Praktica před Vánoci přišla s novým kompaktem Luxmedia 12-Z5 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Praktica před Vánoci přišla s novým kompaktem Luxmedia 12-Z5

3. prosince 2009, 00.00 | Společnost Praktica představila nedávno nový model kompaktu Luxmedia 12-Z5. Jaké parametry tento nový fotoaparát nabízí? Více viz náš článek.

Pod značkou Praktica si mnozí z nás vybaví kultovního výrobce kinofilmových zrcadlovek, jejichž výroba již samozřejmě patří minulosti. Nicméně označení fotoaparátů „Praktica“ jako takové nezaniklo a je možné se s ním i nadále ve fotoprůmyslu setkávat. Změnil se akorát spotřební artikl, který již nějakou dobu zahrnuje také produkci digitálních kompaktů. Ačkoliv se jedná o minoritního výrobce digitálních aparátů, tak některé modely kompaktů značky Praktica působí poměrně slibným dojmem. V poslední době je toho důkazem například model kompaktu Luxmedia 12-Z5, který Praktica představila světu před několika dny.

Nový fotoaparát nabízí objektiv s příjemně univerzálním rozsahem zoomu 28 – 140 mm (ekv. 35 mm), což v praxi představuje 5x zoom. Sympatický dojem z rozsahu objektivu trochu kalí jeho horší světelnost, která činí f3,3 – f5,9. Další rozpaky může adresovat k tomu, že uvedený fotoaparát není vybaven mechanickou stabilizací obrazu (k dispozici je pouze digitální „stabilizace“).

Přístroj je vybaven 1/ 2,3 palcový CCD senzorem, jenž disponuje rozlišením 12 Mpix. Tak velké rozlišení v kombinaci s malou plochou senzoru patrně povedou k vyšší zašuměnosti obrazu. Celkově dovolí kompakt pracovat s citlivostí ISO v rozsahu 100 – 3 200 ISO. Na zadní straně fotoaparátu je umístěn 2,7palcový LCD monitor s rozlišením 230 400 pixelů. Závěrka fotoaparátu dokáže operovat s rozmezím expozičních časů 1s – 1/ 2 000s, což signalizuje, že přístroje je určen hlavně pro nenáročné uživatele, kteří nemají zájem v praxi používat stativ (absence delších expozičních časů). S aparátem Luxmedia 12-Z5 je možné nahrávat video s rozlišením maximálně 700 x 400 pixelů (při rychlosti 30 sn./s).

Funkční výbava kompaktu nabízí například technologii detekce tváří a úsměvu, která rovněž umí rozeznat případné mrknutí fotografované osoby. O jednotlivých expozičních režimech neuvádí výrobce žádné informace, nicméně je pravděpodobné, že přístroj bude nabízet pouze automatické expoziční režimy. Aparát obsahuje slot pro paměťové karty typu SD/SDHC.

Mezi určitá pozitiva fotoaparátu patří jeho malé rozměry (92 x 59 x 23 mm) a nízká váha (120 gramů). Rovněž cena přístroje, která v zahraničí činí cca 120 GBP (cca 3 400 Kč), bude určitým benefitem, který může zmírnit některé nedostatky ve výbavě fotoaparátu (např. chybějící systém obrazové stabilizace či absence dispozice nahrávat video v HD rozlišení). Na trhu by se měl uvedený fotoaparát objevit již v nejbližších dnech. Více informací o kompaktním fotoaparátu Praktica Luxmedia 12-Z5, včetně údajů o jeho technické specifikaci, naleznete na stránkách výrobce.


Kompaktní fotoaparát Praktica Luxmedia 12-Z5

Zdroje: Photographyblog.com, Dcviews.com a Praktica.de

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Bylo by zajímavé zjistit,

Autor: Petr Muž

Založeno: 03.12.2009, 06:57
Odpovědí: 1

kdo tenhle šmejd vyrábí - koukal jsem, že Aiptek už foťáky asi vzdal a dělá levné videokamery, asi se u nonamů přešlo k ještě levnějším a horším výrobcům.

Odpovědět na příspěvek

RE: Bylo by zajímavé zjistit,

Autor: bob_222 Muž

Založeno: 03.12.2009, 07:34

Piaty hangár, šieste ryžové pole naľavo od Shanghaja... ;-)))
Počítam, že časom toto uvidíme klasicky aj v letáčiku Lidl...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: