TOP 9 nejlepších kombinací fotoaparátů a objektivů - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Svět skrz objektiv

TOP 9 nejlepších kombinací fotoaparátů a objektivů

30. srpna 2010, 01.00 | V našem článku se můžete podívat, jaké kombinace fotoaparátů a objektivů byly nejlépe hodnoceny serverem Dxomark.com.

Po vzoru našeho článku, kde jsme uvedli desítku nejlepších fotoaparátů dle měření výkonnosti senzorů, jenž vypracoval testovací server Dxomark.com, vám předkládáme podobný žebříček, jenž zobrazuje 9 nejlépe hodnocených kombinací fotoaparátu a objektivu (viz níže).

Opět jsme v tomto případě čerpali ze stránek výše zmiňovaného serveru. Dané testy objektivů, které provedl web Dxomark.com, zohledňují například kresebnou výkonnost vyhodnocovaných skel při konkrétních ohniskových vzdáleností a použité cloně. Dále byly u objektivů analyzovány další důležité parametry indikující jejich kvalitu, jako je například míra vinětace, výskytu chromatických vad, rozsah optického zkreslení apod..

Uvedený žebříček 9 nejlépe hodnocených kombinací objektivů a těl DSLR je jen část "ledovce", který můžeme naleznout na stránkách Dxomark.com (celkem tato tabulka zahrnuje 666 kombinací různých objektivů a s nimi kompatibilních fotoaparátů). Proto všem zájemcům, které daný žebříček zaujal, doporučujeme daný web navštívit a prohlédnout si celé znění hodnotících žebříčků, které jsou zde uvedeny (viz odkaz níže). Dodejme, že u vyhodnocených objektivů je možné si ze seznamu vybrat tělo fotoaparátu, na kterém byly testovány.

Zdroj: Dxomark.com

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Svět skrz objektiv  

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: