Chystá Sony novou entry-level zrcadlovku A290? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Chystá Sony novou entry-level zrcadlovku A290?

18. května 2010, 04.00 | Na internetu unikly neoficiální informace, které předpovídají brzké uvedení nové entry-level zrcadlovky Sony Alpha A290 s rozlišením CCD senzoru 14 Mpix. Pojďme se na tyto zvěsti podívat (k dispozici je i několik produktových fotografií uvedeného přístroje) v našem článku.

Zdá se, že jarní ofenziva Sony po představení NEX bezrcadlovek nekončí, protože na obzoru je zřejmě brzké představení nové entry-level zrcadlovky Alpha A290. Tento model byl totiž, patrně nedopatřením, předčasně prozrazen vietnamskou pobočkou Sony, takže k dispozici jsou i hodnověrně vypadající snímky očekávané novinky.


Produktový snímek, který údajně zobrazuje novou entry-level DSLR Sony Alpha A290

Podle všech dostupných informací (zatím ještě neoficiálních) bude nový model digitální zrcadlovky Sony Alpha A290 spadat do kategorie cenově nejlevnějších DSLR (tzv. „entry-level“ v nabídce jmenovaného výrobce (měl by nahradit stávající model zrcadlovky Sony Alpha A230). Pojďme si tedy ve zkratce nastínit některé parametry DSLR A290, které nyní kolují na internetu.


Produktový snímek, který údajně zobrazuje novou entry-level DSLR Sony Alpha A290

Nová DSLR A290 by měla být vybavena 14Mpix CCD senzorem, jehož velikost bude odpovídat formátu APS-C snímačů. Obrazový procesor přístroje nese označení BIONZ. Maximální nastavitelná citlivost ISO by měla u nové DSLR končit u hodnoty ISO 3 200. Ve fotoaparátu by neměla chybět funkce digitální optimalizace dynamického rozsahu (DRO range). O přítomnosti dalších funkcí (např. AutoHDR), které se v poslední době objevily u některých Sony zrcadlovek zatím nejsou žádné informace. Je možné, že jimi DLSR A290 jakožto Entry-level model fotoaparátu nebude vybaven vůbec.


Jedním z prvních, kteří s uvedenou zrcadlovkou Sony Alpha A290 přišli do styku, byl server Tinhte.com, jehož fotografii zveřejnil například web Slashgear.com

Uvedený přístroj by měl disponovat rychlostí sekvenčního snímání 2,5 sn./s. Aparát by měl být kompatibilní s paměťovými kartami typu Memory Stick PRO-HG Duo a SD/SDHC. Přístroj by neměl být rovněž ochuzen o systém mechanické stabilizace senzoru (“SteadyShot”), který by měl dát uživateli při fotografování expoziční výhodu až 4 EV. Zobrazovacím zařízením aparátu zřejmě bude 2,7palcový LCD monitor (jeho rozlišení zatím není známo).

Více informací o chystané zrcadlovce Sony A290 zatím není k dispozici. Vyčkejme si tedy na oficiální materiály, které zřejmě Sony velmi brzy (vzhledem ke stávajícímu informačnímu „průsaku“) k uvedenému aparátu uvolní.

Zdroje: Letsgodigital.com, Engadget.com a Slashgear.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: