Epson Stylus Photo R2000 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Epson Stylus Photo R2000

epson_stylus_photo_r2000_100px

19. května 2011, 00.00 | Nová fotografická tiskárna formátu A3+ pro tisk fotografií s vysokým leskem využívá inkoustové kazety s o 50 % vyšší kapacitou. Má tiskovou hlavu, pracující na bázi technologie proměnlivé velikosti kapiček pro zajištění přesnosti tisku a jemných tonálních přechodů. A na přání zákazníků výrobce přidal rozhraní Wi-Fi.

Tiskárna používá tiskové hlavy Micro Piezo a pigmentový inkoust Epson UltraChrome HiGloss2. Tiskové rozlišení je 5 760 × 1 440 dpi. Pracuje s technologií proměnlivé velikosti kapiček s minimálním objemem 1,5 pl. Funkce míchání inkoustu zabraňuje jeho usazování a zaručuje, že reprodukce barev je maximálně přesná. Tiskový stroj a použité inkousty zajišťují celkově vysoce přesnou reprodukci barev a jemné přechody. Fotografie také mají mimořádný lesk.Systém inkoustů obsahuje fotografickou černou, matnou černou, azurovou, purpurovou, žlutou, oranžovou a červenou barvu plus optimalizátor lesku. Červená a oranžová barva zajišťuje vysoce kvalitní reprodukci přirozené barvy pleti. Zvýšení kapacity inkoustových kazet na 17 ml umožňuje pohodlné a hospodárné zpracování rozsáhlejších projektů, jako jsou panoramatické obrazy, kalendáře a fotoalba. Systém samostatných zásobníků inkoustu Epson přináší finanční úsporu, protože vždy vyměníte pouze spotřebovanou barvu.

Inkoust UltraChrome HiGloss2 umožňuje nejen dosáhnout vysoce lesklého povrchu fotografií, ale také využít další výhody pigmentového inkoustu, jako je dlouhá trvanlivost výtisků a flexibilita využití široké škály médií. Kromě křídových, lesklých a matných médií, která mohou být ve formě samostatných listů nebo v rolích, dokáže model R2000 tisknout také přímo na disky CD/DVD a silná média, jako je například plakátový kartón, má dráhu pro papír Fine Art. Vhodná síla papíru je 0,08 až 1,3 mm. Možno je tisknout na tyto formáty papíru: A3+, A3, A4, A5, A6, B3, B4, B5, Letter, Letter Legal, 9 × 13 cm, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 13 × 20 cm, 20 × 25 cm, 100 × 148 mm, nebo vlastní. Má automatický podavač dokumentů. Rychlost tisku podle ISO/IEC 24711/24712 je 13 stran za minutu černobíle i barevně.

Nabízí také velkou flexibilitu připojení včetně bezdrátového pomocí rozhraní Wi-Fi. Aplikace Epson iPrint, kterou lze stáhnout z internetového obchodu iTunes App Store, umožňuje snadný tisk přímo ze zařízení iPhone nebo iPad. Tiskárnu lze připojit také prostřednictvím rozhraní Ethernet (100 Base-TX/10 Base-T), WLAN, nebo USB 2.0 a díky rozhraní PictBridge umožňuje tisknout přímo z digitálního fotoaparátu. Součástí balení je software Epson Print CD, Epson Status Monitor, Epson Web-To-Page, EpsonNet EasyInstall, EpsonNet Print a EpsonNet Config.

Tiskárna Epson Stylus Photo R2000 je v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu od 12 290 Kč s DPH (500 €).

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: