Nikon D4s: špičková FX DSLR nastupuje - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon D4s: špičková FX DSLR nastupuje

26. února 2014, 02.40 | Nikon uvádí novou vlajkovou loď těch nejvyšších profi-foto sfér: špičkovou reportážní plnoformátovou zrcadlovku (FX) D4S! Novinka představuje příjemný upgrade předchozího modelu D4 a potěší nejednoho reportážního profi fotografa!

 

Nikon D4s nabídne špičkovou kvalitu obrazu, rozšířený rozsah citlivostí (ISO 100–25 600 lze zvýšit až na hodnotu 409 600), obrazový procesor EXPEED 4, nový formát souborů Nikon RAW nebo gigabitový port 100/1000TX sítě Ethernet. D4s je kompatibilní s bezdrátovým síťovým rozhraním Nikon WT-5. Těšit se můžeme dále na lepší kvalitu obrazu za nízké hladiny osvětlení, lokální redukce šumu, doostřování obrysů a kontrolu tonality a snímací frekvenci 11 sn./s. Nikon D4s je určen do těch nejnáročnějších podmínek, k čemuž jej předurčuje odolné celokovové tělo, utěsněné proti klimatickým vlivům.

 

Technický popis

Obrazový snímač formátu FX nabídne rozlišení 16,2 Mpix! Autofocus je 51-bodový s pokročilým modulem Multi-CAM 3500FX, umožňujícím použití 9, 21 nebo 51 AF zón (citlivost uvádí výrobce až −2 EV - ISO 100, 20 °C). Pokročilý AF systém nabízí mód vylepšeného zachycení objektu, nové možnosti omezení volby režimů AF a nový režim skupinové volby zaostřovacích polí.

D4s má antireflexní 3,2“ (8cm) LCD s rozlišením 921 000 bodů. Závěrka fotoaparátu využívá lamel z kompozitu kevlaro-uhlíkových vláken. Standardní provozní životnost uvádí výrobce až 400 000 cyklů! Expoziční čas lze nastavit v rozmezí 1/8 000 až 30 s a synchronizační čas pro práci s bleskem je 1/250 s. Nový mechanismus závěrky a zrcadla poskytuje stabilní obraz v hledáčku s minimálním ztmavením obrazu při rychlém sériovém snímání. Bodové měření vyvážení bílé barvy umožňuje manuálně volit zónu pro přesné vyvážení bílé jen ve zvolené oblasti obrazového pole. Data lze ukládat na paměťové karty - jak CF (UDMA 7) tak XQD - s vysokou kapacitou.

 

Další funkce

D-Movie zaznamenává Full HD video založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 60p/50p/30p/25p/24p. Během záznamu videa je k dispozici možnost volby času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku. D4s je vybaven množstvím vylepšených operací pro větší kontrolu nad stopáží během filmování jako například: vylepšený záznam zvuku, kadence snímání 50p/60p a možností nastavení vysokých ISO v režimu M. Systém 3D redukce šumu potlačuje náhodný šum a blikavý šum při filmování s nastavením vysokých citlivostí ISO. Fotoaparát D4S nabízí stejně jako přístroj D4 tři volitelné formáty obrazu – FX, DX a nativní výřez (prodlužovací faktor přibližně 2,7×) a výstup HDMI nekomprimovaného signálu v plném rozlišení na externí zařízení. Díky rozsáhlejším možnostem ovládání zvuku včetně volitelného frekvenčního rozsahu a funkce redukce větru (via vestavěný mikrofon), byl vylepšen rovněž záznam zvuku.

 

Závěr

U novinky výrobce zapracoval zejména na rychlostech, zpracování obrazu a také některých zajímavých funkcí videa! Právě u posledně zmiňované funkce je jasně patrný čím dál větší příklon k digitálnímu videu, kde DSLR už dávno nejsou jen digitálními fotoaparáty, ale též plnohodnotnými „videokamerami“. Novinka tak představuje zajímavý upgrade ke stávajícím špičkovým DSLR nejvyšších „D“ řad.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: