Lightroom je když... (8. část): Použití vlajek, hodnocení, barevné visačky a metadata - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Lightroom je když... (8. část): Použití vlajek, hodnocení, barevné visačky a metadata

2. listopadu 2009, 00.00 | V předchozí části jsme si ujasnili význam a použití klíčových slov jako silného a šikovného pomocníka pro vyhledávání v naší databázi. Klíčovými slovy to ale nekončí. Můžeme použít další prvky, které nám usnadní hodnocení, třídění, výběr a vyhledávání v našich fotografiích...

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Ach jo :-(

Autor: Bobrs Muž

Založeno: 03.11.2009, 14:45
Odpovědí: 0

Soudě podle komentářů je toto úplně zbytečná série článků. Nikomu to nestálo ani za to, sem napsat jediný komentář. Ani mě to nepřekvapuje, autor napsal 8 částí a v deváté se dostane k modulu Develop, chce se mi říct Wow! Takže tak v 50té části nám ukáže opravdu něco zajímavého, nebo se toho nedočkáme nikdy ?

Toto ale opravdu nikoho nazajímá, to si každý najde v manuálu a když chce lepší manuál v češtině tak si za pár kaček koupí v krámě knihu k Lightroom.

Mně jako čtenáře zajímá praktický postup, jak pracovat s celým procesem co je dobré a čemu je dobré se vyhnout, atd. Jako majitel Lightroom jsem se bohužel dozvěděl víc pro fotografii praktických informací z článků o Apple Aperture od (p. Březina) než z tohoto .... a to ani nemám na co Aperture nainstalovat.

Ještě jedna poznámka na závěr: To se autor za svoje fotky tak stydí, že potřebuje na recenzi nějaký vzorový set.

Pro "šťourálky" druha poznámka: Zkuste se podívat na screenshoty v seriálu, skoro to vypadá, že autor vlastně vůbec program nepoužívá (ano mohl mít čistou instalaci a vzorovou knihovnu), protože pak nemají články žádnou relavantní hodnotu a budí to dojem, že autor prostě dostal úkol napsat seriál a dělá to za každou cenu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: