplálo auto a vystavilo tak tělo „7déčka“ fatální zkoušce, ve které jakékoliv ochranné prvky tohoto fotoaparátu zkrátka neměly žádnou šanci.

Řádění žhavých plamenů si na tělu fotoaparátu EOS 7D a objektivu 24 – 105 mm vybraly krutou daň a přeměnily tyto hodnotné artefakty fotovýbavy (vzniklá škoda na fototechnice činí odhadem 65 000 Kč) do podoby nehezkých „škvarků“.

Petře Hallové bylo asi hned jasné, že fotopřístroj a objektiv jsou zralé na odpis. Její poslední naděje se tak upírala směrem ke stavu paměťové karty (CF Sandisk Extreme III s kapacitou 8GB), jež se nalézala během požáru automobilu uvnitř fotoaparátu. Na této kartě totiž měla daná fotografka uloženou spoustu fotografií, o které by nerada přišla.

Petra Hall proto s napětím odstranila zdeformovanou krytku ze zrcadlovky, kde ji čekalo nemalé překvapení. Paměťová karta totiž přestála řádění ohně a nacházela se v nedotčeném stavu. Pro fotografku je to sice malá náplast na prožité příkoří, ale hlavní „happy end“ přece tkví v tom, že se nikomu při požáru vozu nic nestalo, že?

Zdroj: Petra Hall a News.cnet.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: