Chris Schmid - focení v divočině - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Chris Schmid - focení v divočině

Chris Schmid - The African Survivors

28. dubna 2017, 23.21 | Cenami ověnčený fotograf zachytil úchvatné záběry africké divoké přírody a zaznamenal tvrdou realitu života v divočině

Fotograf Chris Schmid vyrazil na úchvatnou fotografickou expedici na suché solné pláně v Namibii.

Fotografování bylo součástí Chrisova dokumentu „The African Survivors", filmování a fotografování ohrožených druhů vAfrice, vněmž sleduje, jak se stejná zvířata chovají odlišně vrůzných prostředích.
Tajemnou krásu divočiny obohacuje pohled objektivem fotoaparátu Sony RX10 III, který kombinuje rozšířený superzoom 24-600mm 25x svýkonným senzorem. Tento fotoaparát dokáže zachytit úchvatné detaily, přivelkém přiblížení

 

 

Od stopování nosorožce dvourohého, přes vzácné setkání s karakalem, až po zahlédnutí smečky lvů lovících kořist. Tyto výjimečné fotografie divoké přírody zachycují nehostinnou krásu divočiny.

 

Chris Schmid, fotograf švýcarského původu ověnčený cenami, zachytil tuto úchvatnou sérii v prosinci, v období, kdy může být počasí proměnlivé. To, jak série ukazuje, představuje pro fotografa různé výzvy, ale také rozšiřuje možnosti tvorby.

 

Chris nabízí tipy, jak zachytit nejlepší záběry divoké přírody:

  • Zajistěte si dobrého stopaře: Vyhledávejte dobré stopaře, protože vám poskytnou nedocenitelnou pomoc.
  • Buďte připraveni vstávat brzy, abyste se mohli připojit ke skupině zvířat, např. ke smečce lvů, a buďte připraveni také na čekání: Lvi                 obvykle spí až 20 hodin denně, takže musíte být pozorní, abyste zjistili, kdy se dají do pohybu, a mějte fotoaparát v pohotovosti.
  • Buďte všímaví: Zní to jednoduše, ale mohou se vám tak podařit úžasné a neočekávané záběry. I když trávíte den pozorováním gepardů nebo lvů, kteří zrovna nelovili, je pravděpodobné, že se na lov vypraví následující den, proto pokračujte ve sledování.
  • Dodržujte pitný režim a pijte velké množství vody: Platí obecné pravidlo, že byste měli vypít během tří hodin přibližně jeden litr vody.
  • Používejte fotografické filtry: Živly umí být nelítostné, aspoň na afrických pláních tomu tak je. Fotografické filtry mohou nabídnout značnou ochranu.

 

Chris Schmid - The African Survivors

 

Chris Schmid, fotograf, který nedávno získal významné ocenění, uvedl: „Fotografování místní přírody v Namibii mi připadá fascinující: Sledovat, jak zvířata přizpůsobují své chování, aby mohla přežít, je úchvatný příběh, který můžete vyprávět prostřednictvím objektivu svého fotoaparátu. Vegetace je sporá a zásoby vody jsou v takovémto suchém prostředí velmi omezené, mnohem častěji pozorujeme, jak se skupiny zvířat rozdělují, když se vydávají na lov svého dalšího zdroje potravy. Místa, kde je možné nalézt úkryt, jsou vzácná a nepočetná, takže je jejich teritorium extrémně efektivní a smrtící."

 

„Fotografování v takovémto drsném životním prostředí vás může postavit před mnohé výzvy, ale opravdovým problémem je tady prach. Na druhou stranu umožňují nekonečné pláně výhled do velké dálky, proto je důležité vybavit se dobrými teleobjektivy. Používání Sony RX10 III při tomto konkrétním testovacím focení mi dodalo sebedůvěru. Působivá rychlost autofokusu a rozsah ohniskových vzdáleností byly při fotografování divoké přírody zásadní."

 

„Při setkání tváří v tvář se vzácnými zvířaty jsem musel reagovat pohotově, abych nepromeškal ani záběr, a nemohl jsem se k nim příliš přiblížit, proto byla rychlost tiché závěrky fotoaparátu klíčová. Také použití 600mm objektivu se světelností F4 by normálně znamenalo nosit s sebou vybavení, které hodně váží, ale díky tomu, že se vše ukrývá v jednom kompaktním těle fotoaparátu, bylo fotografování mnohem snazší."

 

Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe, prohlásil: „RX10 III je ideální společník profesionálních i amatérských fotografů divoké přírody. Chrisova kolekce fotografií ukazuje, co všechno tento fotoaparát dokáže - jediný fotoaparát s pevným objektivem. Navíc díky superzoomovacímu objektivu s rozsahem 24-600mm a možností nastavení tiché závěrky zajistí, aby nebyla tato nádherná zvířata během fotografování rušena."

 

Zdroj: SONY

 

 

 

 

Chris Schmid - The African Survivors

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: