Tip na alternativní způsob nošení DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Tip na alternativní způsob nošení DSLR

10. června 2009, 00.00 | Většina fotografů již pravděpodobně mohla pocítit, během dlouhého fotografování s těžkou DSLR zavěšenou okolo krku, nepříjemnou bolest vystřelující v oblasti krční páteře.
Taková nepříjemnost pak přímo pobízí k otázkám, jestli jsou i jiné alternativy nošení těžších fotoaparátů, při kterých si fotograf může zachovat co největší pohotovost pro co nejrychlejší pořízení snímku (například při fotožurnalistice). V našem článku naleznete tip na jedno zajímavé fotopříslušenství, které představuje zajímavou alternativu nošení digitálních zrcadlovek.

Většina fotografů již pravděpodobně mohla pocítit, během dlouhého fotografování s těžkou DSLR zavěšenou okolo krku, nepříjemnou bolest vystřelující v oblasti krční páteře. Taková nepříjemnost pak přímo pobízí k otázkám, jestli jsou i jiné alternativy nošení těžších fotoaparátů, při kterých si fotograf zároveň může zachovat co největší pohotovost pro eventuální rychlé pořízení snímku.

V tomto kontextu by mohla být zajímavá alternativa, se kterou přichází prakticky neznámá společnost BlackRapid. Jedná se o jednoduchý systém popruhových pásů R-Strap či RS DR-1 Double Strap , který už na první pohled evokuje pistolnické nošení „coltů“, tak jak je známe z bezpočtu westernů, či detektivních filmů.

V principu se jedná o to, že fotograf má svou zrcadlovku zavěšenou na popruzích, které jsou připevněny na jeho ramenou. Tím se rovnoměrně rozloží váha zavěšeného fotoaparátů a zároveň tak zůstává aparát pohotový pro případné focení. V případě dvojitého popruhu RS DR-1 Double Strap tak může například profesionální fotograf na sobě nosit dokonce dvě těla DSLR fotoaparátů. V obou případech je DSLR fotoaparát k popruhu připevněn skrze kovovou spojku, která se našroubuje do stativového závitu.

Navzdory tomu, že uvedené fotopříslušenství od firmy působí poněkud nezvykle, tak by mohlo najít velmi dobré uplatnění například ve fotožurnalistice. A kolik takový „zlepšovák“ na držení fotoaparátů vlastně stojí? No, není to zrovna málo - rovných 130 USD.

Zdroje: News.cnet.com, BlackRapid.com, Pdngearguide.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

2 foťáky

Autor: mk Muž

Založeno: 10.06.2009, 08:50
Odpovědí: 0

U nás moc fotografů, co nosí dvě těla, nevidám. To už je lepší (a praktičtější a levnější) tohle http://www.newswear.com/c
hestvests.htm nebo tady http://www.thinktankphoto
.com/

Odpovědět na příspěvek

neprakticke

Autor: N/A Muž

Založeno: 10.06.2009, 09:33
Odpovědí: 1

nejsem profesional, ale na prvni pohled mi to pripada neprakticke - pri jakemkoli pohybu vas bude fotak tlouct do boku. to nebude prijemne ani vam, ani tomu fotaku.

aspon takovy dojem jsem z te fotky ziskal.

Odpovědět na příspěvek

RE: neprakticke

Autor: Ferin007 Muž

Založeno: 10.06.2009, 10:18

Přesně!
Navíc nosit nechráněnej těžkej (a tudíž drahej) foťák na bocích, to si koleduje o pořádnej malér. Nehledě na to, že uchycení ve stativovým závitu bych asi ne zcela důvěřoval.

Odpovědět na příspěvek

fotka super

Autor: gejmik Muž

Založeno: 10.06.2009, 09:40
Odpovědí: 0

jako spravnej pistolník jenom tasit :)))

Odpovědět na příspěvek

orbis pictus

Autor: 000 Muž

Založeno: 10.06.2009, 09:50
Odpovědí: 1

Asi by mel autor článku přidat fotografii kdy na tom vehemetu visí pouze jeden foták aby si to vezdejší lépe představily jak to roznáší sílu na ramena. Připadá mi to docela šikovné i na dvě těla jako možnost často kombinuji digitál s diákem v analogu a to pokud mám bě na krku se buď škrtím a nebo furt lezu do brašny pro druhé tělo. Dobře to také myslím řeší váhu středního formátu. takže díky za tip:-)

Odpovědět na příspěvek

RE: orbis pictus

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 10.06.2009, 10:01

Dobrý den,
fotografie s pouze jedním popruhem v "akci" bohužel není na stránkách výrobce k dispozici.

S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

LowePro

Autor: Marbh Muž

Založeno: 10.06.2009, 10:06
Odpovědí: 0

Osobne mi príde o dosť praktickejšie riešenie od LowePro, ktoré je na trhu pekných pár rokov. Pištoľovú brašnu Topload s doplnkovým postrojom (Topload Zoom Chest Harness) mám asi 5 rokov a maximálna spokojnosť. Žiaden boľavý chrbát alebo otlačené rameno a maximálna pohotovosť (resp. ochrana, foťák nevisí za závit, ale je v brašni). Osvedčilo sa mi to pri fotení akcií (aj v dave) a úplne geniálne je to v teréne - môžete s týmto pokojne aj bežať alebo šplhať po stene. No a nakoniec, je to o dosť lacnejšie ako tento aR-strap - samotný postroj stojí okolo 10-20 euro (záleží na obchode) a pripnete naň ľubovoľnú pištoľovú brašnu LowePro, prípadne akúkoľvek ich brašnu, ktorá má štyri oká na uchytenie.

Odpovědět na příspěvek

Nesmysl

Autor: Bob Muž

Založeno: 10.06.2009, 13:29
Odpovědí: 1

Znám daleko praktičtější a pohotovější řešení, než tenhle "úvaz" :
http://www.digipixel.c
z/fotobrasny/kata/kata-t-
212-gdc-torso-pack
Nosí se bezvadně, vleze se mi do něj 350D + Canon 70-200 f4l IS + Tamron 17-50 + filtry a další drobnosti. Velmi precizně zpracována a na Ebay se dá sehnat mírně nad 1000,-Kč
Doporučuji

Odpovědět na příspěvek

RE: Nesmysl

Autor: mk Muž

Založeno: 10.06.2009, 14:23

Moc prťavý

Odpovědět na příspěvek

EXTRAVAGANCE S OTAZNÍKEM

Autor: FOTOLÍN MATLÁK jr. Muž

Založeno: 10.06.2009, 14:14
Odpovědí: 0

Neobvyklá řešení občas mají načco do sebe, ale jejich praktická použitelnost bývá sporná. Na tričku (viz foto) je tohle snesitelný (nehodnotím teď, jestli foťáky lítaj kolem těla nebo ne), ale na saku, bundě i fotovestě to už může stát za prt(d). Smýkací baťůžek od LOWEPRO s bočním přístupem je nakonec elegantním, praktickým, univerzálním a v neposlední řadě i ne tak hrozivě kšandózním řešením. I \"nábřišní\" brašny nejsou pro omezené použití k zahození. Pro lezce všeho druhu pak kšandosystém LOWEPRO. Mně se na něj ale práší ve skříni. Kdo se do toho chomoutu má navlíkat...? :-)

Odpovědět na příspěvek

Klik klak

Autor: vladarocker Muž

Založeno: 12.06.2009, 22:12
Odpovědí: 0

Příjde mi to jako klik klak a myslím, že foťáky by se mohly rozřískat buď o něco okolo nás nebo o sebe.. Asi nesmysl? HIHI

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: