Nikon D7100 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nikon D7100

20. února 2013, 19.34 | Nabídku Nikon rozšiřuje nový model výkonné, ale kompaktní digitální zrcadlovky. Výrobce ji směřuje hlavně k nadšeným a zkušeným fotoamatérům, zejména těm, kteří se hodně pohybují v přírodě. Fotoaparát využívá snímač s novou konstrukcí, rozlišením 24,1 Mpx a bez antialiasingového filtru. Díky tomu je senzor využíván na maximum, je posílena ostrost obrazu a prokreslení detailů.

 

Další inovací je použití systému ostření převzatého z profesionální zrcadlovky Nikon D4, tudíž systém D7100 má 51 zaostřovacích polí včetně 15 snímačů křížového typu ve střední části obrazového pole. A nově lze volit výřez 1,3×, který mimo jiné lépe využije potenciál nových i stávajících objektivů. Zaujme také nový velký displej s vysokým rozlišením. Senzor podporuje obrazový procesor EXPEED 3, který má svůj podíl nejen na zpracování obrazových dat, ale také na výborných provozních rychlostech včetně souvislého snímání frekvencí až 6 obr./s.

 

Nikon D7100

 

Výše zmíněný systém automatického zaostřování je přesný a pohotový. Činnost AF systému je možná i při kombinované světelnosti f/8 a umožňuje využít větší množství různých kombinací objektivů a telekonvertorů, což je u této kategorie fotoaparátů novinka. Automatické zaostřování s fázovou detekcí pracuje až do hodnoty jasu -2 EV a dovoluje přesné zaostření i za velmi nízké úrovně osvětlení, třeba za měsíčního svitu.

 

Automatické zaostřování s fázovou detekcí používané při fotografování s využitím hledáčku nabízí vylepšenou funkčnost, přesnost a rychlost. K dispozici je široká nabídka režimů činnosti zaostřovacích polí zahrnující režimy Jednotlivá zaostřovací pole, Dynamická volba zaostřovacích polí (s využitím 9, 21 nebo 51 polí), 3D sledování objektu a Automatická volba zaostřovacích polí. V režimu živého náhledu bylo zdokonaleno automatické zaostřování s detekcí kontrastu pro lepší operativnost, přesnost a rychlost. Zlepšeno bylo rovněž nepřetržité zaostřování pro videosekvence (AF-F), které nyní pracuje ještě plynuleji.

 

Nikon D7100 zepředu/bajonet

 

Systém detekce motivu využívá výkonný 2016pixelový RGB snímač měření expozice pro přesnou identifikaci prostředí a objektu a optimalizaci nastavení expozice (AE), automatického zaostření (AF) a automatického vyvážení bílé barvy (AWB). Souhra 51bodového AF systému a 2016pixelového RGB snímače zaručuje vyšší výkonnost než předchozí modely fotoaparátů.

 

Výřez 1,3× nabízí několik možností, které rozšiřují využití formátu DX. Poskytuje větší potenciál při použití objektivů nabídkou zdánlivého prodloužení ohniskové vzdálenosti o koeficient 1,3×. V tomto režimu pokrývá 51 zaostřovacích polí téměř celé obrazové pole a dovoluje tak velmi přesné zaostřování. Režim také poskytuje rychlejší souvislé snímání až á 7 obr./s a nabízí záznam Full HD videosekvencí v režimu 50i/60i.

 

Robustní tělo D7100 s horním a zadním krytem z hořčíkové slitiny má zvýšenou odolnost proti nárazům, vnikání prachu a vody. Fotoaparát přitom váží jen 675 g. Nechybí automatické čištění obrazového snímače při zapnutí a vypnutí přístroje. Mechanismus závěrky je testován na 150 000 pracovních cyklů v náročných podmínkách. Ergonomický design zaručuje i při kompaktních rozměrech stabilní úchop.

 

Nikon D7100

 

Kvalitní hledáček zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a má zvětšení obrazu 0,94×. LCD monitor má délku úhlopříčky 8 cm (3,2 palce), rozlišení 1,229 milionu pixelů a široký pozorovací úhel. Při použití hledáčku, živého náhledu i při přehrávání lze využít nové praktické funkce. Vylepšené tlačítko ‘i’ nabízí přímý přístup k často používaným funkcím a při fotografování v režimu živého náhledu je k dispozici bodové měření vyvážení bílé barvy. Dva sloty pro paměťovou kartu SD/SDHC/SDXC rozšiřují všestrannost při fotografování a ukládání snímků: lze snadno přepnout na druhou paměťovou kartu po zaplnění první, nebo na jednu ukládat statické snímky a na druhou videosekvence, anebo na jednu snímky ve formátu JPEG a na druhou soubory RAW.

 

Nikon D7100 shora

 

Při fotografování vysoce kontrastních motivů lze i v případě pohyblivých objektů využít funkci Active D-Lighting pro optimální zachycení detailů ve světlech a stínech. Při použití režimu vyvažovaného vyjasňovacího záblesku je upravován zábleskový výstup pro dosažení optimální expozice fotografovaného objektu. U objektů s velkými rozdíly jasů lze pro zachování detailů ve světlech a stínech snímku využít i funkci HDRI pro zobrazování s vysokým dynamickým rozsahem, která pořídí dva snímky po sobě s různou expozicí a tyto snímky poté inteligentně zkombinuje do jediného snímku.

 

Nechybí sada speciálních digitálních efektů, mezi kterými je Selektivní barva, Efekt miniatury, High-key a Low-key, Silueta, Barevná skica nebo Noční vidění. Všechny lze aplikovat v reálném čase v režimu živého náhledu a ihned posoudit výsledky jejich použití. Při výběru efektu Selektivní barva lze zvýraznit jednu až tři různé barvy na jinak černobílém snímku. Efekty lze použít i na pořízené snímky, u nichž je možno uplatnit i retušovací funkce. 

 

Full HD videosekvence (1920 × 1080 px) mají snímkovou frekvenci 30p/25p/24p (ve formátu DX), anebo až 60i/50i v režimu výřezu 1,3×. Fotoaparát je vybaven vestavěným stereofonním mikrofonem a je kompatibilní s externím stereofonním mikrofonem ME-1. V reálném čase lze aplikovat různé tvůrčí digitální efekty.

 

Nikon D7100 s objektivem 10-24 mm

 

S využitím volitelného mobilního adaptéru WU-1a lze přenášet snímky do chytrých zařízení Apple nebo chytrá zařízení s operačním systémem Android a poté je dále sdílet prostřednictvím sociálních sítí nebo webových stránek pro sdílení snímků. Chytrá zařízení lze využít i pro diskrétní dálkové fotografování. Jen je třeba použít speciální aplikaci Wireless Mobile Adapter Utility, která je k dispozici zdarma ke stažení na webových stránkách Google Play a Apple App Store.

 

Nabídku příslušenství Nikon pro bezdrátové dálkové ovládání rozšiřuje nový bezdrátový vysílač/přijímač WR-1. Je vybaven displejem a množstvím vyspělých funkcí, které umožňují ovládat většinu fotografických operací – od jednoduchého dálkového spuštění závěrky po složité synchronní spouštění více fotoaparátů a možnost kontrolovat a měnit nastavení fotoaparátu Nikon D7100. Naprogramovat lze různé scénáře fotografování včetně synchronního spouštění více přístrojů, intervalového snímání a uživatelského nastavení zpoždění expozice. Vysílač/přijímač WR-1 pracuje na radiových frekvencích pro nerušenou komunikaci. Při použití dvou vysílačů/přijímačů WR-1 je k dispozici pracovní dosah 120 m, který lze dále rozšířit kombinací více vysílačů/přijímačů WR-1 a/nebo vysílačů WR-R10.

 

Nikon D7100: duální slot na SD karty a klasický 3/4 pohled

 

Nikon D7100 – základní údaje:

 

• Obrazový snímač CMOS formátu DX s rozlišením 24,1 milionu pixelů; neobsahuje antialiasing filtr a nabízí velice ostrý obraz s prokreslením jemných detailů.

• Systém zpracování obrazu EXPEED 3 nabízí rychlý provoz, věrnou reprodukci barev a zlepšenou redukci šumu.

• Citlivost ISO má základní rozsah od 100 do 6400 s možností zvýšení na až ISO 25 600.

• Automatické zaostřování využívá 51 zaostřovacích polí včetně 15 snímačů křížového typu pro rychlé a přesné automatické zaostření.

• Souvislé snímání frekvencí 6 obr./s umožňuje zachytit i ty nejrychlejší akce.

• Výřez 1,3× z plochy obrazového snímače pro rozšíření možností formátu DX nabízí účinek použití delších ohniskových vzdáleností, umožňuje pracovat se snímací frekvencí až 7 obr./s a zaručuje automatické zaostřování ve větší ploše obrazového pole.

• RGB snímač měření expozice s 2016 pixely se systémem detekce motivu provádí vysoce přesná měření pro získání optimální expozice (AE), automatického zaostření (AF) a automatického vyvážení bílé barvy (AWB).

• Záznam Full HD videosekvencí pracuje ve formátu 1080p se snímkovou frekvencí 60i/50i, nebo 30p/25p/24p pro získání plynulých videosekvencí.

• Výkonný hledáček zobrazuje cca 100 % obrazového pole a nabízí zvětšení obrazu 0,94×.

• Monitor LCD má úhlopříčku 8 cm (3,2 palce), rozlišení 1,229 Mpx a široký pozorovací úhel.

• Praktické přenosné provedení: obsáhlé vybavení v kompaktním těle s hmotností jen 675 g.

• Odolné tělo s kryty z hořčíkové slitiny je utěsněné proti vnikání prachu a vody.

• Dva sloty pro paměťové karty SD umožňují postupný záznam snímků, zálohování nebo oddělený záznam snímků RAW a JPEG, respektive fotografií a videoklipů.

• Snadno dostupné praktické funkce: zlepšené tlačítko ‘i’ a možnost bodového vyvážení bílé barvy pro rychlé a přesné nastavení v režimu živého náhledu.

• Funkce Active D-Lighting zachovává detaily ve světlech a stínech obrazu.

• Zobrazení s vysokým dynamickým rozsahem (HDRI) kombinuje dvě expozice na jediném záběru pro získání snímků kontrastních motivů s vysokou úrovní detailů.

• Režim speciálních efektů umožňuje vybírat a používat efekty na statické snímky a videosekvence v režimu živého náhledu.

• Bezdrátové propojení je podporováno s využitím bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a.

• Objektivy Nikkor umožňují plně využít výhody obrazového snímače a režim výřezu 1,3× při tvorbě působivých snímků.

• Kontrolu klíčových funkcí fotoaparátu lze realizovat pomocí dálkového ovladače WR-R10, nového bezdrátového vysílače/přijímače WR-1 a vysílače WR-T10.

 

Prodejní cena těla Nikon D7100 je 27 990 Kč (1099 €) a kitu D7100 s objektivem AF-S 18–105 mm je 32 990 Kč (1299 €).

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon D7100.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: