Lexar naservíroval nové modely vysokorychlostních CF karet 300x a 600x o kapacitě 32GB - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Lexar naservíroval nové modely vysokorychlostních CF karet 300x a 600x o kapacitě 32GB

10. května 2010, 00.00 | Společnost Lexax nedávno představila nové modely paměťových karet typu Compact Flash o kapacitě 32MB, které disponují vysokou rychlostí zápisu 300x, respektive 600x. Další informace naleznete v našem článku.

Místa na paměťových kartách není nikdy dost, zvlášť v době, kdy už většina seriózních fotografů pořizuje své fotografie v surovém RAW formátu, který si nárokuje nemálo datového prostoru. Se zvyšující velikostí souboru pořízených fotografií se vedle kapacity stává také rozhodujícím faktorem rychlost zápisu obrazových dat na paměťovou kartu uvnitř fotoaparátu.

Možná proto by vás mohla zaujmout zpráva, že jeden z etablovaných výrobců paměťových medií, společnost Lexar, nedávno představila dva nové modely paměťových karet typu Compact Flash 300x a 600x, jež nesou přízvisko „Profesional“.

Tyto paměťové karty kromě své kapacity 32GB, mohou uživatele rovněž zaujmout svojí vysokou rychlostí zápisu, jenž činí v případě karty 600x rychlost 90 MB/s. Druhý model karty s rychlostí 300x dokáže zapisovat data o frekvenci 45 MB/s, což rovněž není špatný parametr. Obě paměťové karty s rychlostí zápisu 600x a 300x jsou dále dostupné ve verzích s kapacitou 16 GB a 8 GB.

V souladu se zažitou praxí, kterou nepsaně dodržuje většina výrobců paměťových karet, je součástí balení u jmenovaných karet speciální software na obnovu ztracených dat a jako bonus je rovněž připojená 30denní zkušební verze programu Adobe Photoshop Ligtroom 2.

Přes všechny uvedené parametry bude pro čtenáře asi nejdůležitější informací údaje o ceně, za kterou Lexar hodlá tyto paměťové karty na trhu prodávat. Pomalejší verze karty Lexar Profesional 300x bude na pultech prodejen k mání za cca 250 GBP (cca 7 400 Kč), přičemž rychlejší model 600x bude potencionální kupce stát cca 500 GPB (cca 14 861 Kč).

Při pohledu na výši uvedený cen, která není nikterak malá, je tedy pravděpodobné, že jmenované paměťové karty se budou ucházet o nákupní přízeň hlavně u profesionálních fotografů.

Více informací o nových modelech paměťových karet Lexar Profesional 600x / 300x Compact Flash můžete naleznout na stránkách výrobce.

Zdroje: Photographyblog.com a Lexar.com

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: