Xerox představuje stolní tiskárnu: ColorQube 8570 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Zpracování

Xerox představuje stolní tiskárnu: ColorQube 8570

14. února 2011, 00.00 | Společnost Xerox uvádí na trh stolní tiskárnu ColorQube 8570, která nabízí kvalitní a rychlý tisk, nízké provozní náklady a zároveň i kompaktní rozměr, tudíž není náročná na místo. Vedle toho je nespornou výhodou nového zařízení použití tuhých inkoustů, což v důsledku nabídne vyšší výtěžnost a zároveň mnohem méně odpadu...

Před rokem uvedl Xerox na trh model ColorQube 9200 – multifunkční zařízení, které nabídlo kromě tisku i funkce skenování a kopírování, a to rychlostí od 38 do 85 stránek A4 za minutu. Jednalo se však o velké zařízení, směřující zejména do produkčních prostředí menších a středně velkých firem. Nyní přichází Xerox na trh s „odlehčenou“ verzí - stolní tiskárnou ColorQube 8570, která také tiskne pomocí tuhých inkoustů, ale zároveň je mnohem méně náročná na místo. Vedle kvalitního barevného tisku a kompaktnějšího provedení je výhodou nové tiskárny Xerox ColorQube 8570 tuhý inkoust, který nabídne vyšší výtěžnost a zároveň mnohem méně odpadu (až o 90 % méně než u srovnatelných barevných laserových tiskáren). Xerox CQ 8570 je tak prvním stolním modelem řady ColorQube.



Xerox ColorQube 8570
Jedná se o multifunkční model, využívající k tisku tuhé inkousty (tzv. Solid Inks) – 4 oddělené barvy, běžný systém CMYK. Výhodou použité technologie je levný tisk, jednoduchá obsluha i doplňování náplní („kostek“), a též minimální odpad i ekologický provoz. Zařízení disponuje rychlostí tisku až 40 stran A4 za minutu v barvě i černobíle a je vybaveno hned několika novými technologiemi. Jednou z nich je například „ovládání barevných korekcí“ pomocí slovních příkazů - Color by Words, což umožňuje uživateli vybrat si z unikátní nabídky slovních popisů barev, jako například „červené jablko“, „modrá obloha“ nebo „zelená tráva“ pro přesné barevné ladění podle konkrétních požadavků. Xerox ColorQube 8570 produkuje ostré texty a barevné obrazy díky podpoře Adobe Postscript3 a simulaci souladu barev se systémem PANTONE. K barevným výstupům ve vysoké kvalitě s pokročilými možnostmi barevného ladění a kvalitou zobrazení přispívá technologie 2400 FinePoint. Mezi ekologické přínosy tiskárny ColorQube 8570 (má certifikaci programu ENERGY STAR) patří: tiskový řadič Earth Smart, který ve svém výchozím nastavení nabízí oboustranný tisk, zkušební tisk, recyklovaný papír a tisk konceptu. Funkce Intelligent Ready se učí šablony provozu a přepíná tiskárnu do nízkoenergetického režimu v době, kdy je tiskárna v klidu. Praktickou funkcí je (volně dostupný) software GreenPrint, který automaticky upozorňuje na zbytečné stránky, obsahující např. jen záhlaví nebo logo, a omezuje tak nadbytečný tisk.



Solid Ink
Tisk pomocí tuhého inkoustu (Solid Ink) je technologie společnosti Xerox (dříve Tektronix), která poskytuje tiskovou kvalitu na úrovni barevného laserového tisku, snadnou údržbu, minimum odpadu a žádné toxické látky. Pevné inkousty nevyužívají k tisku prášek (typický u laseru), jednotlivé kostky jsou složeny z pevných kompaktních částic na bázi polymerů. Samotný fyzický proces začíná tavením, poté dochází k aplikaci odpovídajících barev na přenosový válec, a výsledek se nanáší přímo na papír. Velkou výhodou oproti klasickým inkoustům je okamžitá stálost (nešpiní, nerozpouští se ani nerozpíjí). Solid Ink, ač má jistou analogii s inkoustovým tiskem (viz samotný název), představuje alternativu spíše k tisku laserovému, k němuž má i technologicky blíž. Systém tuhého inkoustu používá spotřební materiál ve formě netoxických inkoustových kostek, které jsou navíc baleny v plně recyklovatelném papíře. Praktické je, že každá ze čtyř barevných kostek (CMYK) má unikátní profilové „vzorkování“, tudíž se nemůže stát, že vložíte náplň (kostku) do nesprávného slotu.



Závěrem
Xerox používá systém ColorQube už mnoho let (první modely byly uvedeny před více než deseti lety), nicméně tato technologie začala být masově nasazována až v posledních pár letech coby levná alternativa, spojující výhody laserového i inkjetového tisku. Inkjetový tisk je sice značně univerzální, leč stále relativně drahý. Naproti tomu digitální (laserové, LED tiskové technologie) jsou sice levné, ale jejich využití je většinou víceméně omezené. Levný a ekologický provoz – při zachování výkonnosti a kvality výstupů (v porovnání s laserovým tiskem) je argumentem, na který zákazník (potažmo provozovatel tisku) dobře slyší. Navíc podle slov výrobce jsou celkové náklady barevného tisku v průměru až o 62 % nižší než u laseru. Také samotný provoz ColorQube tiskáren je poloviční. Na druhou stranu, daný systém má i nevýhody, jako jsou větší rozměry nebo vyšší spotřeba energie ve stand-by a sleep režimu (až 2x oproti konvenčním tiskárnám). Také je nutný neustálý přísun energie z důvodu zachování konzistentní teploty (zařízení ColorQube se jednoduše nemohou na delší dobu vypínat, jinak by došlo ke ztuhnutí barevných náplní). I doba zahřátí na provozní teplotu je relativně dlouhá.

ColorQube 8570 směřuje do oblastí malých podniků, které při svých investicích požadují nízkou základní cenu. Tiskárna navíc udržuje malé tiskové náklady a představuje tak možnost pro skutečné využití přínosů barevného tisku. Xerox ColorQube se uplatní v kancelářích, které požadují barevný tisk pro tvorbu obchodních materiálů, výkazů a letáků, ale i každodenních dokumentů, jako jsou e-maily a tabulky. Zařízení je v České republice již v prodeji, a to za doporučenou koncovou cenu 21 850 Kč (prostřednictvím prodejních partnerů společnosti Xerox).

Tématické zařazení:

 » Zpracování  

 » Zpracování  » Tisk a zpracování  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Nic moc

Autor: Tomáš Janovský Muž

Založeno: 14.02.2011, 14:43
Odpovědí: 5

Tisk není vhodný ani na fotky a ani k tisku textu. Protože grafická kvalita nic moc a navíc se vosk leskne a to je dost nepříjemné při čtení takových dokumentů....

Odpovědět na příspěvek

RE: Nic moc

Autor: Karel Kahovec Muž

Založeno: 15.02.2011, 07:41

Voiskovku jsme v práci měli a fotky z ní byly krásné, dokud se nepoškrábaly. Horší je to s tou výtěžností, voskovky se vyplatí jen při velkých objemech tisku, jinak většina vosku končí v odpadu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Nic moc

Autor: v-r Muž

Založeno: 16.02.2011, 17:32

Dobry de, prosim, upresnete, proc vosk konci v kosi... kdyz netisknu,tak by vosk nemel starnout... nebo je to tim, ze ztraty vznikaji pri castem vypinani a zapinani s tiskem po jednom - pár výtiscích... Místo aby mašina jeĺa velké dávky... a tím šetř vosk,,, ?? Díky za upřesnění...

Odpovědět na příspěvek

pro Karla Kahovce vzkaz

Autor: v-r Muž

Založeno: 17.02.2011, 08:22

Tak uz jsem to asi pochopil cele... pruser, kdyz "dojde" elektrika, nasledne samocisteni sezere cca 30 procent vosku...
Takze pokud netisknete porad a hoodne je to drahy provoz!!! Presne naopak..
A poskrabani vosku, rozmazavani... no urcite by se naslo mene narocne a pritom dostatecne pouziti... ale....
Ale mozna tento novy stroj je opravdu super a vychytany... To nevim...
Puvodne jsem na tiskarnou uvazoval...
Asi laser pro obcasne tisky....

V

Odpovědět na příspěvek

RE: Nic moc

Autor: R. Muž

Založeno: 15.02.2011, 08:28

Tim ze jste napsal ze to neni vhodne k tisku textu jste zbytecne nahral smecarum obhajcu na smec, protoze to je diskutabilni. V diskuzi pak zapadne vazba cele tiskarny na tema fotografovani, coz uz neni diskutabilni ani nahodou. Zbytecne se to zvrhne ze i fotograf musi psat dopis a vytisknout ho.
Ja spis cekam na recenci Rexel P180 a taky Nobo BARRACUDA ve verzi Magnetic.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Nic moc plus tip navíc

Autor: kaiman Muž

Založeno: 15.02.2011, 21:55

Jo srandičky? Pan šéfredaktor už nám vysvětlil, proč netřeba spěchati s recenzemi na Canon G12 a Nikon P7000, takže bych se nedivil, kdyby je předběhly ty Vaše supertipy plus tip ode mě: děrovačka Leitz - fantastická na zakládání časopisů do šanonů apod. - prostě Leica mezi děrovačkami. Defloruje cokoliv, i pěkně tlustý štos křídového papíru.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Tak uz jsem to asi pochopil cele... pruser, kdyz "dojde" elektrika, nasledne samocisteni sezere cca 30 procent vosku...
Takze pokud netisknete porad a hoodne je to drahy provoz!!! Presne naopak..
A poskrabani vosku, rozmazavani... no urcite by se naslo mene narocne a pritom dostatecne pouziti... ale....
Ale mozna tento novy stroj je opravdu super a vychytany... To nevim...
Puvodne jsem na tiskarnou uvazoval...
Asi laser pro obcasne tisky....

V


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: