Nikon Coolpix S01 pro dámy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon Coolpix S01 pro dámy

26. srpna 2012, 13.56 | Stylový ultrakompakt menší než kreditní karta vybavený obrazovým snímačem CCD s rozlišením 10,1 Mpx, objektivem Nikkor s 3× optickým zoomem 29–87 mm a dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 6,2 cm. Disponuje vnitřní pamětí o velikosti 7,3 GB a kromě fotografií formátu JPEG umožňuje záznam videosekvencí v rozlišení 720p.

Nikon Coolpix S01 je miniaturní kompaktní fotoaparát, který měří přibližně 7,7 × 5 × 1,7 cm a i s lithiovou baterií váží 96 g. Je vybaven obrazovým snímačem CCD formátu 1/3 palce, tedy o velikosti, který mívají smartphony, s rozlišením 10,1 milionu efektivních pixelů. Největší snímek formátu JPEG má rozlišení 3648 × 2736 px. Elektronický obvod je vybaven procesorem Expeed C2.

 

Nikon Coolpix S01 pro dámy

 

Data lze ukládat pouze do vnitřní paměti s kapacitou 7,3 GB, která umožňuje uložit až 3000 snímků v plném rozlišení, nebo 3 hodiny videosekvencí v kvalitě VGA. Kromě režimu VGA/640 × 480 px lze video pořizovat i v rozlišení HD/1280 × 720 px. Snímková frekvence je 30 obr./s, mikrofon i reproduktor jsou monofonní.

 

Objektiv Nikkor je 3× optický zoom 4,1–12,3 mm 1:3,3–5,9 po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 29–87 mm. Autofokus pracuje na principu detekce kontrastu a samočinně vybírá zaostřovací body. Rozsah zaostření je od 50 cm po nekonečno, v režimu makro je nejkratší zaostřovací vzdálenost 5 cm.

 

shora

 

Automatika se stará o vyvážení bílé, citlivost může být maximálně 1600 ISO a pro snímání lze využít pohodlný automatický režim se samočinnou volbou motivových programů, anebo může uživatelka vybírat scénická režimy sama. Zabudovaný elektronický blesk má maximální dosah přibližně 1,2 m.

 

dotyková obrazovka

 

Dotyková obrazovka typu TFT LCD má délku úhlopříčky 2,5 palce (asi 6,2 cm), rozlišení 230 tisíc obrazových bodů a antireflexní vrstvy. Intuitivní práce s dotykovou obrazovkou podporuje snadné používání při fotografování a nahrávání videosekvencí, ale také při využití kreativních efektů od sépiově hnědého retrozbarvení až po imitaci starých fotografií zaznamenaných pomocí efektu dětského fotoaparátu. Velké ikony menu na dotykové obrazovce umožňují snadnou navigaci. Plochu lze přizpůsobit preferencím uživatelky, na pozadí může vybrat jednu z vlastních fotografií.

 

barevné varianty

 

Jako zdroj energie slouží vestavěná dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL11, která na jedno plné nabití umožňuje pořídit okolo 190 snímků (podle norem CIPA). Nabíjení se realizuje pomocí USB, je-li fotoaparát připojen k počítači nebo notebooku, anebo pomocí síťového adaptéru. Pro připojení je vybaven rozhraním USB 2.0 (až 480 Mbit/s). 

 

Nikon Coolpix S01 je k dostání v pěti barevných verzích, růžové, červené, černé, bílé a stříbřité („zrcadlové“), za doporučenou maloobchodní cenu 3790 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoChcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou videoprezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky ze stylového ultrakompaktu Nikon Coolpix S01?

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: