Canon představil revoluční koncept multimediálního přístroje 4K s 20x zoom objektivem se světelností f1,8 – f3,8! - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Technologie

Canon představil revoluční koncept multimediálního přístroje 4K s 20x zoom objektivem se světelností f1,8 – f3,8!

15. října 2010, 00.00 | Na pařížské akci Expo 2010 překvapila veřejnost společnost Canon, která představila velmi futuristický koncept hybridního zařízení 4K, jež v sobě snoubí schopnosti fotoaparátu a výkonné videokamery. Více viz náš článek.

Na akci Expo 2010 Paris Canon ukázal některé plody práce, které má na svědomí jeho vývojové oddělení. Světlo světa tak spatřil například netypický koncept hybridního zařízení kombinující videokameru a fotoaparát, jenž nese prosté označení „4K“. Jedná se o kompaktní přístroj, který je vybaven 8Mpix CMOS senzorem s velikostí 2/3 palce a objektivem s rozsahem ohniskových vzdáleností 24 – 480 mm (ekv. 35 mm). Ačkoliv se jedná o objektiv s 20x zoomem, tak přesto se dané sklo může pochlubit vynikajícími parametry světelnosti f1,8 – f3,8 (!).

Snímek prototypu fotoaparátu Canon 4K, který se objevil na akci Canon EXPO Paris Foto via T3.com

Další superlativum daného konceptu 4K zařízení je jeho schopnost pořizovat video nahrávky s téměř 4x tak větším rozlišením než tomu je v případě fotoaparátů, které pořizují videosekvence ve Full HD rozlišení 1080p. Takto obrovské rozlišení videa je schopen přístroj 4K zaznamenávat rychlostí 60 sn./s. Opět tedy „klobouk dolů“! Další informace technického rázu o konceptu 4K zatím Canon neposkytl.

Foto via T3.com

Ty z vás, které daný koncept multimediálního přístroje 4K navnadil a jež by se rádi dozvěděli, kdy že ho Canon hodlá uvést na trh, ovšem musíme zklamat. Canon totiž neplánuje tento koncept aparátu vyrábět. Přesto je tato vize futuristického zařízení inspirující, protože určitým způsobem nastiňuje, jak by mohly v budoucnosti fotoaparáty (respektive multimediální přístroje) vypadat. Nutno říci, že se asi máme v budoucnosti na co těšit. Více informací o akci Canon EXPO 2010 Paris můžete naleznout ZDE . Kvalitnější produktové snímky prototypu přístroje Canon 4K můžete naleznout na stránkách Engadget.com anebo na Digitalcamerainfo.com .

Zdroje:
Dpreview.com
Photographyblog.com
Digitalcamerainfo.com
Engadget.com
T3.com

Tématické zařazení:

 » Vybíráme  

 » Vybíráme  » Technologie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: