FUJIFILM uvádí X-H1 – nejvýkonnější fotoaparát řady X - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

FUJIFILM uvádí X-H1 – nejvýkonnější fotoaparát řady X

27. února 2018, 20.17 | Kombinace robustního a odolného fotoaparátu s nejvyšší kvalitou obrazu a jednoduchou obsluhou.
FUJIFILM X-H1 je prvním fotoaparátem řady X, jež obsahuje 5-osou, 5,5 EV vestavěnou obrazovou stabilizací (IBIS) a novou simulací filmu Eterna, která slouží k vynikající video reprodukci.

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) uvádí na trh nový fotoaparát FUJIFILM X-H1, nejvýkonnější CSC digitální fotoaparát řady X, jež poskytuje vynikající kvalitu snímků a unikátní barevnou reprodukci barev.


X-H1 má nový design, robustní, odolné tělo přidává řadu potřebných funkcí a vlastností, jež byly vyžadovány profesionálními fotografy a kameramany. X-H1 je prvním modelem řady X, který obsahuje 5-osou vestavěnou stabilizaci (IBIS) s účinností 5,5 EV (*1) a dále také redukci otřesů, jež zvyšuje kvalitu snímků např. při sportovní fotografii.

 

V kombinaci s řadou objektivů FUJINON XF umožňuje fotoaparát použití 5-osé obrazové stabilizace přesahující 5 EV, s výjimkou některých objektivů (*2).

X-H1

 

 

Fotoaparát je také kompatibilní s řadou výměnných objektivů řady MK, které budou uvedeny na trh v průběhu tohoto roku. To se vztahuje na profesionální filmové objektivy MKX18-55mmT2.9 a MKX50-135mmT2.9, které nově nabízí X Mount bajonet (plánované uvedení na trh je květen 2018), XF200mmF2 R LM OIS WR - světelný teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, navrženou speciálně pro potřeby krajinářských fotografů, který bude na trh uveden do konce roku 2018. Kombinace fotoaparátu FUJIFILM X-H1 a objektivu řady XF bude poskytovat nadstandartní produkci snímků a bude ideální pro sportovní fotografy snímající rychlou akci.

 

*1 S připojeným XF 35mmF1.4 objektivem

*2 XF10-24mmF4 R OIS, XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS, XF55-200mmF3.5-4.8 R LM OIS

 

1.    5,5 kroková (*1) vestavěná obrazová stabilizace (IBIS) - nová funkce rozšiřující již tak vysoce kvalitní fotoaparáty řady X

 

První vestavěný systém obrazové stabilizace (IBIS) obsažený ve fotoaparátech řady X, jež obsahuje 3-osé akcelometry, 3-osé gyroskopické sensory a speciálně vyvinutý duální procesor. Díky tomu dosahuje vysoké rychlosti přibližně deset tisíc kalkulací za sekundu.

 

(1) 5-osý obrazový stabilizátor je možné použít se všemi XF a XC objektivy.

(2) Maximální účinnosti obrazové stabilizace 5,5 EV je možné dosáhnout, pokud je fotoaparát zkombinován s XF objektivem, který neobsahuje optickou obrazovou stabilizační technologii.

 

Následující technické inovace byly vyvinuty pro podporu vysoce přesného výkonu:

・       V procesu výroby obrazové stabilizace je používáno laserové měřící zařízení, které kontroluje plochost a pozici komponentu s dvakrát větší přesností než u standartních komponentů.

・       Každý fotoaparát je také v rámci montážního procesu zkontrolován a nastaven tak, aby bylo zajištěno, že i s použitím obrazové stabilizace zůstává obrazový senzor na svém místě s naprostou přesností, jako je tomu u předchozích modelů řady X.

・       K redukci mikro-vibrací způsobených chodem mechanické závěrky byl použit nový pružinový mechanismus.

・       Fotograf si může také vybrat mezi použitím elektronické první lamely závěrky nebo standardní elektronické závěrky, které prakticky zamezí vibracím a využívají maximálního benefitu obrazové stabilizace.

X-H1 používá APS-C X-TransTM CMOS III (*3) senzor (24,30 milionů pixelů bez optického Low-Pass filtru) a pohání ho vysokorychlostní procesor X-Processor Pro. Tato patentovaná technologie byla poprvé představena v modelu X-Pro2 a následně v X-T2 a oba modely získaly mnoho ocenění po celém světě. Pokud je FUJIFILM X-H1 používán v kombinaci s vysoce kvalitními FUJINON objektivy, a ve spojení s unikátní technologií reprodukce barev, jež byla vyvinuta značkou FUJIFILM před více než osmi desetiletími, produkuje X-H1 nadstandartní snímky v bezkonkurenční kvalitě, zachycující ty nejjemnější detaily foceného objektu.

 

*3 X-Trans je ochranná známka registrované obchodní značky FUJIFILM. X-Trans CMOS III senzor využívá neperiodického filtru ke zmírnění moaré efektu a falešných barev bez optického filtru dolní propusti (Low Pass Filter).

 

2. Robustní a vysoce odolné tělo fotoaparátu a jeho jednoduchá obsluha vede k pohodlnému focení velké škály nejrůznějších prostředí

 

(1) Kromě prachu a vodě odolných vlastností a schopnosti operovat v nízkých teplotách až do -10 °C, fotoaparát také využívá v porovnání s X-T2 o 25 % silnější magnéziové slitiny. FUJIFILM modifikoval systém pro uchycení objektivu, díky čemuž nabídne X-H1 kompaktní velikost a lehčí tělo fotoaparátu, které dokáže zajistit vysokou přesnost a velkou odolnost vůči nárazům a jiným způsobům deformace. Zvětšení částic pokrývající povrch fotoaparátu zajišťuje vysoce kvalitní oděru odolný povrch s tvrdostí 8H.

 

(2) Elektronicky hledáček má vysoké zvětšení a je velice přesný. Koeficient zvětšení je 0.75x a rozlišení hledáčku je 3,69 milionů obrazových bodů, což z X-H1 činí leadera na trhu CSC digitálních fotoaparátů. Displej hledáčku je extrémně jemný se zpožděním zobrazení pouze 0,005 sekundy a obnovovací frekvencí 100 Hz. To dovoluje fotografovi sledovat focený objekt a ostřit s obrovskou přesností.

 

Zadní 3" LCD displej je možné naklonit do třech různých směrů a má rozlišení 1,04 milionu obrazových bodů

 

(3

・       Fotoaparát využívá designu s velkým gripem a novým tvarem tlačítka spouště, aby bylo dosaženo stabilního pocitu při držení fotoaparátu.

・       Fotoaparát má nejtišší zvuk závěrky ze všech fotoaparátů řady X, což z něj dělá ideálního společníka pro focení do stiuací jako je focení zvířat v přírodě nebo svatební obřady.

・       Na zadná část fotoaparátu bylo nově přidáno tlačítko AF-ON. To umožňuje jednodušší obsluhu autofokusu palcem, což dovoluje fotografovi soustředit se a používat ukazováček pouze na stlačení spouště. Další modifikace byly přidány, aby se zlepšila ovladatenost fotoaparátu, jako například zvětšení tlačítek na zadní část fotoaparátu a také vylepšení povrchu předních a zadních otočných ovladačů.

・       X-H1 má také joystick, jež usnadňuje rychlý a přesný přesun zaostřovacímu bodu.

 

3. Komplexní nabídka video funkcí, která splňuje potřeby filmové produkce

 

X-H1 je prvním fotoaparátem řady X, který obsahuje novou filmovou simulaci ideální pro točení filmů ETERNA. Tento mód napodobuje kinematografické filmy a tvoří tak decentní barvy a pronikavé stínové tóny, jež výborně vylepšují kreativní svobodu během post-produkčních prací. Fujifilm X-H1 nové umožňuje nahrávat 4K video ve vysokém datovém toku 200 Mbps. Fotoaparát má dohromady dvacet vylepšení, co se funkcionality a výkonu týče, mezi ně patří například 1080/120p vysokorychlostní video mód (1/2, 1/4 a 1/5 rychlost) pro nahrávání působivého zpomaleného záběru, dále pak nahrávání F-log*4 na SD, DCI 4K mód nahrávání (4096×2160), 400% dynamické nastavení rozsahu (přibližně 12 expozičních kroků), 200 Mbps datový tok videa a vysoká kvalita zvuku díky zabudovanému mikrofonu (24 bit/48 kHz).

 

*4 Barevný rozsah je definován dle standardu ITU-R BT.2020.

 

4. První fotoaparát řady X s redukcí světelného blikání a vylepšenými AF algoritmy, jež přináší vyšší stabilitu focení

Módy redukce světelného blikání jsou nezbytné pro halovou sportovní fotografii. X-H1 tak umožňuje stabilní expozici při sériovém snímání, a to i při fluorescenčním nebo rtuťovém světle.

(1)  Světelný limit pro fázovou detekci autofokusu byl vylepšen přibližně o 1,5 expozičních kroků z 0.5EV do -1.0EV, tím se zvedla přesnost a rychlost autofokusu v prostředích, kde je málo světla.

(2)  Limit minimální clony pro fázovou detekci byl zvýšen z F8 na F11.

Například i při použití objektivu XF100-400mmF4.5-5.6 R LM OIS WR s telekonvertorem XF2X TC může být použita fázová detekce autofokusu.

(3)  Zásadní zvyšení výkonu AF-C při používání zoomu přináší výhody hlavně při focení sportů, anebo tam, kde se focené objekty nepředvídatelně pohybují.

(4)  Objekty, jako například detailní povrchové struktury, divocí ptáci a divoká zvířata, které se dříve daly jen obtížně zachytit s fázovou detekcí autofokusu, se teď dají zachytit ve vysoké rychlosti a s velkou dávkou přesnosti.

 

5. Samostatné příslušenství

(1) Vertikální bateriový grip VPB-XH1 *Exkluzivní pro X-H1

 

1. Navržen pro dvě baterie a se třetí baterií přímo ve fotoaparátu zvyšuje počet vyfocených snímků v normálním módu až na přibližně 900. Mód zvýšeného výkonu se může využít několik baterií najednou, což zlepšuje výkon v módu sériového snímání a zmenšuje interval mezi fotografiemi, zpoždění závěrky a snižuje i blackout interval závěrky.

Navíc bateriový grip zvyšuje maximální dobu pro natáčení filmů ve 4K na cca 30 minut, to z VPB-XH1 dělá nezbytný doplněk k maximalizaci výkonu X-H1.

2. Ovládání bateriového gripu obsahuje tlačítko spouště, joystick, tlačítko AE-L, tlačítko AF-ON, otočný ovladač, tlačítko Q a Fn, umožňující lehké ovládání jak ve vertikální, tak v horizontální poloze.

3. VPB-XH1 je vybaven konektorem pro sluchátka, což dovoluje kameramanovi monitorovat zvuk při natáčení videa.  

4. Přiložený AC adaptér (AC-9VS) může dobíjet dvě baterie zároveň, a to zhruba přes dvě hodiny.

 

(2) Široká očnice EC-XH-W * vhodná pro řadu X a GFX fotoaparáty

Široká očnice pokrývá širokou zónu okolo oka, snižuje tak rušivé světlo a zvyšuje koncentraci při delších záběrech. Očnice může být také otočena o 90°, čímž lépe sedí buď na levé nebo na pravé oko a může být použita ve vertikální nebo horizontální poloze. Očnice má antistatickou vrstvu, čímž snižuje ulpívání prachu.

 

5. Parametry FUJIFILM X-H1

 

Jméno modelu

FUJIFILM X-H1

Efektivní počet pixelů

24,3 milionů pixelů

Typ snímače

23,5mm×15,6mm (APS-C) X-Trans CMOS III s primárním barevným filtrem.    

Systém čištění snímače

Ultra Sonic Vibration

Paměťová média

SD Card (~2GB) / SDHC Card (~32GB) / SDXC Card (~256GB) UHS-I / UHS-II*1

Bajonet objektivu

FUJIFILM X Mount

Mechanismus

 

Obrazový senzor mechanizmu řazení s 5-ti osou kompenzací

 

 

Kompenzační efekt

5,5 EV (na základě CIPA standard). Optická stabilizace: V ose pitch/yaw pouze s kompenzací otřesů. S XF35mmF1.4 R objektivem.

Citlivost

Standartní  

AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 (up to ISO12800) / ISO200~12800 (1/3 step)

Rozšířená

ISO100/125/160/25600/51200

Hledáček

0,5", cca 3,69 milionů bodů OLED Color Viewfinder

Pokrytí oblasti zobrazení vs. oblast zachycení: cca 100%

Pozice oka: 23 mm (ze zadního konce očnice) Dioptrická korekce: -4~+2m-1

Zvětšení: 0.75* s 50 mm objektivem (35 mm ekvivalent) na nekonečnu a nastavení dioptrické korekce na -1.0m-1

Diagonální úhel pohledu: 38° (Horizontální úhel pohledu: přibližně 30°)

Zabudovaný senzor oka

LCD displej

3,0", poměr stran (š:v) 3:2, 1,04 milionů obrazových bodů barevný dotykový LCD monitor (100% pokrytí)

Kontinuální snímání („burst mode")

14,0 fps (s elektronickou závěrkou), 8.0 fps (s mechanickou závěrkou)

11,0 fps (s mechanickou závěrkou a když je spojeno s VPB-XH1)

Nahrávání videí

[4K (4096×2160)] 24P / 23,98P až do cca 15 min.

[4K (3840×2160)] 29.97P / 25P / 24P / 23.98P až do cca 15 min.

[Full HD (1920×1080)] 59.94P / 50P / 29.97P / 25P / 24P / 23,98P až do cca 20 min.

[HD (1280×720)] 59.94P / 50P / 29.97P / 25P / 24P / 23,98P až do cca 30 min.

* S použitím Vertikálního bateriového gripu se nahrávání videí prodlužuje až na cca 30 minut, a to na obou módech - 4K i Full HD.

 

Bezdrátový přenos

Standardy: IEEE 802.11b / g / n [standardní bezdrátový protokol]

Access mode (Přístupový mód): Infrastructure

Šifrování: WEP / WPA / WPA2 smíšený režim

Bluetooth®

Standardní: Bluetooth Ver. 4.0 (Bluetooth® low energy)

Operační frekvence (Center frekvence): 2402~2480MHz

Napájení

NP-W126S Li-ion battery (součást balení)

Rozměry / Váha

(Š) 139.8mm × (V) 97.3mm × (H) 85.5mm (minimální hloubka 39.5mm)

Cca 673 g (včetně baterie a paměťové karty)

Cca 623 g (bez baterie a paměťové karty)

Živostnost baterie *2

Přibližně 310 snímků (v normálním módu a nasazeném objektivu XF35mmF1.4 R)

Příslušenství

Li-ion baterie NP-W126S, Nabíječka BC-W126, Shoe-mount blesk EF-X8, Ramenní popruh, Krytka pro tělo fotoaparátu, Popruh s klipem, Pouzdro na fotoaparát, Klip na fotoaparát, Krytka sáněk blesku, Krytka vertikálního bateriového gripu, krytka Sync terminálu, Ochrana kabelu, Produktový manuál

 

 

Zdroj: FUJIFILM

X-H1

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: