NIKKOR Z 40 mm f/2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

NIKKOR Z 40 mm f/2

6. října 2021, 16.57 | Nikon ohlašuje NIKKOR Z 40 mm f/2, kompaktní a lehký objektiv řady Z formátu FX!

Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že uvádí na trh NIKKOR Z 40 mm f/2, kompaktní a lehký objektiv pro mirrorless fotoaparáty řady Z formátu FX. Tento objektiv je superhrdinou všedního dne: je ostrý, má vysokou světelnost a je dost malý na to, abyste s ním mohli pracovat diskrétně. Je tak ideální pro snímání různých scén od vlogů až po výrazné momentky.

 

 

Tento světelný základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí přirozený obrazový úhel, který je ideální pro momentky, rozhovory a návodná videa. Když objekt vašeho snímku nebude mít před obličejem veliký objektiv, bude se cítit pohodlněji. Objektiv je tak malý a lehký, že je ideální i při filmování z vlastní perspektivy.

 

Bajonet Nikon Z s velkým průměrem v kombinaci s vysokou světelností objektivu f/2 poskytují vynikající výkon za nízké hladiny osvětlení, což z objektivu činí ideální nástroj pro zachycení atmosféry situací za nízké hladiny osvětlení. Kruhová 9lamelová clona umožňuje měkkou, přirozeně působící reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh): fotografové a videografové tak mohou pořizovat snímky a záběry s měkce rozostřeným, jemně působícím pozadím, které nechá výrazně vystoupit hlavní objekt.

 

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, komentuje uvedení objektivu slovy: „S potěšením vítáme tento všestranný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností do stále rostoucího systému Nikon Z. Objektiv nabízí vynikající poměr ceny a výkonu a představuje ideální vstup do světa přístrojů Nikon Z. Je tak kompaktní a lehký, že je ideální jako hlavní univerzální objektiv nebo jako lehký druhý objektiv.“

 

NIKKOR Z 40 mm f/2

 

 

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Základní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností f/2: Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 40 mm na fotoaparátech řady Z formátu FX. Obrazový úhel odpovídající objektivu s ohniskovou vzdáleností 60 mm při použití na fotoaparátech řady Z formátu DX.

 

Věrné zobrazení: objektiv pořizuje statické snímky i videa s krásnými detaily, prostorovou hloubou a barvami.

 

Umělecky působící neostrá místa obrazu: ostré zobrazení objektů na krásném, měkce rozostřeném pozadí nebylo nikdy snazší.

 

Skvělé snímky zblízka: nejkratší zaostřitelná vzdálenost pouze 0,29 m. Ostrost obrazu je vynikající i v případě malých vzdáleností.

 

Rychlé a tiché automatické zaostřování: díky extrémně tichému krokovému motoru a větší propustnosti světla bajonetu Nikon Z je zaostřování rychlé, přesné – a tiché.

 

Vytvořen pro video: zaznamenávaná videa nejsou rušena zvuky zaostřování. Změny ohniskové vzdálenosti během přeostřování jsou silně omezeny, takže můžete přeostřovat bez ovlivnění obrazového úhlu.

 

Kapesní rozměry: objektiv je dostatečně malý na to, aby mohl trvale zůstávat na fotoaparátu nebo v kapse kabátu.

 

Přizpůsobitelné funkce: bezhlučný příkazový kroužek lze nastavit na zaostřování či ovládání clony, korekce expozice nebo citlivosti ISO.

 

Ochrana před klimatickými vlivy: objektiv je utěsněn proti prachu a vodním kapkám.¹

 

Poznámka

¹ Odolnost objektivu proti prachu a kapající vodě nelze zaručit ve všech situacích a za všech podmínek.

 

 

 

 

 

Zdroj: Nikon

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: