Jsou vyhlášeni vítězové Earth Photo - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Jsou vyhlášeni vítězové Earth Photo

18. prosince 2020, 18.14 | V soutěži Earth Photo 2020 zvítězil projekt opuštěných prostor rekultivovaných přírodou.

Vítězná série od francouzského fotografa Jonathana Jimeneze aka „Jonka“ zahrnuje snímky kavárny a divadla v Abcházii, hotelu v Portugalsku a bazénu v Itálii. Práce byla vybrána z více než 2 600 příspěvků.

 

 

Fotoreportérka oceněná Pulitzerovou cenou Marissa Roth, která předsedá soutěži, k práci Jonka uvedla: „Vybrali jsme si Jonkovy přesvědčivé fotografie jako celkového vítěze kvůli vysoké míře dovedností a vidění, které představují, a také proto, že ilustrují Zemi Foto od straddling dualita lidského soužití s ​​přírodou. “

 

Forestry England a Royal Geographical Society vybrali vítěze v šesti kategoriích z užšího výběru 50 fotografií a čtyř filmů.

 

Soutěž se snaží předvést to nejlepší v oblasti vizuálních médií v oblasti životního prostředí a jejím cílem je podnítit diskusi o světě a jeho obyvatelích.

 

Yanrong Guo zvítězila v kategorii Lidé za svůj obraz s názvem Slečna, který pořídil muži kouřící dýmky v autonomní prefektuře Liangshan Yi, největší osadě lidí Yi v Číně.

 

Yi Sun zvítězil v kategorii Příroda za práci Dryland Farming, studie 7, která zobrazuje letecký pohled na prokládané linie traktorů vytesané do španělské farmy trpící suchem.

 

Charles Xelot vyhrál kategorii Měnící se lesy za Mrtvý strom č. 1, který ukazuje zkřivený šedý kmen, dva roky poté, co lesní požár způsobený lidmi zničil krajinu.

 

Joe Habben vyhrál kategorii A Climate of Change za snímek, který dokumentuje účinky vysoké vody v Benátkách.

 

V kategorii videí zvítězil Sean Gallagher za krátký film Kambodža Burning, který odhaluje dopady nekontrolovatelného odlesňování v zemi.

 

Výstava vítězů a příspěvků do užšího výběru bude k vidění v lesích Anglie, včetně Grizedale v Lake District, Dalby Forest v Yorkshire Moors, Moors Valley Country Park a Forest v Dorsetu, od nynějška do jara 2021. Výstava bude také budou vystaveny na Královské geografické společnosti v Londýně počátkem roku 2021.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: