Polaroid PoGo: První digitální fotoaparát umožňující okamžitý tisk fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

Polaroid PoGo: První digitální fotoaparát umožňující okamžitý tisk fotografií

15. ledna 2009, 00.00 | Firma Polaroid se pokusila "oprášit" svůj kultovní věhlas, který si vybudovala za desetiletí výroby speciálních fotoaparátů umožňující okamžité zhotovení snímků. Představila totiž Polaroid PoGo digitální fotoaparát, který umožňuje něco podobného, ale s pomocí digitální technologie. Slučuje v sobě 5Mpix fotoaparát a miniaturní tiskové zařízení, které dokáže téměř vzápětí zhotovit snímky formátu 2 x 3 palce.

I když se v poslední době objevily zprávy, že společnost Polaroid je na prahu bankrotu, tak přesto došlo k jejímu určitému „zmátoření“, neboť před několika dny představila nový zajímavý digitální fotoaparát. Daný fotoaparát nese označení Polaroid PoGo.

Ilustrativní schéma bezinkoustové technologie ZINK™

Fotoaparát disponuje sice poměrně nízkým (na dnešní dobu) rozlišením 5 Mpix, za to však dokáže zhotovovat téměř okamžitý tisk pořízených fotografií do formátu 2 x 3 palce (cca 5 cm x 7,6 cm). Je jasné, že tento fotoaparát je určen především pro zábavné účely, kdy možnost mít vzápětí v ruce pořízenou fotografii ve papírové podobě může být atraktivní.

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled zepředu

Na fotoaparátu dále nalezneme LCD displej neuvedeného rozlišení s délkou úhlopříčky 3 palce, na němž je možné si prohlédnout pořízené snímky, případně upravit (například oříznout) a vybrat ty fotografie, které budou posléze vytištěny. PoGo přístroj má stabilizaci obrazu (není jasné zda je založena na bázi mechanické či elektronické), detekci tváří, úsměvu a mrknutí („Face, Smile and Blink tracking“). Aparát je schopen se automaticky vypořádat s jevem „červených očí“. Slot pro paměťové karty je kompatibilní pro media typu SD. Ve fotoaparátu je také interní paměť s celkovou kapacitou 16 MB. Polaroid PoGo je možné pomocí kabelu připojit jak PC tak Macu. ROzměry fotoaparátu jsou cca 120 mm x 76 mm x 33mm.

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled zezadu

Ve fotoaparátu zabudovaná tiskárna, která je schopná zhotovovat bez-okrajový tisk fotografií o velikosti 2 x 3 palce. Vytištěné fotografie mají vodovzdorný povrch, který má být odolný i vůči různým šmouhám, otiskům prstům atd., dále poskytuje ochranu před vyblednutím barev snímku (výrobce proklamuje dlouhou životnost fotografií). Tiskne se na speciální papír, který se vkládá do fotoaparátu ve zvláštním uzavřeném zásobníku, takže nevzniká žádný odpad mimo uvedený zásobník.

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled z boku

Samotný proces tisku využívá bez-inkoustovou technologii ZINK™, v rámci které se tepelnými pulzy (až 200 miliónů) specificky modifikují mikro-krystaly CMY (Cyan- Magnenta-Yellow) barviva (celkem je jich až 100 miliard) na povrchu papírového media. Více se o technologii ZINK™ můžete dočíst například ZDE. Samotné vytištění fotografie trvá cca od 40 s po 1 minutu. Tento proces logicky bude znamenat větší energetickou zátěž na Li-ion baterii fotoaparátu, proto na jedno jeho nabití lze podle technické dokumentace zhotovit tisk jen zhruba 20 snímků.

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled z boku

Soudit, zda se komplexní spojení digitálního fotoaparátu a tiskárny ujme je obtížné. Hlavní „pré“ zde budou jistě také hrát tiskové náklady a dostupnost tiskových zásobníků. Přesto se koncepci Polaroid PoGo fotoaparátu nedá popřít určitá invenční snaha přijít s něčím originálním. Doporučená zahraniční cena balení, které obsahuje 10 kusů papíru je 4,99 USD, přičemž balíček s 30 kusy by měl vyjít na 12,99 USD. Samotný fotoaparát Polaroid PoGo se bude prodávat za cenu 199 USD. Uvedení fotoaparátu na trh lze očekávat v průběhu března 2009.

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, v praxi

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled šikmo

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled zeshora

Kompaktní fotoaparát Polaroid PoGo, pohled šikmo zezadu

Zdroj:
Tiskové materiály společnosti Polaroid

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Ostatní  » FotoTechnika  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 » Novinky  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

polaroid

Autor: f Muž

Založeno: 15.01.2009, 08:08
Odpovědí: 0

to bolo jasne, ze to bude polaroid :)

Odpovědět na příspěvek

mmmm...

Autor: Jindra Muž

Založeno: 15.01.2009, 08:49
Odpovědí: 0

v dnešní digi době nevím zda to někoho zaujme. Já bych raději uvítal foťák s modrým zubem a možností odeslat fotku třeba přímo do telefonu...

Odpovědět na příspěvek

2x5

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 15.01.2009, 22:32
Odpovědí: 2

2 krát 5 palců NENÍ v žádném případě 5x7,5 cm. Jednou bych to vzal jako překlep, ale když se to tam opakuje snad 3x...

Odpovědět na příspěvek

RE: 2x5

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 16.01.2009, 20:33

Dobrý den,
máte pravdu, stala se chyba. Děkuji za upozornění a omlouvám se. Už je to opraveno.

Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: 2x5

Autor: marek Muž

Založeno: 19.01.2009, 02:40

Problem nebol ani tak inch vs. cm, ako skor ten divny pomer stran 2x5. Inac to bolo prve co mi udrelo do oci, preco by prisli pre rodinne fotecky s takym pomerom stran? Samozrejme neprisli, velkost je 2x3" .
Takze si to opravte znova :-)
Ozaj, ked uz budete ten text opravovat, preklepnite si tu info o rozmeroch toho polaroidu. Ako nan cumim, tak cumim ... toto urcite nieje 12x13cm :-)

Odpovědět na příspěvek

...

Autor: RodneyM Muž

Založeno: 15.01.2009, 23:21
Odpovědí: 0

Zrovna jsem vzpomínal na svůj bývalý Fuji S5000 a říkal si,že bych si k zrcadlovce přikoupil ještě nějaký starý kompakt na hraní. Tak jsem šel na tuto stránku a hned na mě vybafl tento Polaroid. Kdyby se prodával i u nás, moc by se mi líbil. Nevím, zda to spasí svět, ani to už nemá kouzlo klasického Polaroidu, ale mě by se to líbilo

Odpovědět na příspěvek

Tonoucí se stébla chytá

Autor: L Muž

Založeno: 18.01.2009, 13:02
Odpovědí: 0

Vytisknout dvacet fotek.. To neohromí ani naši babičku.

Odpovědět na příspěvek

again

Autor: marek Muž

Založeno: 21.01.2009, 21:06
Odpovědí: 1

stale neopravene? ale ale pan Polacek, tieto dni tu chodite dost casto, sudim tak podla pribudnutych clankov a pokial viem tak redaktorom chodia prispevky automaticky postou, tak v com je problem? tak znova,
fotka nema 2x5 palcov
ani 5cm x 13cm
a ani velkost fotoaparatu nieje 12cm x 13cm

Odpovědět na příspěvek

RE: again

Autor: Daniel Poláček Muž

Založeno: 22.01.2009, 09:49

Zdravím Vás na Slovensko,
díky za upozornění, (omlouvám se, váš předešlý příspěvek mi bohužel unikl) no stane se, nikdo nejsme neomylní že? Samozřejmě připojuji i svou omluvu. Chyba byla již opravena, zároveň se mi podařilo získat chybějící údaj o tloušce fotoaparátu.

S pozdravem
Daniel Poláček

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: