Jaké fotografie byly letos oceněny v soutěži Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Jaké fotografie byly letos oceněny v soutěži Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year?

23. listopadu 2010, 00.00 | Ve Velké Británii před časem proběhlo vyhlášení prestižní fotografické soutěže Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year, která každoročně oceňuje ty nejlepší fotografie s tématikou divoce žijících živočichů. Pojďme se na vítězné snímky podívat v našem článku.

Brilantní fotografie divočiny a zvířat – takovou podívanou každoročně přináší pohled na oceněné snímky, které vybrali porotci světoznámé soutěže „Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2010“. Letos porota ocenila celkem 100 snímků v 18 kategoriích. Pojďme se na vítězné práce fotografů, pro něž se stala divoká příroda „druhým domovem“, podívat.

Absolutním vítězem letošního ročníku fotografické soutěže „Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year“ se stal maďarský fotograf Bence Máté. Tomuto autorovi se podařilo vyfotografovat na jednom snímku stínové siluety různě velikých mravenců v působivém kontrastu. Autor pořídil vítězný snímek v deštném pralese na Kostarice. Kvůli tomu, aby získal kýžený záběr, si musel Bence Máté lehnout na zem pod list s lezoucími mravenci. O tom, že není zrovna dvakrát vhodné si lehat v tropickém pralese na zem, svědčí i autorovo tvrzení, že byl při fotografování nepříjemně poštípán larvami blechy písečné. Ale tahle „oběť“ určitě stála za to, protože Mátého snímek přináší fascinující podívanou.

Dodejme, že Máté fotografii zhotovil digitální zrcadlovkou Nikon D700, na níž měl nasazený makroobjektiv Nikkor 105 mm f2,8. Při práci si musel vypomoci externím bleskem Nikon SB-800 (expoziční čas: 1/200 s.; F10; 640 ISO), který umístil za list (pozn.: snímek byl pořízen v noci, protože ve dne není možné tento druh mravenců zastihnout).

Foto Bence Máté via Telegraph.co.uk a Nhm.ac.uk

Další oceněné snímky si můžete prohlédnout níže:

Foto via Nhm.ac.uk

Foto via Nhm.ac.uk

Foto via Nhm.ac.uk

Zdroje:
Nhm.ac.uk
Telegraph.co.uk

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: