FOMEI a komerční tisk fotografií - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tisk a zpracování

FOMEI a komerční tisk fotografií

20. června 2012, 00.59 | Společnost FOMEI se v oblasti komerčního tisku fotografií dlouhodobě zaměřuje na dvě základní oblasti: inkoustový tisk, a to hlavně velkoplošný, a tisk termosublimační. A v té druhé oblasti to je jednak vlastní moderní systém pro výrobu fotografií – microLAB, ale také významná spolupráce s výrobcem termosublimačních tiskáren DNP a Symfonia. Na tato a další témata jsme hovořili s Milošem Žalmanem, ředitelem fotografické divize.

Jaká je základní filozofie firmy v oblasti tisku fotografií?

 

Filozofie FOMEI v oblasti tisku se řídí hlavní zásadou nabídnout komplexní řešení pro všechny druhy výroby fotografií. A to nejen v oblasti dodávek zařízení a materiálu, ale také 100% servisem a podporou provozovatelů těchto zařízení. Mám na mysli speciální oddělení CM barev, které sídlí v Hradci Králové a zabezpečuje podporu pro nastavení zařízení, profilaci materiálů apod.

 

Postupným vývojem jsme dospěli k názoru, že kromě klasické černobílé fotografie je budoucnost výroby fotografie v inkjetové a termosublimační technologii. Na tomto základě pak začaly vznikat naše dva tiskové systémy, microLAB a STUDIO PROFESSIONAL. FOMEI microLAB je určen pro malou i vysokokapacitní výrobu fotografie termosublimací, STUDIO PROFESSIONAL pak používá hlavně inkjetový tisk pro velké formáty a ART fotografii. Oba systémy se však prolínají a mohou se vzájemně doplňovat. Pro případ, že výroba fotografie „objeví“ další technologii výroby fotografie, jsou oba systémy otevřené a připravené pro aplikaci této změny.

FOMEI nabízí svůj microLAB komerčním partnerům velmi pružně – má různé sestavy od malých řešení až po vybavení minilabu pro výrobu nad 200 000 kusů fotografií za rok. Na konferenci v Národní technické knihovně, věnované oblasti komerčního tisku fotografií, FOMEI představila svůj microLAB v ještě výhodnějších nabídkách pro profesionální výrobce fotografií. FOMEI microLAB ale nenabízí jen šest různých modelů fotografických tiskáren s technologií sublimačního tisku, k dispozici jsou i tři variabilní sestavy zařízení nexLAB NL-2000, sedm systémových softwarových řešení pro fotovýrobu a také služby jako individuální kalibrace, nastavení a řešení. Můžete představit své nabídky detailněji?

 

Zejména díky spolupráci s japonskou firmou DNP se nám podařilo vytvořit novou tvář systému microLAB. Najdete zde různá řešení – od malé mobilní sestavy až po vysokokapacitní minilab. Vše je v provozu na jedné softwarové platformě, která je v rámci všech řešení kompatibilní. Máte tak velmi zjednodušenou obsluhu, servis, ale také se jednodušeji „staví“ jednotlivé sestavy microLABu. Mohou se vzájemně doplňovat, nebo rozšiřovat. Výsledkem toho všeho je jedna podstatná věc pro provozovatele: Vše je levnější dostupnější.

Příklady:
NL-2000 – vysokokapacitní minilab, ekologická a čistá výroba fotografie. Jednoduchá náhrada „mokrého“ chemického minilabu. Pro provozovatele nesrovnatelná ekonomika provozu s provozem tradičního minilabu. Vysoká návratnost vložené investice.

DESK TOP TRIO – jednoduchá sestava pro malé provozovny. Zajistí kompletní výrobu fotografie bez nároku na vysoké investice.

EVENT RX1 – základní sestava pro fotografy, kteří se zabývají fotografováním svateb, firemních akcí, promocí, fotografují školy a školky atd. Rychle a jednoduše.

 

FOMEI a komerční tisk fotografií

 

FOMEI microLAB a STUDIO PROFESSIONAL, to ale není jen tisk fotografií, ale také řada různých produktů, které umožňují fotografie zajímavě využít. Jsou to fotoknihy různých formátů a provedení, plastové karty, fotografické obrazy – kašírované, laminované, zarámované, natažené na dřevěnou konstrukci – rám, ... Můžete představit zajímavé a nové produkty v aktuální nabídce?


Pro výrobu fotoknih a kalendářů nabízí microLAB profesionální software, který zefektivňuje přípravu těchto produktů pro výrobu. Samotná výroba pak probíhá například tiskem na oboustranném inkjet materiálu ILFORD DUO Lustre. Je možné také zařadit do systému speciální tiskárnu, která tiskne na plastové karty. Karty jsou stejného rozměru jako ty, co znáte jako platební. STUDIO PROF zase nabízí, kromě standardní výroby, „stavebnici“ rámu na natažení fotoplátna. Jednoduše, bez použití drahých nástrojů, sestavíte luxusní fotorám pro plátno. Dále jsou nabízeny speciální laky a laminace a také barytové fotoapíry pro Art fotografii.

 

Na jakých výstavách se FOMEI ještě letos bude prezentovat?


Už za sebou máme výstavu IWA v Norimberku a také konferenci o produkčním tisku v Národním technickém muzeu, kterou jsme pořádali spolu s DNP. V letošním roce, kromě různých wrokshopů a předváděcích dnů, představíme na výstavé Photokina v SRN a také na pravidelném FOMEI TOPu v Hradci Králové.


Na Photokině se budeme prezentovat vlastním stánkem, prezentace bude zaměřena především na studiovou výbavu SLS FOMEI. Dále pak budeme vidět na třech až čtyřech stáncích partnerských firem z Čech, Polska, Japonska a Bulharska.


Tradiční FOMEI TOP, který se letos bude konat ve dnech 4. a 5. října, je pak kompletní prezentací všech oblastí, ve kterých naše firma působí. Najdete zde fotopříslušenství, studiovou techniku, kompletní tisková řešení a také dalekohledy. Je to jediná možnost, jak představit vše na jediném místě. Výstavní plocha zabírá více než 1000 m2. Spolu s předváděním pořádáme doprovodné programy, přednášky, zveme zajímavé hosty. Podrobnosti nejen o FOMEI TOPu zjistíte na webu FOMEI.com.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: