Designová provokace nebo hudba budoucnosti? Podívejte se na originální vzhled Canon DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Designová provokace nebo hudba budoucnosti? Podívejte se na originální vzhled Canon DSLR

2. prosince 2009, 06.00 | Americká studentka designu v California College of the Arts Erin Fong se dostala nedávno do pozornosti medií díky svému velmi progresivnímu návrhu designu pro Canon digitální zrcadlovky. Vzhled Canon DSLR v jejím provedení připomíná spíše herní konzoli od Playstation než vzhled zrcadlovky, na který jsme byli dosud zvyklí. Proto neváhejte a podívejte se na tento kontroverzní návrh, který vám přinášíme v našem článku.

Naprostá většina digitálních zrcadlovek dnes vychází z relativně stejného designového konceptu, který se již několik let příliš nemění. Naskýtá se tedy otázka, jak by mohly v budoucnosti vypadat těla digitálních zrcadlovek. Může být proto zajímavé se podívat na velmi originální návrh designu pro Canon DSLR, za jehož vznikem stojí nadaná studentka designu Erin Fong z Kalifornie. Tato sympatická designérka totiž totálně „překopala“ tradiční vzhled Canon DSLR, který ve svém návrhu stylizovala do jakési herní „konzole“ pro fotografování.


Jedna ze skic designu „NOVA DSLR“ z pera americké designérky Erin Fong

Základem designového konceptu Erin Fong, který nese označení „NOVA DSLR“, je to, že Canon zrcadlovka se skládá ze dvou propojených ramen, kterými je možné volně pohybovat okolo těla přístroje. Na oblém těle fotoaparátu pak nalezneme standardní komponenty, které známe ze stávajících zrcadlovek (např. bajonet pro objektiv, hledáček, hot-shoe patici, LCD monitor apod.).


Prototyp futuristického návrhu designu Canon DSLR trochu připomíná herní konzoli na Playstation

Na pohyblivých ramenech, které jsou na těle zrcadlovky uchyceny na bázi kloubního systému (je tedy možné daná ramena i ohýbat), jsou umístěna jednotlivá tlačítka pro ovládání fotoaparátu (podobně jako je tomu na televizním ovladači). Podle autorky patří mezi největší výhody jmenovaného konceptu výrazně pohodlnější držení fotoaparátu, jenž se může osvědčit v různých situacích při fotografování. Polohovatelnost ramen, v jedné ze svých pozic, umožní například držet fotoaparát jednou rukou podobně, jako při střelbě z pistole.


Díky flexibilitě nastavení poloh jednotlivých ramen, lze „NOVA DSLRů fotoaparát držet stejným způsobem, jako například držíme pistoli či fén.

Nutno říci, že nápad je to zajímavý, jen je otázkou, zda se někdy daný koncept u výrobců digitálních zrcadlovek uplatní či nikoliv. Možná, že atypický vzhled „NOVA DSLR“ fotoaparátu, bude muset ještě několik let „dozrávat“, než bude „stravitelný“ i pro masy konzervativních uživatelů digitálních zrcadlovek. Každopádně je třeba před kreativností a originalitou mladé designérky Erin Fong okázale smeknout.


Polohu dvojice ramen uchycených na těle fotoaparátu, lze flexibilním způsobem obměňovat.

Zdroje:
Coroflot.com
Gizmodo.com
Thecoolist.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: