Canon IXUS 255 HS, 135 a 132 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Canon IXUS 255 HS, 135 a 132

3. února 2013, 13.24 | Tři nové stylové kompaktní fotoaparáty Canon IXUS nabízejí poměrně velký rozsah optického zoomu a modely 255 HS a 135 také integrované Wi-Fi rozhraní, díky němuž uživatelé mohou snadněji a velmi rychle sdílet právě pořízené fotografie nebo videoklipy s rodinou, přáteli, kamarády, spolužáky. A všechny modely zaujmou také designem svých štíhlých, elegantních kovových těl.

 

Výrobce své nové fotoaparáty navrhl tak, aby nejen usnadňovaly pořizování technicky kvalitních fotografií a videozáznamů ve vysokém rozlišení, ale také podporovaly zábavně-tvůrčí ambice uživatelů. K dispozici je funkce Smart Auto, která detekuje až 32 různých scén a pro jejich zachycení samočinně zvolí nejvhodnější nastavení přístroje tak, aby byly pořízeny technicky kvalitní snímky. Použít je možno tzv. kreativní režimy, kupříkladu miniatura, efekt levného fotoaparátu (dírkové komory), efekt rybího oka nebo snímání v černobílém režimu, které posunou běžné záběry do jiné oblasti, umožní vytvořit dramatickou atmosféru, dodat na působivosti nebo výrazně změnit perspektivní dojem.

 

nové kompakty Canon IXUS a PowerShot

 

Model IXUS 255 HS disponuje novým samočinným režimem Hybrid Auto, který představuje více než inovativní způsob, jak pohodlně, s minimálním úsilím pořizovat kvalitní snímky a videoklipy. Využívá funkci Smart Auto doplněnou o detekci scén, která optimalizuje nastavení přístroje při fotografování a současně snímá až čtyřsekundový videozáznam před samotným stiskem spouště. Všechny klipy pořízené v průběhu dne jsou následně spojeny do jednoho filmu. Tyto záznamy jedinečným způsobem doplňují sbírku pořízených fotografií a lze je přirozeně také sdílet on-line. 

 

Canon IXUS 255 HS

 

IXUS 255HS a 135 mají také integrované Wi-Fi rozhraní a usnadňují tak uživatelům sdílení fotografií nebo videoklipů s rodinou a přáteli. Jednoduchá propojitelnost s chytrými mobilními telefony a tablety umožňuje snadno a rychle nahrávat pořízené snímky do populárních sociálních sítí, a to prostřednictvím aplikace Canon Window. Obrazová data je také možno přenášet prostřednictvím sítě Wi-Fi na různá domácí zařízení včetně osobních počítačů a kompatibilních bezdrátových fotografických tiskáren. Díky funkci zprostředkovaného GPS, kterou zajišťuje vhodný chytrý mobilní telefon nebo tablet, mohou uživatelé přidávat geografická data do exif metadat svých fotografií a zpětně sledovat, kde snímky pořídili.

 

Canon IXUS 135

 

Modely IXUS 135 a 132 mají 16megapixelový obrazový snímač a obrazový procesor Canon DIGIC 4, což je kombinace, kterou výrobce doporučuje jako plně dostačující pro rodinné události, dovolené, výlety, procházky a každodenní běžné fotografování. Model IXUS 255 HS využívá pokročilé řešení Canon HS System, jehož základem je obrazový snímač CMOS s rozlišením 12,1 milionu efektivních pixelů a procesor DIGIC 5. To umožňuje používat fotoaparát i v horších světelných podmínkách, s výhodou lze třeba pořizovat romantické západy slunce nebo zaznamenávat večerní akce a noční přátelská setkání, a to s minimální potřebou přisvítit scénu a osoby bleskem.

 

Canon IXUS 255 HS shora

 

IXUS 255 HS má širokoúhlý 10násobný optický zoom s nejkratším ohniskem 24 mm (po přepočtu na 35mm formát). To umožňuje pořizovat široké záběry krajiny, snáze fotografovat i v interiérech, kde pro snímání není ideální prostor a možnost odstupu, pořizovat skupinky osob a výjevy a momentní záběry z bezprostřední vzdálenosti, a naopak detailně přibližovat fotografované objekty a situace.

 

Canon IXUS 132

 

IXUS 135 a 132 mají osminásobný optický zoom s nejkratším ohniskem 28 mm (po přepočtu na 35mm formát), tedy stále ještě se zajímavě širokým úhlem záběru, podstatné ovšem je, že objektiv s takovýmto rozsahem, byť v kompaktním provedení, mají uložen ve velmi tenkém těle „kapesních“ rozměrů.

 

Pokročilá technologie stabilizace obrazu Image Stabilizer společně s funkcí Intelligent IS automaticky vybírají ze sedmi různých režimů proti otřesům přístroje a zajišťují, že videa jsou plynulá a ostrá, a to i v náročných snímacích podmínkách. Každý nový model také disponuje technologií ZoomPlus. Jde o vysoce kvalitní digitální zoom, který zdvojnásobuje dosah objektivu, přičemž zachovává úroveň obrazového detailu.

 

Canon IXUS 255 HS

 

Fotoaparáty IXUS 135 a 132 mají displej s úhlopříčkou délky přibližně 6,8 cm, IXUS 255 HS má vysoce kvalitní displej typu PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 m a s rozlišením 460 tisíc obrazových bodů. Poskytuje tudíž kvalitnější zobrazení, s vyšší ostrostí a živějším podáním barev, a to i z nezvyklých úhlů nebo na přímém slunci. Všechny modely jsou vybaveny režimem Eco, který šetří energii baterie a prodlužuje dobu aktivního používání fotoaparátu. Výrobce uvádí, že umožňuje nasnímat o 30 % více fotografií.

 

Canon IXUS 255 HS - nabízené barvy

 

Canon IXUS 255 HS – představení v kostce:

 

Zobrazovací HS System, který obsahuje 12Mpx senzor CMOS a procesor DIGIC 5

Širokoúhlý objektiv s 10násobným zoomem (od 24 mm); technologie ZoomPlus 20×

Stabilizace obrazu Intelligent IS

Displej typu PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 cm

Režim Smart Auto (58 scén); video v rozlišení Full HD

Detekce obličeje, vysokorychlostní snímání, kreativní režimy

Rozhraní Wi-Fi pro snadné sdílení; GPS přes mobilní zařízení

 

Canon IXUS 135 - nabízené barvy

 

Canon IXUS 135 – představení v kostce:

 

Stylový ultrakompakt nabízený ve čtyřech barvách

Obrazový senzor s rozlišením 16 megapixelů

Širokoúhlý objektiv s 8× optickým zoomem (od 28 mm)

Obrazová stabilizace Intelligent IS

Režim Smart Auto (32 scén); video v rozlišení HD/720p

Displej typu LCD s úhlopříčkou 6,8 cm 

Zábavné a kreativní digitální efekty

Rozhraní Wi-Fi pro snadné sdílení; GPS přes mobilní zařízení

 

Canon IXUS 132 - nabízené barvy

 

Canon IXUS 132 – představení v kostce:

 

Stylový ultrakompakt nabízený ve čtyřech barvách

Obrazový senzor s rozlišením 16 megapixelů

Širokoúhlý objektiv s 8× optickým zoomem (od 28 mm)

Obrazová stabilizace Intelligent IS

Režim Smart Auto (32 scén); video v rozlišení HD/720p

Displej typu LCD s úhlopříčkou 6,8 cm 

Zábavné a kreativní digitální efekty

 

______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálních fotoaparátů Canon IXUS, a to 255 HS, 135 a 132.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: