Jaké bylo 13. Digiforum? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Jaké bylo 13. Digiforum?

4. listopadu 2008, 00.00 | Digiforum - v pořadí již třinácté, je úspěšně za námi! Tentokrát jsme se setkali poprvé v nových prostorách moderního hotelu Clarion a do (již tak bohaté) nabídky přednášek, přibylo zbrusu nové téma - digitální video! A jaké tedy 13. Digiforum bylo?

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Zpracování  

 » Vybíráme  

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Praxe  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Vybíráme  » Technologie  

 » Novinky  » Reportáže  

 » Praxe  » Literatura  

 » Praxe  » Vzdělání  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 » Praxe  » Tipy & triky  

 » Praxe  » Základní postupy  

 » Novinky  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

RE: offtopic

Autor: Pavel Černík Muž

Založeno: 04.11.2008, 10:57
Odpovědí: 0

proč působíte anonymně?
nechtěli by jste se blíže podepsat (aspoň někoho z nějaké prokazatelné společnosti která v oboru působí) přidat kontakt atd? Takhle to vnímám spíš jako nekalý konkurenční boj... (trestný čin)
proč navíc uvádíte mail na freemailu? pokud je vaše aktivita pravdivá, jistě vám některá firma z oboru umožní zřídit oficiální mail...

Odpovědět na příspěvek

Invex

Autor: MonikaSh Muž

Založeno: 04.11.2008, 16:21
Odpovědí: 1

Škoda, že Digifórum neproběhlo v Brně na Invexu. Takhle jsem nabyla dojmu, že jste to bojkotovali úmyslně, když Interkameru přenesli do Brna a udělali si takovouhle monstrakci v Praze na just.

Odpovědět na příspěvek

RE: Invex

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 04.11.2008, 23:40

Dobry den,

chapu, ze pokud jste byla na Interkamere, muzete byt zklamana, ale to bohuzel neni nase chyba.

Digiforum probiha ve stejne dobe (2x rocne) a v Praze jiz pres 6 let a to, ze se Interkamera po odmlce objevila pod kridly BVV jsme brali jako velmi dobrou zpravu, ale na planovani Digifora to nemelo zadny vliv.

S BVV jsme aktivne spolupracovali nekolik let v ramci veletrhu Digitex a verili jsme, ze tomu tak bude i letos. Bohuzel pripravy Interkamery byly z naseho pohledu velmi neprofesionalni a veletrh neposkytoval rozumne zazemi pro akci rozumneho formatu, takze jsme se letos Interkamery neucastnili. Na druhou stranu program AF byl bezesporu to nejzajimavejsi v Brne a nevim o kolik vic bychom mohli v Brne nabidnout. V kazedm pripade to s Digiforem opravdu nijak nesouvisi. Digiforum a Interkamera jsou velmi odlisne akce, i kdyz obe jsou pro fotografy.

Odpovědět na příspěvek

Ad video

Autor: Olda Svoboda Muž

Založeno: 05.11.2008, 16:12
Odpovědí: 1

Byl jsem mnohokrát na Digiforu a s lítostí musím konstatovat, že letos naposled. K tomu propagovanému videu se sluší dodat, že ani dámy v informačním koutku v prezenčním prostoru nebyly schoné sdělit jediného vystavovatele videa a střižen pro zpracování dig, videa. Pokud tam někdo tuto techniku vystavoval, tak byla ukryta opravdu dovedně.To, že se 15,00 konala za 650,- Kč přednáška o střihu videa je sice úžasné, ale za ten risk to nestálo. Nechtěl jsem totiž riskovat, že uslyším obdobu "Začínáme fotogfafovat digitálním fotoaparátem, typ škatulka od mýdla."
Že na výstavě fotografické techniky bude hlavním šlágrem propagace focení mobilem, to jsem opravdu nečekal. No jo, sponzor je sponzor. Jinak pocit zmařeného času a za tu cestu z Brna to opravdu nestálo. Postě už jsem na to starý. Jinak Nikon jako vždy OK.
Nechci pomlouvat vystavovatele, určitě dělali co mohli, ale informací se díky internetu člověk dopídí snadněji.

Odpovědět na příspěvek

RE: Ad video

Autor: Martin Hájek Muž

Založeno: 05.11.2008, 16:53

Dobrý den

Pane Svobodo, je nám upřímně líto, že poslední Digiforum nesplnilo Vaše očekávání, nicméně bohužel nelze vyhovět všem.

Ad) video - konkrétní program (stejně jako u všech ostatních přednášek) jste se mohl dozvědět jak na oficiálních stránkách digifora (http://www.digiforum.cz/
prednasky.php) - sál 6, tak i na vývěskách přímo na akci.
Ad) výstava - stejně jako u přednášek, ani podrobný seznam vystavovatelů (značek) nebyl nic tajného (viz: http://www.digiforum.cz/f
otovystava.php). Osobně když jdu na veletrh/výstavu, snažím se projít pokud možno vše (v rámci možností samozřejmě) a až poté se zaměřím na to, co mě nejvíc zajímá (od toho přeci výstavy jsou ne)? A obejít všechny vystavovatele Digifora opravdu nebyl zas až takový problém.

Vámi zmiňované "focení mobilem", bylo jen součástí celé velké mozaiky posledního digifora. Je to jeden z fenoménů dnešní doby (ať se nám to líbí či nikoli) a lidi to zkrátka zajímá (ne každý fotografuje zrcadlovkou). A pokud to na vás působilo dojmem hlavního šlágru celé akce, budiž.

S pozdravem
M.H. (redakce)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: