Photoshop: Úvod do "velkého světa" profesionálního maskování - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Photoshop: Úvod do "velkého světa" profesionálního maskování

17. února 2009, 00.00 | Co je tajemstvím profesionálního maskování? Jak je možné, že některé postupy někdy fungují, a jindy ne? Jaké záhadné triky či magická kouzla za tím vším vězí? A proč je někdy maskování tak složité?

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Dobrej článek

Autor: Kkozi Muž

Založeno: 17.02.2009, 12:04
Odpovědí: 1

Článek se líbil. Díky ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Dobrej článek

Autor: zzzzzz Muž

Založeno: 19.02.2009, 01:17

No zas tak dobry nebyl :) jako fajn myslenka, ale misto staleho opakovani ze univerzalni navod neexistuje, to chtelo zkusit generalizovat nektere pripady a to co na ne bude nejspis platit...

Odpovědět na příspěvek

Co to je?

Autor: Ric-pic Muž

Založeno: 21.02.2009, 16:51
Odpovědí: 0

Hmm, tak jsem se dozvěděl, že je to složité. Očekával jsem asi trochu víc.....

Odpovědět na příspěvek

Clanek uplne k nicemu

Autor: Kamil Muž

Založeno: 24.02.2009, 21:52
Odpovědí: 0

Peknej blabol, akorat jsem nastvanej, ze jsem to vubec zacal cist

Odpovědět na příspěvek

Článek na p.r.d

Autor: Mira Muž

Založeno: 25.02.2009, 08:31
Odpovědí: 1

Když jsem si přečetl nadpis článku "Úvod do velkého světa profesionálního maskování" mé srdce zaplesalo radostí, že se něco konkrétního dozvím o maskování ve Photoshopu. Ale autorce se spíš podařilo krásně zamaskovat mnou očekávané informace někam do prostoru frázovaného textu...
Příště si nejdřív přečtu diskusi k článku než ho začnu číst.

Odpovědět na příspěvek

RE: Článek na p.r.d

Autor: was Muž

Založeno: 25.02.2009, 21:38

Nerad kritizuji, ale musím souhlasit, že se tu tak nicneříkající články často neobjevují. Připadá mi to, že autorka na to téma psala bakalářku, kterou si tu teď budeme moci přečíst. Ale nehážu flintu do žita. Možná, že to byl jen úvod, kterým nahonila stránky a následující kapitoly z bakalářky budou obšírné jen díky tomu, jak přesně krok po kroku bude vysvětlovat maskovací techniky.

Odpovědět na příspěvek

pokracovanie ?

Autor: Marián Muž

Založeno: 28.02.2009, 14:57
Odpovědí: 0

Cakal som, ze clanok bude mat pokracovanie. Tento uvodny bol dost o nicom, ale stale dufam, pretoze autorka tu uz mala zopar clankov o vrstvach a tie boli velmi dobre.

Odpovědět na příspěvek

autorky bych se zastal ...

Autor: pavel miksan Muž

Založeno: 01.03.2009, 10:52
Odpovědí: 0

Autorky bych se zastal,
její publikační činnost (na konkurenčních českých i některých zahraničních serverech, v českých časopisech atp.) sleduji velmi pozorně už několik let, a (snad kromě několika prvních článků z let 2004 apod.) jsou pro mě osobně, a troufám si tvrdit že i pro mnoho dalších, její články velkým přínosem. Většinu jejích čl. považuji za velmi kvalitní a hlavně: p./sl. Hovorková - na rozdíl od mnoha jiných rádoby autorů - píše vlastní články, poskytuje vlastní pohled na věc nebo na řešení problémů, odhaluje vlastní know-how, sdílí vlastní metodiku, jakkoli tomu budu říkat - a nerecykluje už tisíckrát recyklované články z psdtut.com a jiných dostupných zdrojů, (z vlastní zkušenosti vím, jak je to nevděčné, vychováváte si konkurenci).

Pokud jsem četl dobře, tento konkrétní článek ani nic konkrétního nesliboval. A pokud jde o \"bláboly\", nemám pocit, že by v článku byla jediná nesmyslná nebo zavádějící informace. Článek je obecný, ale ani tak nemám pocit, že by autorka téma odflákla. To, co čtu, je komplexní, zasvěcený přehledný úvod do problematiky.A fakt, že by každý druhý anonymní čtenář chtěl - zadarmo a pohodlně - tahat know-how z autorů jako p./sl. H., a že když to nedostanou, cítí se znechuceni, to je spíš problém jich samotných, ne autorů.
Jen můj názor,
P/.sl. Hovorková, těším se na pokračování.
P.M.

Odpovědět na příspěvek

naprostý souhlas, autorky bych se též zastal

Autor: dano Muž

Založeno: 04.03.2009, 10:52
Odpovědí: 1

Články sl. Hovorkové sleduju už nějakou dobu, v časopisech, na serverech tu u nás i zahraničních, a díky za ně, kéž by bylo víc takových autorů. Bláboly o \"balakalářce\" snad nebudu ani komentovat, sl. Hovorková myslím nemá zapotřebí honit si triko nějakým \"dokazováním\" někomu, že Photoshop ovládá jako málokdo tady na tom našem českém digitálním písečku. S pozdravem, d.
Sl.Hovorková, též se těším na pokračování, vím, že o termínch uveřejění nerozhodujete vy, ale stejně se těším, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

Odpovědět na příspěvek

zbytecny clanek na netu

Autor: temp Muž

Založeno: 14.05.2011, 07:07

k cemu nam je ze ona to ovlada kdyz nedava zadne konkretni priklady. Takovej clanek je oopravdu ciste jako vykecavani se o nicem ktere lidem kteri zacinaji s photoshopem muze prijit jako hodnotne, ale v praci naprosto k nicemu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: