Nikon nezrcadlovka na obzoru - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vybíráme

Nikon nezrcadlovka na obzoru

13. července 2010, 00.00 | Na internetu začínají sílit spekulace, že Nikon v dohledné době možná uvede svoji první nezrcadlovku. Více viz náš článek.

Je to tak trochu paradox, ale Nikon a Canon, jež patří mezi letité etalony výrobců digitálních fotoaparátů, stále ještě nepředstavily nezrcadlový fotoaparát s možností výměny objektivů. Přitom takový fotoaparát již mají v nabídce například konkureční společnosti Olympus, Panasonic, Sony či Samsung. Možná se Nikon a Canon v této souvislosti spoléhají na heslo „kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp“.

Budoucí nezrcadlovka značky Nikon ….

Ale daný stav patrně nepotrvá dlouho, protože minimálně Nikon již začíná vysílat signály, že v brzké době představí svůj první nezrcadlový fotoaparát, který umožní výměnu objektivu a bude rovněž schopen nahrávat HD video. O něčem takovém se na různých diskuzních fórech spekuluje již delší čas, ale až nyní byl chystaný příchod nezrcadlového aparátu potvrzen přímo od čelního představitele společnosti Nikon.

… je již ve fázi intenzivního vývoje, který by mohl být završen ...

O konceptu nezrcadlového fotoaparátu se totiž zmínil samotný prezident Nikonu Makoto Kimura, který tak učinil v rámci rozhovoru pro internetový portál Bloomberg.com. Podle Makoto Kimury by měl Nikon svoji premiérovou nezrcadlovku, na jejímž vývoji Nikon nyní usilovně pracuje, předvést již tento rok.

… například možným představením tohoto typu fotoaparátu na světoznámém veletrhu fotografické techniky Photokina 2010, který se bude konat na prahu podzimu v Německu ...

Hlavním motivačním faktorem, který žene Nikon ve vývoji nezrcadlového fotoaparátu, je kýžené zvýšení prodeje Nikon objektivů a fotoaparátů. V daném kontextu se hovoří o přání dosáhnout 80% navýšení tržeb z oblasti prodeje nezrcadlových fotoaparátů a příslušných objektivů.

Spekulace o brzkém příchodu Nikon nezrcadlovky posiluje rovněž fakt, že Nikon si nedávno nechal patentovat design takového fotoaparátu a objektivu pro daný typ přístroje (číslo patentu je 2010-054660). Více viz ZDE

Zatím však nejsou o konceptu Nikon nezrcadlovky k dispozici žádné informace, které by upřesňovaly jeho technické parametry. Není ovšem vyloučeno, že se opona tajemství okolo parametrů chystané Nikon nezrcadlovky rozplyne třeba na letošním veletrhu Photokina. Nechme se tedy překvapit, jak to celé dopadne a zda se i od Canonu dočkáme v blízké budoucnosti podobného fotoaparátu.

Zdroje:
Slashgear.com
Bloomberg.com
Nikonrumors.com
Photographybay.com

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: