www.mmspohledy.cz - pohlednice budoucnosti? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zpracování

www.mmspohledy.cz - pohlednice budoucnosti?

MMS Pohledy

14. července 2004, 00.00 | Elektronická pošta si pomalu podmaňuje svět, přesto klasická pohlednice je klasická pohlednice. Nový projekt MMSpohledy.cz nabízí snadnou cestu jak z digitální fotografie či MMS zprávy klasickou pohlednici vytvořit a zajistit její pohodlné odeslání.

Chcete poslat domů pohlednici ze zahraničí nebo z cest po České republice a žádná se vám nelíbí? Pořiďte si ji pomocí vlastního telefonu nebo digitálního fotoaparátu a nemusíte žádnou pohlednici složitě vybírat v novinových stáncích.

Pohlednice z digitálních fotoaparátů přímo do poštovní schránky
Webový server www.mmspohledy.cz nedávno zpřístupnil pro širokou veřejnost službu, která umožňuje posílat klasické poštovní pohlednice svým blízkým pomocí našich digitálních fotoaparátů a mobilních telefonů. Tato služba využívá i naskenovaných fotografií či obrázků.
Potřebujete k tomu jen vyplnit registrační formulář, navýšit kredit na poslání alespoň jedné pohlednice a zaslat či vybrat motiv, který na vaší pohlednici bude. Po zaregistrování vám na serveru bude vymezeno místo o velikosti 50MB, které můžete využít pro své fotografie, které si můžete rozdělit do různých alb, jak se vám bude zamlouvat. Jestliže vám daný prostor nebude dostačovat můžete si jej kdykoliv zvětšit za menší poplatek. Pohlednice jsou klasické velikosti 10x15cm zpracované chemickou cestou) a provozovatel je za vás podá na poštu.

Služby bez okovů
Tyto webové stránky nejsou jediné, které umožňují zasílání poštovních pohlednic do domovních schránek, ale svoji kvalitou se řadí na jejich špičku. Plně využívají tiskové kvality a je již jedno jakého máte operátora svého mobilního telefonu. Po zaregistrování na těchto stránkách a po navýšení vašeho kreditu můžete plně využívat všech služeb, které tyto stránky poskytují. Zasílání poštovních pohlednic není vše co nabízejí. Umožňují zasílat sms zprávy všem operátorům mobilních telefonů i zasílání mms pohlednic do telefonů podporující tuto službu. Využití všech služeb si můžete zjednodušit vytvořením adresáře. I tuto službu server poskytuje.
Snímky pořízené mobilním telefonem nebo digitálním fotoaparátem můžete použít nejen k zaslání poštovní pohlednice, ale i k zaslání pohlednice elektronické. Vše závisí jen na vás a na kvalitě pořízeného snímku.
Zasíláte-li pořízený snímek pomocí služby elektronické pohlednice, nepotřebujete tak vysokou kvalitu pořízeného snímku. Jestliže využíváte služby zasílání poštovní pohlednice do domovních schránek, je dobré již na kvalitě snímku zapřemýšlet. Kvalita snímku totiž určuje velikost obrázku na pohlednici. Ideální kvalita rozlišení snímku je 1165x787 pixelů. Při tomto rozlišení bude velikost obrázku na pohlednici 148x100mm, tudíž naprosto ideální při rozměrech pohledu 150x100mm. Při použití vyššího rozlišení snímku, bude obrázek přerastrován do velikosti 133x100 mm, tudíž již ořízlý. Při pořízení snímku v menším rozlišení, nežli ideální (1165x787), bude obrázek menší a bude umístěn ve středu pohlednice. Kolem sebe bude mít spoustu bílého místa. Snímky pořízené v rozlišení 320x240 a menší již nejsou vhodné pro tisk na pohlednici. Pořizujete-li snímky mobilním telefonem, je tedy vhodné nastavit rozlišení snímaného obrázku na co největší rozlišení. Pokud vám to telefon umožňuje.
Nahrávat obrázky do vašich alb lze ve formátu jpeg, gif nebo png. Do alba se uloží jako jpeg.
Motivy pro poštovní pohlednici lze buď vybrat z velkého výběru fotografií na těchto stránkách nebo z vašich snímků či obrázků. Vaše snímky lze zaslat pomocí emailového klienta nebo pomocí mms služby ve správném formátu, aby pohled byl doručen do požadovaných rukou. Poštovní pohlednici můžete zaslat nejen po celé Česé republice, Evropě, ale do celého světa. Rozdíl je pouze v ceně.
Tato služba poskytuje i mnoho dalších možností a zjednodušení, které netřeba rozsáhle rozvádět. Umožňuje efektivní sledování vašich plateb a navyšování kreditu, snadné importování adresáře uloženého ve formátu csv, editace alb a mnoho dalších funkcí.

Hodnocení
Nespornou výhodou služby zasílání poštovních pohlednic na stránkách www.mmspohledy.cz je dostupnost opravdu pro každého bez omezení mobilního operátora či poskytovatele poštovní schránky. Je již jedno zda se nacházíte v zahraničí či doma. Tuto službu můžete využívat odkudkoliv a kamkoliv.
Nevýhodou je, že musíte za poskytování těchto služeb platit předem a hlídat si stav vašeho účtu. Narozdíl od jiných poskytovatelů, kteří vám využití služby odečtou z kreditu mobilního telefonu. Tato nevýhoda je, ale tak mizivá, vzhledem k snadnému a rychlému navýšení vašeho kreditu pomocí využití služeb eBanky nebo převodu z účtu na účet.
Mmspohledům nelze upřít ani kvalitu poštovních pohlednic, které jsou zpracovávané chemickou cestou a zalaminované, tudíž pohlednice vypadá jako fotografie.

Závěr
Ne každý má k dispozici doma tiskárnu a kvalitní fotopapír, aby si mohl vytvářet pohlednici doma, proto je velice příjemné, že webový server www.mmspohledy.cz přichází s takovouto možností. Vytvoření a zaslání pohlednice svým blízkým lze využít nejen na cestách po krásách země české, ale i v zahraničí. V dnešní době již nemusíte shánět pohlednici, známku a poštovní schránku, stačí vám k tomu pouze mobilní telefon a účet na serveru www.mmspohledy.cz nebo digitální fotoaparát a přístup k internetu.

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: