Což takhle dát si fotolab? Část 2. - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Což takhle dát si fotolab? Část 2.

26. října 2005, 00.00 | Fotolabů, aneb míst, kde si zvěčnit na papír oblíbené momentky z dovolených, svateb, oslav a podobně, je na našem trhu mnoho. Ale jak se v nich orientovat? Určitě dobře znáte situaci, kdy potřebujete vyvolat vaši sbírku fotografií, ale najednou tápete kde, jak a za kolik? Následující článek by vám měl pomoci.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Matne fotopapiry

Autor: Stepan Jindra Muž

Založeno: 09.01.2006, 15:34
Odpovědí: 0

Zatím jsem nenašel internetovou fotosběrnu, která by prováděla tisk digitálních fotografií na matný papír. Nabízejí pouze papír lesklý. Poradil by někdo?
Děkuji

Odpovědět na příspěvek

Pozor na Schlecker sběrnu! (bývalá Droxi)

Autor: Pavel Muž

Založeno: 02.04.2008, 12:07
Odpovědí: 2

Protože tato sběrna digitálních fotografií nabízela (a zatím stále nabízí) zpracování panoramatických fotografií až do délky 45 cm, rozhodl jsem se u nich objednat znovu snímky, které jiná fotolaboratoř zpracovala zcela nevhodně (pojem "volná délka" při zachování výšky fotografie vyřešili u Happy Fota zcela opačně: přidali na výšku podélné bílé pruhy nahoře a dole, naopak zachovali délku 15cm). U Droxi sběrny dříve zpracovávali dlouhé snímky skutečně podle toho jak slibovali: při konstantní výšce 10 cm udělali fotku třeba 18 cm dlouhou. Proto jsem se rozhodl je u nich objednat, a přestože jde již o jinou firmu, na internetu v nápovědě i v ceníku vše vypadalo (a to této doby stále vypadá) v pořádku (viz níže). Bohužel zpracování dopadlo podobně jako u Happy Fota. Několikrát jsem jim psal dotazy na adresy „foto@droxi.cz“ a „foto@cz.schlecker.net
, ale vůbec se neobtěžovali jakkoli odpovědět. Zaslal jsem tedy reklamaci mé zakázky ve sběrném sáčku přes prodejnu, ale fotolaboratoř ji zaslala zpět jako neoprávněnou, že prý požadovaný formát firma Schlecker nemá v nabídce! Přitom na jejich internetových stránkách stále uvádějí původní nabídku. Proto jsem jim tedy poslal stížnost faxem s popisem problému a kontaktem na č.283 088 777. Opět dlouhodobě žádná reakce. NAPROSTO ŽÁDNÝ ZÁJEM ODPOVĚDĚT SVÝM ZÁKAZNÍKŮM NA DOTAZY ČI STÍŽNOSTI, natož splnit své sliby uveřejněné v online nápovědě a v ceníku. Doporučuji raději využít služeb jiných sběren, které alespoň jsou v případě problémů ochotny komunikovat se zákazníkem.

Odpovědět na příspěvek

RE: Pozor na Schlecker sběrnu! (bývalá Droxi)

Autor: Nika Muž

Založeno: 22.04.2008, 20:21

Lepší je obrátit se přímo na fotolab, na centrále Schleckeru to těžko někdo vyřeší????????????

Odpovědět na příspěvek

RE: Pozor na Schlecker sběrnu! (bývalá Droxi)

Autor: KTIS Muž

Založeno: 18.06.2008, 18:28

Zdravim
mam stejny problem, driv sem do DROXI daval fotky na volnou delku a bylo vse v poradku, dnes sem si ale prinesl fotky ktere mely byt 13x42,5 cm a dostal sem fotky 13x22,6 doplnene nahore a dole bilym pruhem, coz me dost prekvapilo.
Davejte si na tuhle sbernu vsichni pozor!!!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: