Nový fotoaparát od SONY - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Nový fotoaparát od SONY

SONY α6300

16. února 2016, 19.36 | Sony představuje nový fotoaparát α6300 s nejrychlejším automatickým ostřením na světě
Nová bezzrcadlovka nabízí nejrychlejší automatické ostření na světě s nejvyšším počtem ostřících AF bodů a úplně nový snímač APS-C s rozlišením 24,2 Mpx, záznam videa ve formátu High Resolution 4K i mnoho dalšího

Společnost Sony představila α6300, nejnovější přírůstek do své cenami ověnčené modelové řady bezzrcadlovek. Fotoaparát se může chlubit bezkonkurenčním systémem 4D FOCUS™, který zaostří na objekt již za 0,05 vteřiny, což je nejkratší ostřící čas u automatického ostření na světě.  Model α6300 má také neuvěřitelných 425 ostřících bodů fázové detekce, které hustě pokrývají celou plochu obrazu. Jedná se o nejvyšší počet ostřících AF bodů u fotoaparátu s výměnným objektivem. Fotoaparát také umí díky kontinuálnímu automatickému ostření a sledování expozice snímat až 11 snímků za vteřinu.

 

Impozantní nová bezzrcadlovka také umožňuje live-view sekvenčního snímání v Tru-finder hledáčku nebo na LCD displeji, a to rychlostí až 8 snímků za vteřinu. Výsledkem je náhled na snímání v reálném čase, kombinující benefity elektronického hledáčku s bezprostředností optického hledáčku.  

Univerzální fotoaparát α6300 je vybaven nově vyvinutým obrazovým snímačem APS-C Exmor CMOS s rozlišením 24,2 Mpx, který je společně s obrazovým procesorem BIONZ X zárukou mimořádné kvality obrazu napříč celým rozsahem citlivosti ISO 100 – 51200. 

Nový fotoaparát α6300 umožňuje natáčet a zaznamenávat video ve vysokém 4K rozlišení s plným odečtem pixelů (full pixel readout) a bez slučování pixelů (pixel binning) v oblíbeném formátu Super 35mm.

 

Sonny α6300

 

Bezkonkurenční automatické ostření (AF)

Fotoaparát Sony α6300 navazuje na oceňovaný systém 4D FOCUS použitý již v modelu α6000 využívající rychlé hybridní automatické ostření (Fast Hybrid AF), které kombinuje rychlé ostření pomocí fázové detekce s mimořádně přesnou detekcí kontrastu. Díky tomu systém dokáže zachytit a zaostřit i na pohybující se objekty za pouhých 0,05 vteřiny. Technologie High-density Tracking AF pracuje s 425 ostřícími body fázové detekce rozmístěnými hustě po téměř celém poli snímání. Fotoaparát tak zaostří přesně v celé šíři záběru – a to i na malé a rychle se pohybující objekty, které by jiný systém měl problém zaznamenat.

 

Kromě široké plochy automatického ostření se u modelu α6300 objevuje i technologie High-density Tracking AF, která významně zlepšuje detekci objektu a jeho sledování. Tato nová technologie umí rychle aktivovat velký počet AF bodů v okolí objektu, jejichž hustota je zhruba 7,5krát vyšší oproti modelu α6000, a inteligentně je využít při sledování pohybu objektu. Výhoda této funkce vynikne zejména při sekvenčním snímání rychlostí 11 snímků za vteřinu nebo rychlostí 8 snímků za vteřinu v režimu live-view, kdy nabízí 100% spolehlivý framing rychle se pohybujících objektů na LCD displeji nebo v hledáčku.

Další zajímavostí je to, že 425 ostřících bodů fázové detekce, vylepšené sledování objektu a přesnost ostření nabízí α6300 i s objektivy s bajonetem A připojené přes adaptér, například Sony LA-EA3. Model α6300 nabízí také celou řadu dalších vylepšení, například „tiché“ snímání, funkci Expanded Flexible AF Spot (která udrží zaostření na objekt), Eye AF v režimu AF-C a jiná.  

 

Výkonný snímač Exmor CMOS Sensor s rozlišením 24,2 Mpx a obrazový procesor BIONZ X

S cílem maximalizovat efektivitu a celkový výkon fotoaparátu dostal model α6300 do vínku nový snímač s rozlišením 24,2 Mpx, který je dokonalým partnerem pro obrazový procesor BIONZ X.  

Nový obrazový snímač využívá měděných drátů, což zlepšuje jeho citlivost na světlo a významně zvyšuje rychlost odečtu. Procesor BIONZ X má nový algoritmus pro zpracování obrazu, který ještě zvyšuje celkový výkon snímače. Tyto dva klíčové komponenty jsou tedy společně zárukou toho, že výsledné fotografie budou mít minimum šumu a maximum rozlišení při citlivosti ISO51200, zejména ve středním až vyšším pásmu citlivosti.

 

Nejvyšší 4K rozlišení a další funkce pro profesionální záznam videa

Záznam videa ve 4K kvalitě do interní paměti ve formátu Super 35mm je dalším prvenstvím α6300 mezi neplnoformátovými fotoaparáty Sony s výměnným objektivem. Při natáčení 4K videa fotoaparát využívá plného odečtu pixelů (full pixel readout) bez slučování pixelů (pixel binning) pro načtení 20 megapixelů dat – přibližně 2,4krát tolik (ekvivalent 6K), co 4K UHD. Následně data přesamplovává na obraz ve vysoké kvalitě – s mimořádnou prokresleností a hloubkou detailu.

Při záznamu videa fotoaparát pracuje s kodekem XAVC S, který umožňuje natáčení ve 4K kvalitě vysokém bitrate až 100 Mbit/s a 50 Mbit/s při standardním záznamu ve Full HD; výstup v obou formátech je jasný a má maximum detailu. Díky novému a vylepšenému systému automatického ostření fotoaparát navíc oproti svému předchůdci přibližně dvakrát tak rychle ostří i v režimu videa. Rychlost automatického ostření a citlivost sledování objektů lze také pro maximum tvůrčích možností uživatelsky nastavit.

Mezi další profesionální funkce záznamu videa patří schopnost natáčet ve Full HD rychlostí 120 snímků za vteřinu při 100 Mbit/s, což je další prvenství u fotoaparátů s výměnným objektivem a APS-C snímačem. V tomto režimu lze záznam prohlížet a následně editovat do čtyřikrát až pětkrát zpomalených záběrů ve Full HD (24p nebo 30p) rozlišení s AF trackingem. Nový fotoaparát α6300 také nabízí záznam S-Log gamma pro natáčení ve vysokém dynamickém rozsahu – přibližně 14 bodů při nastavení S-Log3 gamma – a podporuje S-Gamut pro širší barevný prostor. Obě možnosti nabízejí více kreativních možností při zpracování videa v postprodukci.

Nový fotoaparát je také vybaven vstupem pro externí mikrofon a s adaptérovou sadou od Sony podporuje vstup XLR a Gamma Display Assist, novou funkci, která uživatelům umožňuje sledovat snímky nebo zkontrolovat zaostření při natáčení videa v S-Log. Nový model má také vylepšenou funkci Zebra pro lepší ovládání expozice. Nechybí ani funkce Time Code / User Bit a mnoho dalšího.

 

Lepší ovladatelnost a ergonomie

Model α6300 je disponuje XGA OLED Tru-Finder hledáčkem s vysokým kontrastem i rozlišení díky přibližně 2,4 milionům bodů, které jsou zároveň i zárukou výjimečně dobré zřetelnosti od kraje ke kraji. Hledáček umí zobrazovat rychlostí až 120 snímků za vteřinu, takže veškeré dění vidíte plynule, s minimem zbytkového obrazu. Sledování objektu přes Tru-finder hledáček je tak příjemnější než kdykoliv dříve.

Díky své pevné konstrukci z hořčíkové slitiny působí fotoaparát α6300 v ruce bytelně. Lze ho přizpůsobit téměř jakémukoliv fotografickému stylu či preferenci – k 9 tlačítkům lze uživatelsky přiřadit funkce z celkem 64 možností. Fotoaparát má také digitální manometr a vyšší stupeň ochrany proti prachu a vlhkosti, vyztužený závit na stativ, nové tlačítko spoušti a ovládací kolečko s lepší ergonomií a úchopem.

Model α6300 má zabudovanou Wi-Fi® a NFC a plně podporuje aplikaci Sony PlayMemories Mobile™, která je ke stažení pro zařízení s operačním systémem Android™ i iOS. Fotoaparát α6300 bude v Evropě v prodeji od března 2016 za cenu 34 999 Kč za tělo a 38 999 Kč s objektivem SELP1650.

 

 

 

Zdroj: SONY

SONY α6300

SONY α6300

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: