Je libo nechat si retušovat snímky přes internet? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Je libo nechat si retušovat snímky přes internet?

trendy

7. dubna 2008, 00.00 | Je až s podivem, že se retušovací služby přes internet začaly nabízet až poslední dobou. Tímto směrem orientované samostatné projekty nyní přibývají jako houby po dešti a směřují hlavně k běžným uživatelům fotoaparátů, kteří se chtějí na internetu prezentovat, ale sami retuš (zejména portrétů) nezvládnou.

Je až s podivem, že se retušovací služby přes internet začaly nabízet až poslední dobou. Tímto směrem orientované samostatné projekty nyní přibývají jako houby po dešti a směřují hlavně k běžným uživatelům fotoaparátů, kteří se chtějí na internetu prezentovat, ale sami retuš (zejména portrétů) nezvládnou.
Jak tvrdí zakladatel jednoho z uvedených projektů, impulsem bylo pozorování snahy jeho sestry, jak se snaží upravit svůj snímek tak, aby vypadala na svém internetovém komunitním profilu co nejlépe. To je zcela logická snaha většiny uživatelů jakéhokoliv komunitního nebo seznamovacího webu.
Většina cílových uživatelů těchto služeb ale zvládne maximálně snímky prohlížet, krom toho, že je nízké povědomí o programech, které jsou levné a mají tyto schopnosti. Proto vznikají podobné služby, které nabízejí retušování fotografií, samozřejmě za poplatek. Služby obsahují nejen retuš nedokonalostí pleti, ale i expozice, červených očí apod.

Fotofix
Cena této služby začíná na 99 centech za snímek. Celkem jsou na výběr tři úrovně služeb, které jsou ohodnoceny kredity. Základní služba stojí 1 kredit, pokročilá 5 a třetí 10 kreditů. Není překvapením, že si kredity musí uživatelé zakoupit předem. 5 kreditů je za $4.95, 15 kreditů je za $12.95, 30 kreditů je za $24.95 atd. Čím více kreditů, tím větší sleva.
Základní služba nabízí ořez snímku, korekci barevnosti snímku a odstranění červených očí. Pokročilá služba k tomu přidává retuš pleti, zubů, vlasů, očí, optické "hubnutí postavy", retuš nechtěných předmětů a změnu pozadí. Třetí, nejdražší služba nabízí aplikaci klasických foto-filtrů, jako je sepia, černobílý, monochromatické snímky s nádechem červené, zelené, modré, fialové, kresba tužkou, pop-art apod. Doba zpracování je max. 24 hodin.

::www.fotofix.com
::ukázky opravených snímkůPic Wash
Uživatelé si mohou vybrat z dvou úrovní služeb. Cena za zpracování snímku je 7 dolarů. Za to retušéři odstraní odlesky, nedokonalosti pleti, upraví barevný odstín, odstraní červené oči a přidají přirozený odlesk, vybělí zuby, zredukují vrásky a upraví správnou barevnost a expozici celého snímku. Pokročilejší služba stojí 10 dolarů za snímek a výhodou je možnost přidání komentáře ke snímku, kde uživatel popíše specifické požadavky (zanechání konkrétního mateřského znaménka atd.). Doba zpracování je maximálně 48 hodin.

::www.picwash.com
::ukázky opravených snímků

Závěr
Podobných služeb bude jistě přibývat a cena by se tak mohla dostat na ještě menší úroveň. Pro pokročilé uživatele zcela jistě nemá smysl, ale takových je menšina. Běžní uživatelé, kteří si neví rady s vylepšováním snímků, podobné nabídky jistě ocení. Problematická může být reklamace služeb, i když se objevuje slib, že v případě nespokojenosti upraví snímky znovu.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 » Novinky  

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: