Tip na alternativní způsob nošení DSLR - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

Tip na alternativní způsob nošení DSLR

10. června 2009, 00.00 | Většina fotografů již pravděpodobně mohla pocítit, během dlouhého fotografování s těžkou DSLR zavěšenou okolo krku, nepříjemnou bolest vystřelující v oblasti krční páteře.
Taková nepříjemnost pak přímo pobízí k otázkám, jestli jsou i jiné alternativy nošení těžších fotoaparátů, při kterých si fotograf může zachovat co největší pohotovost pro co nejrychlejší pořízení snímku (například při fotožurnalistice). V našem článku naleznete tip na jedno zajímavé fotopříslušenství, které představuje zajímavou alternativu nošení digitálních zrcadlovek.

Většina fotografů již pravděpodobně mohla pocítit, během dlouhého fotografování s těžkou DSLR zavěšenou okolo krku, nepříjemnou bolest vystřelující v oblasti krční páteře. Taková nepříjemnost pak přímo pobízí k otázkám, jestli jsou i jiné alternativy nošení těžších fotoaparátů, při kterých si fotograf zároveň může zachovat co největší pohotovost pro eventuální rychlé pořízení snímku.

V tomto kontextu by mohla být zajímavá alternativa, se kterou přichází prakticky neznámá společnost BlackRapid. Jedná se o jednoduchý systém popruhových pásů R-Strap či RS DR-1 Double Strap , který už na první pohled evokuje pistolnické nošení „coltů“, tak jak je známe z bezpočtu westernů, či detektivních filmů.

V principu se jedná o to, že fotograf má svou zrcadlovku zavěšenou na popruzích, které jsou připevněny na jeho ramenou. Tím se rovnoměrně rozloží váha zavěšeného fotoaparátů a zároveň tak zůstává aparát pohotový pro případné focení. V případě dvojitého popruhu RS DR-1 Double Strap tak může například profesionální fotograf na sobě nosit dokonce dvě těla DSLR fotoaparátů. V obou případech je DSLR fotoaparát k popruhu připevněn skrze kovovou spojku, která se našroubuje do stativového závitu.

Navzdory tomu, že uvedené fotopříslušenství od firmy působí poněkud nezvykle, tak by mohlo najít velmi dobré uplatnění například ve fotožurnalistice. A kolik takový „zlepšovák“ na držení fotoaparátů vlastně stojí? No, není to zrovna málo - rovných 130 USD.

Zdroje: News.cnet.com, BlackRapid.com, Pdngearguide.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: