Olympus Stylus Tough TG-2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Olympus Stylus Tough TG-2

4. března 2013, 11.13 | Tradice vodotěsných a odolných kompaktních fotoaparátů Olympus pokračuje modelem Tough TG-2. Je vodotěsný a prachotěsný, velice odolný při pádu, zatížení a mrazu. Má 12Mpx snímač BSI-CMOS, 4× optický zoom 25−100 mm, třípalcový displej OLED, vestavěný kompas a GPS a umožňuje záznam Full HD videa.

 

Tough TG-2 je vodotěsný, prachotěsný a vysoce odolný z hlediska pevnosti a mrazu

 

Olympus Stylus Tough TG-2 umožňuje fotografovat a pořizovat videozáznamy pod vodní hladinou až do hloubky 15 m, odolá při pádu z výšky až 2,1 m a tlaku při zatížení až vahou 100 kg, funguje i za mrazu až do -10 ˚C. Je označován také Tough TG-2 iHS, a to podle použité základní zobrazovací technologie výrobce, která zahrnuje výkonný, rychlý a citlivý podsvícený obrazový snímač CMOS, který je základem pro získání obrazu s nižší hladinou digitálního šumu, a výkonný obrazový procesor TruePic VI, který má svůj podíl na kvalitě zpracování dat i na operačních rychlostech.

 

Tough TG-2 je vodotěsný do hloubky 15 metrů

 

Senzor typu BSI-CMOS je formátu 1/2,3 palce s rozměry 6,17 × 4,55 mm a má rozlišení 12 milonů efektivních pixelů. A je také součástí systému stabilizace obrazu (Sensor-Shift). Základní poměr stran obrazu 4:3 lze změnit na širokoúhlý 16:9, „klasický fotografický“ 3:2, anebo čtvercový 1:1. Kromě snímků ve formátu JPEG je možno pořizovat stereofonní videozáznamy formátů MOV MPEG-4/H.264 a HS Movie AVI/Motion JPEG s maximem Full HD/1920 × 1080 px. Pro video je připraven režim stabilizace obrazu Multi-motion Movie IS. Mimo jiné je možno využít funkce vysokorychlostního nahrávání QVGA/240 obr./s a VGA/120 obr./s a většinu „magických filtrů“. Snímky a videoklipy lze ukládat na paměťové karty SD, SDHC i SDXC, přičemž je zajištěna i kompatibilita s kartami typu Eye-Fi. Nechybí ani miniaturní vnitřní paměť (22 MB).

 

Olympus Tough TG-2 červený

 

Objektiv je čtyřnásobný optický zoom Olympus 4,5–18 mm 1:2,0–4,9. Po přepočtu na 35mm formát jeho rozsah odpovídá 25–100 mm. Funkce digitálního zoomu má také rozsah 4× a funkce Super-resolution zoom digitálně znásobí optický zoom 4× i 8× bez viditelné ztráty kvality obrazu. Normální nejkratší zaostřovací vzdálenost je 60 cm, v režimu supermakro 1 cm. Novinkou je možnost v režimu supermakro zoomovat, a to v rozsahu od 30 do 200 mm. Tím uživatel dosáhne téměř mikroskopického zvětšení vybraných detailů s výrazně rozostřeným pozadím.

 

Systém automatického zaostřování TTL iESP pracuje na principu detekce kontrastu. Uživatel může využít režim vícebodového ostření iESP, nebo bodového ve středu záběru, anebo vybrat jakýkoli bod si přeje. K dispozici jsou i funkce jako Tracking AF pro sledování vybraného objektu a detekce tváří v záběru. Nechybí ani funkce jako zámek autofokusu a pomocné osvětlení.

 

Olympus Tough TG-2 černý

 

Pro měření expozice jsou k dispozici dva základní režimy, měření ESP integrální vícesegmentové a bodové. V režimu snímání lze zobrazit orientační histogram. Expozici lze kompenzovat v rozsahu ±2 EV, využít je možno technologii Shadow Adjustment a funkce Detekce tváří a Detekce domácích mazlíčků. Ekvivalent citlivosti ISO má hodnoty 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 a 6400. Pro vyvážení bílé barvy je kromě plně automatického připraveno 5 režimů, a to Slunečno, Zamračeno, Žárovka, Zářivka a Pod vodou, a možné je také ruční nastavení.

 

Vestavěný blesk má automatický režim, lze jej nechat vždy vypnutý, použít režim doplňkového záblesku a funkci snížení efektu červených očí. Maximální dosah je 7,9 m, je-li zoom v základní poloze a citlivost na hodnotě ISO 1600.

 

Olympus Tough TG-2 - zadní stěna s OLED panelem

 

Barevný monitor je typu OLED s délkou úhlopříčky 3 palce (asi 7,6 cm), s poměrem stran 3:2 a rozlišením 610 tisíc obrazových bodů. K dispozici je korekce jasu v rozsahu ± 2 úrovně, funkce zesíleného podsvícení displeje, pomocné rámečky a náhled nejlepšího snímku. Displej má ochranný panel.

 

Fotografovat je možno zábavně a pohodlně s využitím režimu i-Auto, na výběr je 23 scénických programů (Autoportrét, Portrét, Kráska, Krajina, Noční scéna z ruky, Noční scéna, Noční scéna s portrétem, Sporty, Interiér, Západ slunce, Ohňostroj, Kuchyně, Dokumenty, Pláž a sníh, Podvodní fotografie, Podvodní široký 1, Podvodní široký 2, Podvodní makro, Domácí mazlíčci – kočky, Domácí mazlíčci – psi, Sníh), k dispozici je pružná programová automatika, samostatné speciální režimy Supermakro, Panorama a Backlight HDR a zajímavou novinkou je program s prioritou clony. Uživatel si může dvě nejčastěji používaná nastavení uložit do paměti pro rychlou, pohotovou volbu.

 

Olympus Tough TG-2 černý en face

 

Využít je možno několik režimů souvislého snímání: vysokorychlostní s frekvencí 15 obr./s pro řadu až 60, případně až 100 snímků, ovšem při rozlišení obrazu sníženém na 3 Mpx, anebo rychlostí 5 obr./s pro řadu 25 snímků v plném obrazovém formátu. Sada tzv. magických digitálních filtrů obsahuje tyto volby: Pop Art, Camera obscura, Rybí oko, Změkčení, Punk, Odlesky, Akvarel, Odlesky, Miniatury, Fragmenty, Dramatický obraz. Nechybí ani funkce Tap Control – ovládání pouhým poklepem.

 

Má zabudovaný tlakoměr – manometr a vestavěnou jednotku GPS a elektronický kompas, umožňuje tudíž připojit do exif metadat každého snímku zeměpisné údaje místa, kde byl pořízen, jakým směrem a zaznamenávat trasu putování. Při použití paměťových karet typu Eye-Fi či FlashAir lze využívat technologii Wi-Fi pro přenos snímků do chytrého telefonu nebo tabletu a ty pak využít pro komunikaci na sociálních sítích, anebo pro zaslání snímků pomocí e-mailu a pro další oblíbené aplikace.

 

Zdrojem energie je nabíjecí lithium-iontová baterie LI-90B, kterou lze nabíjet bez vyjmutí z fotoaparátu. Také je možno dokoupit adaptér pro napájení ze sítě. Pro připojení má přístroj rozhraní HDMI, konkrétně minikonektor typu D, a rozhraní USB 2.0 kombinované s výstupem A/V. Fotoaparát má přibližné rozměry 11 × 6,7 × 2,9 cm a včetně baterie a paměťové karty váží 230 g.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Olympus Stylus Tough TG-2.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: