Leica Q2 Monochrom - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Leica Q2 Monochrom

11. prosince 2020, 13.12 | LEICA Q2 Monochrom je unikátní full-framový kompakt vybavený 47,3 MPX monochromatickým snímačem, který

slouží k záznamu jasných a živých černobílých snímků a videí. Ostrost a maximální optickou kvalitu tomuto čipu servíruje světelný objektiv s pevným širokým ohniskem Summilux 28 mm f/1,7 ASPH.

 

47,3 MPX CMOS s plným snímkem

Full Frame s černobílým výstupem

 

Q2 Monochrom se odlišuje od standardu Q2 černobílou reprodukcí v kompaktním full-frame fotoaparátu. Tato odlišná verze vychází ze standardní edice a obsahuje vyhledávané designové prvky systému Q2, ale přidává monochromatický 47,3 MPX čipem nejen bez Bayerovy masky ale i bez Low Pass filtru, výsledkem je nejryzejší černobílá fotografie s největší ostrostí a podáním detailu. Kromě jedinečných zobrazovacích charakteristik a kvality obrazu má Q2 Monochrom také monochromatický vnější design s bílými a šedými rytinami na těle a čistým vzhledem horní desky.

 

Design a základní funkce

Elektronický hledáček OLED s vysokým rozlišením 3,68 MP (1280 x 960) poskytuje jasný a realistický nástroj pro sledování. Jeho vysoká obnovovací frekvence prakticky eliminuje zpoždění. Aktualizovaný oční senzor poskytuje rychlejší automatické přepínání mezi EVF a zadním LCD.

Zadní 3,0 "LCD displej s 1,04 miliony pixelů je dotykový pro intuitivní navigaci, přehrávání a možnost dotykového zaostření.

 

Lehké tělo ze slitiny hořčíku je utěsněno proti prachu a vlhkosti (s krytím IP52) pro použití v drsných podmínkách.

Baterie BP-SCL4 umožňuje přibližně 350 snímků na jedno nabití. Vnější koncová patice obsahuje gumové těsnění, které se podílí na odolnosti proti povětrnostním vlivům.

Vylepšené haptické prvky se shodují s fotoaparáty řady M10 a CL. Umožňují jednodušší rozhraní v podobě jednostupňového zapnutí/vypnutí, třítlačítkového zadního ovládacího panelu, programovatelného tlačítka, nastavení dioptrické korekce a zvýraznění úchopu pro palce.

Mechanická závěrka umožňuje synchronizaci blesku s rychlostí až 1/500 s.

Objektiv má průměr závitu filtru 49 mm pro aplikaci filtrů.

Disponuje jedním slotem pro paměťovou kartu typu SD a podporuje protokol UHS II.

Integrovaná Wi-Fi, je-li používána ve spojení s aplikací Leica FOTOS pro iOS a Android, umožňuje sdílení snímků přímo do připojeného mobilního zařízení a spolu s dálkovým ovládáním fotoaparátu s živým náhledem. Bluetooth LE napomáhá udržovat trvalé spojení a okamžitou aktivaci fotoaparátu.

 

 

Q2 Monochrom obsahuje jedinečný full frame snímač CMOS s vysokým rozlišením 47,3 MPX, který se páruje s obrazovým procesorem Maestro II. Spolu poskytují široký dynamický rozsah s pozoruhodným tonálním vykreslením a zvýšenou citlivostí. To vyhovuje práci v rozmanitých světelných podmínkách. Senzor je vybaven aktualizovaným polem mikročoček. Díky podpoře v podobě absence CFA fa LP filtru dosahuje lepší reakce v jasu, hloubce, rozlišení a vyššího rozsahu citlivosti ISO 100-100 000.

 

Zpracování procesorem Maestro II umožňuje fotografický výkon až 10 sn./s při plném rozlišení s mechanickou závěrkou kombinované s velmi rychlým systémem automatického zaostřování. Fotografie lze zaznamenat jako 14bitové soubory DNG a JPEG. Navýšené rozlišení umožnilo díky digitálnímu zoomu funkci simulace práce s objektivy s různou ohniskovou vzdáleností: 30MP snímky lze vytvářet pomocí 35mm zorného pole, 15MP snímky s 50mm zorným polem a 7MP se 75mm zorným polem.

Kromě statických snímků, podporuje tento Q2 nahrávání videa DCI 4K24p i UHD 4K30p spolu s vysokorychlostním Full HD záznamem až 120p.

 

Klíčem k popularitě řady Q je zabudování pevného širokoúhlého objektivu Summilux 28 mm f/1,7. Tento objektiv kombinuje optické know-how společnosti Leica s designem dokonale sladěným s obrazovým snímačem. Obsahuje tři asférické prvky pro ostré a přesné vykreslení. Jeho vysoká světelnost f/1,7 vyniká za špatných světelných podmínek a nabízí lepší kontrolu nad hloubkou ostrosti. Díky své univerzálnosti lze zaostřování pro makro použít při práci s objekty vzdálenými pouhých 17 cm.

Optická stabilizace obrazu pomáhá kompenzovat účinky chvění fotoaparátu při fotografování z ruky.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: