Nikon Coolpix A - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon Coolpix A

5. března 2013, 23.38 | Zcela nový kompaktní fotoaparát v nabídce Nikon je vybaven snímačem CMOS formátu DX (APS-C) s rozlišením 16,2 Mpx a objektivem Nikkor s pevnou ohniskovou vzdáleností 18,5 mm f/2,8. Ohnisko po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28 mm. Coolpix A je nejmenší fotoaparát se snímačem formátu DX.

 

Nikon Coolpix A výrobce směřuje k náročným uživatelům, kteří rádi cestují, vhodný je pro reportážní a dokumentační fotografii. Využívá obrazový snímač CMOS formátu DX (APS-C/23,6 × 15,6 mm) s rozlišením 16,2 milionu efektivních pixelů a systém zpracování obrazu Expeed 2. Pro dosažení vysokého rozlišení a kvalitního prokreslení jemných detailů obrazu nemá snímač antialiasingový filtr. Přístroj podporuje 14bitová komprimovaná obrazová data ve formátu RAW (NEF), kompatibilní s formátem používaným v digitálních zrcadlovkách. Pořizovat je možno také Full HD videosekvence. Ekvivalent citlivosti ISO má základní rozsah 100–6400 a lze ho rozšířit až na hodnotu 25 600.

 

Nikon Coolpix A - 3D view

 

Širokoúhlý objektiv Nikkor 18,5 mm 1:2,8 po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28 mm. Výrobce uvádí, že kromě vysoké světelnosti se zaměřil také na minimalizaci všech optických vad (chromatická aberace, koma), tudíž je není nutno korigovat digitálně. Clona se sedmi lamelami snižuje v případě potřeby množství dopadajícího světla a umožňuje dosáhnout přirozené rozostření obrazu mimo rovinu zaostření.

 

Nikon Coolpix A zepředu

 

Zaostřování je automatické i ruční. Zaostřovací prstenec na objektivu umožňuje manuální zaostřování a ruční přeostření v režimu autofokusu. Pro kontrolu osvětlení lze využít šest různých nastavení funkce Active D-Lighting, připojit je možno kompatibilní externí blesk a také lze použít redukční kroužek UR-E24 a nasadit 46mm snímací filtry nebo sluneční clonu HN-CP18. Přístroj umožňuje plnou tvůrčí kontrolu, nabízí režimy expozice P/S/A/M a dva režimy uživatelské, které umožňují pohotově použít nastavení fotoaparátu, která jsou upřednostňovaná. Přizpůsobitelné funkční tlačítko dovoluje nastavit zkratky pro rychlé nastavení oblíbených funkcí fotoaparátu.

 

Nikon Coolpix A - displej

 

Displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 3 palce (cca 7,6 cm) a rozlišení 921 tisíc pixelů a poslouží třeba i pro úpravy obrazových souborů RAW. Funkce Picture Control umožňuje upravit nastavení kontrastu a barvy (Standard, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Uživatelské nastavení). A možná je i zábavná tvorba s využitím sady efektových digitálních filtrů, ve které nechybí oblíbená volba Selektivní barva.

 

Nikon Coolpix A - blesky

 

Nikon Coolpix A – vybrané funkce přehledně:

 

Záznam stereofonních videosekvencí ve formátu Full HD/1080p při snímkové frekvenci 30, 25 nebo 24 obr./s.

Pokročilé grafické uživatelské rozhraní je převzato z portfolia digitálních zrcadlovek Nikon.

Umožňuje fotografovat rychlé akce díky funkci souvislého snímání frekvencí 4 obr./s pro řadu až 26 snímků.

Dokoupit je možno volitelný externí průhledový optický hledáček DF-CP1, který je stejně jako fotoaparát nabízen v černém a stříbřitém provedení, a do aktivních sáněk lze také připojit výkonný externí blesk.

 

Nikon Coolpix A - externí průhledový hledáček

 

Pomocí volitelného Wi-Fi adaptéru WU-1a lze využívat technologii Wi-Fi pro přenášení snímků a videosekvencí do chytrých mobilních zařízení.

Je kompatibilní i s volitelnou GPS jednotkou GPS-1, která umožňuje zaznamenat do exif metadat snímků zeměpisnou délku a šířku míst, kde byly zaznamenány.

 

Nikon Coolpix A shora

 

Nikon Coolpix P330 má být dostupný od konce března 2013 za prodejní cenu 24 990 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon Coolpix A.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: