Aktualizace zvyšující výkonnost Nikonu D5 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Aktualizace zvyšující výkonnost Nikonu D5

28. června 2016, 14.20 | Společnost Nikon uvedla nový firmware C verze 1.10, který rozšiřuje funkčnost vlajkové lodi digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu FX, fotoaparátu D5.

Tento firmware nabízí prostřednictvím čtyř klíčových vylepšení výrazné posílení funkčních možností fotoaparátu. Firmware prodlužuje maximální dobu záznamu videosekvencí (včetně formátu 4K UHD) a přidává tři praktické funkce, mezi které patří redukce blikání obrazu pro statické snímky. Kromě těchto čtyř hlavních změn byly v novém firmwaru aplikovány ještě některé další aktualizace.

 

Záznam videosekvencí

Při pořizování videosekvencí fotoaparátem D5 je nyní možné pokračovat ve filmování po dobu až 29 minut 59 sekund, a to bez ohledu na nastavení velikosti obrazu/snímací frekvence a kvality videa – včetně formátu 4K UHD (3 840 × 2 160), u kterého byla maximální doba záznamu dříve limitována na 3 minuty. Videosekvence jsou zaznamenávány v rámci až 8 souborů, z nichž každý má velikost až 4 GB.

 

Fotoaparát D5 nyní nabízí rovněž funkci elektronické redukce vibrací (VR) pro záznam videosekvencí s využitím obrazových polí založených na formátech FX a DX (záznam HD a Full HD videosekvencí). Redukce vibrací snižuje účinky chvění fotoaparátu ve vodorovném, svislém a rotačním směru (okolo optické osy objektivu) a je praktická při filmování bez podpůrných prostředků, jako je stativ, resp. v případech, kdy časové nebo prostorové omezení použití stativu neumožňuje. Při použití v kombinaci s optickou technologií redukce vibrací objektivů NIKKOR jsou výhody ještě patrnější.

 

Statické snímky

Pro minimalizaci rozdílů v expozici je fotoaparát D5 nyní vybaven funkcí redukce blikání obrazu pro statické snímky. Při aktivní funkci redukce blikání obrazu detekuje fotoaparát špičkové úrovně jasu a automaticky lehce upravuje načasování spuštění závěrky tak, aby pomohl dosahovat stabilních expozic a reprodukce barev.

 

Dynamická volba zaostřovacích polí umožňuje zaostřit na objekt i v případě, že krátkodobě opustí zónu vybraného primárního zaostřovacího pole, přičemž využívá informace z okolních zaostřovacích polí. Kromě dosavadních volitelných možností zahrnujících použití 25, 72 a 153 zaostřovacích polí nabízí fotoaparát D5 nyní rovněž dynamickou volbu zaostřovacích polí s využitím 9 polí, která je efektivní v případech, kdy chcete zaostřit na ještě menší oblasti pohybujících se objektů.

 

Nová aktualizace firmwaru je k dispozici ke stažení od 23. června 2016.

 

Lze ji stáhnout zdarma z následující adresy URL.

http://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/320/D5.html

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: