Canon představil další gigantický CMOS snímač - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Canon představil další gigantický CMOS snímač

1. září 2010, 10.00 | Canon oznámil dokončení vývoje rekordně velikého CMOS snímače, jehož rozměry jsou zhruba 40x větší, než tomu je u velikosti standardních CMOS senzorů u Canon zrcadlovek.

Zhruba po týdnu o sobě dalo opět vědět vývojové oddělení Canonu, které oznámilo dokončení dalšího CMOS senzoru, který se může pochlubit rekordní velikostí. Daný CMOS snímač totiž disponuje mamutími rozměry 202 x 205 mm, což je velikost, která přibližně 40x převyšuje rozměry dosud největších CMOS snímačů u Canon DSLR fotoaparátů. Canon rovněž u jmenovaného senzoru výrazně zapracoval na efektivitě využití světelného záření, neboť uvedený CMOS snímač dokáže exponovat i při 1/100 dopadajícího světla (oproti standardním CMOS snímačům).

Dále došlo u prototypu nového „megasenzoru“ k vylepšení technologie elektronických obvodů. Nový senzor také dostal do vínku dispozici pořizovat videonahrávky rychlostí 60 sn./s i při nízké úrovni osvětlení 0,3 Lux, což zhruba odpovídá polovině intenzity světelného záření měsíce v noci.

Možná by vás, stejně jako nás, zajímala asi ta nejdůležitější informace charakterizující daný CMOS snímač a tou je údaj o jeho rozlišení. Canon si však tuto veledůležitou informaci prozatím nechal pro sebe, což je škoda! Uvidíme, zda alespoň na Photokině bude rozlišení jmenovaného snímače Canonem odtajněno či nikoliv.

Nový CMOS „megasnímač“ v porovnání s velikostí standardního CMOS senzoru, který se dnes používá v Canon fullframe zrcadlovkách.

Zdroje: Dpreview.com a Photographyblog.com

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: